Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

problem je u zvanicnim preporukama i smernicama za ishranu koje su pogresne,a to se polako uvidja i menja se i koje nikako ne propagiraju raznovrsnost koju toliko spominjete

 

Daj neki izvor za te zvanične smernice, a može i zvanično istraživanje koje je ustanovilo da su pogrešne.

Link to comment

ivy, oprosti što sam indiskretna. zanima me koliko često radiš biohemijske analize i da li si zadovoljna rezultatima?

 

 

nisam vadila krv godinama.. nikako da se nakanim..

Link to comment

Mislim da problem u Srbiji (Beogradu) predstavlja gomila ljudi koji se prodaju kao nutricionisti.

Kod mene, u firmi, su sve koleginice poludele za nekom ordinacijom (ako nekog zanima, raspitaću se i kako se zove).

Pregled izgleda ovako:

Skini se u veš, stani na vagu, uzmi ovo u ruke (kako su mi objasnili neki držači nekim kablom povezani sa vagom).

Na osnovu toga "nutricionista" određuje procenat masti, vode i mišića u organizmu i propisuje dijetu:

Zeleno povrće (kupus, salata i slično) u neograničenim količinama, sir sa 0%masti ili kiselo mleko do 200gr, jedno jaje (ili dva)

dnevno, i neki komad barenog mesa, piletina ili riba. So je zabranjena. 

Efekti su fenomenalni, padanje u nesvest zagarantovano, jo jo efekat takođe, ali "nutricionistkinja" to objašnjava

prežderavanjem.

100o din nedeljna kontrola, oko 6 meseci traje tretman..

Link to comment

Daj neki izvor za te zvanične smernice, a može i zvanično istraživanje koje je ustanovilo da su pogrešne.

 

 

http://www.fao.org/docrep/W8079E/w8079e0c.htm#chapter 

 

 

12. An optimum diet of  at least 55% of total energy from a variety of carbohydrate sources for all ages except for children under the age of two. Fat should not be specifically restricted below the age of 2 years. The optimum diet should be gradually introduced beginning at 2 years of age.

13. That energy balance be maintained by consuming a diet containing at least 55% total energy from carbohydrate from various sources and engaging in regular physical activity.

 

to je ono na cemu je sve zasnovano..55% energije iz uh za sve uzraste osim za decu ispod 2god.. :isuse:

 

 

 

a evo ti ovde 300 istrazivanja pa kopaj http://www.nature.com/ejcn/journal/v61/n1s/full/1602939a.html

 

One of the most controversial questions in human nutrition in recent decades has been whether it matters for energy balance what the relative contribution of macronutrients is to the total energy intake. Potentially, there could be the differences because of variations in effects on appetite and satiety or in effects on oxidation and energy expenditure for different macronutrients. 

 

 

 

Edited by ivy
Link to comment

Mislim da problem u Srbiji (Beogradu) predstavlja gomila ljudi koji se prodaju kao nutricionisti.

Kod mene, u firmi, su sve koleginice poludele za nekom ordinacijom (ako nekog zanima, raspitaću se i kako se zove).

Pregled izgleda ovako:

Skini se u veš, stani na vagu, uzmi ovo u ruke (kako su mi objasnili neki držači nekim kablom povezani sa vagom).

Na osnovu toga "nutricionista" određuje procenat masti, vode i mišića u organizmu i propisuje dijetu:

Zeleno povrće (kupus, salata i slično) u neograničenim količinama, sir sa 0%masti ili kiselo mleko do 200gr, jedno jaje (ili dva)

dnevno, i neki komad barenog mesa, piletina ili riba. So je zabranjena. 

Efekti su fenomenalni, padanje u nesvest zagarantovano, jo jo efekat takođe, ali "nutricionistkinja" to objašnjava

prežderavanjem.

100o din nedeljna kontrola, oko 6 meseci traje tretman..

 

mislim, te zene su sigurno i same znale da ako jedu zelenu salatu i jedno jaje da ce smrsati i verovatno su probale ranije takve dijete. ali ako platis hiljade dinara nekoj "nutricioniskinji", mozda ce ovog puta biti drugacije, i nece se ponovo ugojiti   :frust:

Link to comment

ivy, oprosti što sam indiskretna. zanima me koliko često radiš biohemijske analize i da li si zadovoljna rezultatima?

evo ja ću odgovoriti za sebe

 

nakon godinu dana smanjenog unosa uh (ali ipak ne sasvim drastičnog, više umerenog), ukupan holesterol pao sa oko 7 na o ko 6

takođe, 5 kg manje

Link to comment

Pa to je otprilike to, davanje novca kao dodatna stimulacija.

Takvih ordinacija™ je premnogo.

Ono što jeste zabrinjavajuće je što u svakoj od njih radi neko ko ima završen med. fakultet.

 

Ja se godinama "borim" sa 3 do 5 kilograma viška, imam i problem sa zadržavanjem vode u organizmu, 

pa mi dnevna težina varira i do 3 kg.

Dodatni problem je što sam građena tako da mi se svaki kilogram gore ili dole jasno primećuje.

Do pre par godina (sad ih imam 38.) bez problema sam regulisala težinu, sad ide malo teže.

Mada to ima veze i sa promenom načina života. 

Kad je krenula epidemija™ po firmi oko te "ordinacije", malo sam se raspitala i prilično uplašila nonšalancije

sa kojom pristupaju, kako oni kažu, lečenju bolesti gojaznosti.

Link to comment

da li zaista imas visak kilograma (BMI > 25) ili je to samo u tvojoj glavi? ako imas u sustini zdravu tezinu, i samo hoces da smrsas, to je jedno, nego ako zaista imas povisenu tezinu. mislim da su te ordinacije cak opasnije za ljude koji zaista imaju visak kila, pa gube i dobijaju tako po par desetina kila, nego za one koji imaju zdravu tezinu, pa samo gube/dobijaju tih par kg.

Link to comment
 

Ja se godinama "borim" sa 3 do 5 kilograma viška, imam i problem sa zadržavanjem vode u organizmu, 

pa mi dnevna težina varira i do 3 kg.

Dodatni problem je što sam građena tako da mi se svaki kilogram gore ili dole jasno primećuje.

Do pre par godina (sad ih imam 38.) bez problema sam regulisala težinu, sad ide malo teže.

Mada to ima veze i sa promenom načina života. 

 

Iju, pa ti si ja! :o

 

 

da li zaista imas visak kilograma (BMI > 25) ili je to samo u tvojoj glavi? ako imas u sustini zdravu tezinu, i samo hoces da smrsas, to je jedno, nego ako zaista imas povisenu tezinu. mislim da su te ordinacije cak opasnije za ljude koji zaista imaju visak kila, pa gube i dobijaju tako po par desetina kila, nego za one koji imaju zdravu tezinu, pa samo gube/dobijaju tih par kg.

 

Rajka, jesi ti sigurna da je taj BMI dobar indikator? Mislim ako je normalan BMI od 18 do 25 (valjda, je l tako?) meni je to raspon od jedno 15kg. A kapiram da sam dobra samo u onih srednjih 5.

Link to comment

BMI mi je ispod 25, u mojoj glavi je problem, sad i Sejlorka objasni.

Znam da su ti, ne znam kako da ih nazovem, što nude instant rešenja opasni, posebno po ozbiljno gojazne ljude.

Koleginici, koja je za nešto manje od 4 meseca smršala oko 35kg su tek posle ta 4 meseca tražili da uradi 

analize krvi.

Ne znam ko je nadležan i ko kontroliše rad tih ljudi.

Link to comment

 

 

 

Iju, pa ti si ja! :o

 

 

 

Rajka, jesi ti sigurna da je taj BMI dobar indikator? Mislim ako je normalan BMI od 18 do 25 (valjda, je l tako?) meni je to raspon od jedno 15kg. A kapiram da sam dobra samo u onih srednjih 5.

 

 

pa nije idealan, ali za osobe prosecne visine i telesne gradje se uzima kao dovoljno dobar. mislim, i ja imam neku ideju gde se meni svidja da budem, i kada bi bila na gornjoj granici BMI bi se osecala kao medjed, ali kapiram da ako si zdrav (u smislu krvne slike), ta tezina sa recimo BMI 24.5 nije razlog da lekar predlozi mrsavljenje, zato ne bi trebale ni te "nutricioniskinje". ja ovde idem na kontrolni svake godine i racunaju ti BMI i po tome se ravanaju sa tim preporukama. 

 

drugo su zelje estetske prirode ili taj neki subjektivni osecaj da si u boljoj formi sa manje kila.

Link to comment

Nisam baš razumeo. Hoćeš da kažeš da ljudi koji su školovani za to masovno nisu stručni, pa je onda prosečna osoba naterana da sama uđe u problematiku i postane stručnija od njih?

Ne, nego da su njihove preporuke baziraju na istraživanjma koja su loše izvedena. Evo ti npr. http://www.badscience.net/2014/06/what-statins-tell-us-about-the-mess-in-evidence-based-medicine.

 

A nekad i sami lekari priznaju.

 

 

We have seen this for a long time, with the carbohydrates, but couldn’t say anything

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...