Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

Prvo, nisam se tebi obracao, niti sam citao sta pises - zaista me ne interesuje - niti sam "uzimao u obzir tvoje postove" oko Kvintilijana i Seneke, ili uopste oko bilo koga ili cega. Pisao sam sta ja mislim o tom coveku.
Pa, heh, ja nemam pojma, ali "evropske vrednosti" bi mogle misliti drugačije...
Moje misljenje o Tijanicu (i nekolicini koji idu sa njim na spisak) je zasnovano na
Subverziji morala i hapšenja što je jako lepo od tebe...
Sta je to tacno i o cemu se radi jednostavno te se ne tice.
Naravno, tvoje je pravo da veruješ u Pakao... Nisi jedini na www-u...
Ostalo oko hajke na Djindjica jeste dodatni materijal, koji samo potvrdjuje o kakvoj se osobi radi.
Naravno, svakom svome... Tebi pobeda da se dičiš njegovom smću, meni poraz zbog istog...
A sada izvoli nastavljati svadju sa nekim trecim, ja nemam o cemu sa tobom da se prepirem.Edit: i ko su ti "vasi i vas Ustav"?? I zasto se ja uopste raspravljam ili ubedjujem sa tobom?
Naravno, sve ti ide savršeno... Imaš vlast i u Srbiji i Evropi kakvu želiš... I, imaš bonus da se smeješ i Evropi i Jugoslaviji i Srbiji i čak je moderacija bila na tvojoj strani...
Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Ovo je grubo izvrtanje činjenica. Prve dve tv su pokojne a ova treća je na samrti. I sve tri su bile na državnoj sisi i vrećama bez dna.
prve dve su upokojene posle njegovog odlaska iz njih. što se tiče treće, potpuno je neozbiljno očekivati da će da se upokoji (što jeste bila intencija) a deo zasluga za to ima upravo on.dok se za "Politiku" i može tvrditi da je bila na "državnoj sisi" (mada dosta uslovno), za BK se to nikako ne može reći. upravo od BK on je napravio modernu televiziju, sasvim konkurentnu na tržištu i tu je Marić došao na gotov teren.tako da se ne bih složio da sam činjenice izvrtao a pogotovo ne grubo.
Link to comment

daj koksy, posle njegovog odlaska... pa prosto je bio medju prvim pacovima koji su nanjusili da brod tone. sto mu, jelte, i nije bilo tesko jer je glumio kapetana. a sto se tice rts-a, njih je trebalo ugasiti 6. oktobra.

Link to comment
prve dve su upokojene posle njegovog odlaska iz njih. što se tiče treće, potpuno je neozbiljno očekivati da će da se upokoji (što jeste bila intencija) a deo zasluga za to ima upravo on.dok se za "Politiku" i može tvrditi da je bila na "državnoj sisi" (mada dosta uslovno), za BK se to nikako ne može reći. upravo od BK on je napravio modernu televiziju, sasvim konkurentnu na tržištu i tu je Marić došao na gotov teren.tako da se ne bih složio da sam činjenice izvrtao a pogotovo ne grubo.
Glede BK: naravno da je reč o državnoj sisi. Bajka o visprenim pećkim tamburašima je obična glupost.Kada je neko "dobar organizator" to još dugo traje nakon što on ode. Ovde to naravno nije bio slučaj. Što se tiče modernosti - to ne bih komentarisao, samo ne mogu da se setim ni jedne emisije.I vreće su bile bez dna i nisu poticale iz zahuktale srpske privrede.A RTS je ostavio u takvim dugovima i u takvom ćorsokaku da je to za priču.
Link to comment
daj koksy, posle njegovog odlaska... pa prosto je bio medju prvim pacovima koji su nanjusili da brod tone. sto mu, jelte, i nije bilo tesko jer je glumio kapetana. a sto se tice rts-a, njih je trebalo ugasiti 6. oktobra.
kad posložiš vremenske periode, logika tvog posta prosto ne drži vodu:-direktor "Politike" od 93 do 94....."Politika" zvanično ugašena 2006-direktor "BK" od 94 do 96........."BK" zvanično ugašen 2007 (glavni udar 2006.)
Link to comment

@koksyima ovde dosta ljudi koji su radili i na politici i na bk, pa nek oni pricaju o tome kako je to izgledalo tih kasnijih godina.i daj, mojne da mi trpate lu rida uz... ove. a cak je i za srdju popovica uvreda trpati ga u isti kos sa tijanicem.

Edited by aram
Link to comment
...A RTS je ostavio u takvim dugovima i u takvom ćorsokaku da je to za priču.
ako je tijanic kriv za propali sistem pretplate onda je ovo tacno.daleko od toga da je rts poslovao racionalno (da ne upotrebim grublju rec), ali opstanak rts-a je upitan sa bilo kojim imenom na njegovom celu.buducnost rts-a ne zavisi od njegovog direktora, ali borba za rts itekako moze da zavisi.o tijanicu i rts-u vrlo brzo ce se moci suditi kad mu vucic nadje zamenu.
Link to comment
ako je tijanic kriv za propali sistem pretplate onda je ovo tacno.daleko od toga da je rts poslovao racionalno (da ne upotrebim grublju rec), ali opstanak rts-a je upitan sa bilo kojim imenom na njegovom celu.buducnost rts-a ne zavisi od njegovog direktora, ali borba za rts itekako moze da zavisi.o tijanicu i rts-u vrlo brzo ce se moci suditi kad mu vucic nadje zamenu.
Tijanić je 10 godina bio u RTS. Bilo je i vremena i para ali za skromnog, radnog, predanog čoveka sa vizijom. Ovaj to nije bio.Ovo Koksijevo ne mogu da komentarišem.
Link to comment
Tijanić je 10 godina bio u RTS. Bilo je i vremena i para ali za skromnog, radnog, predanog čoveka sa vizijom. Ovaj to nije bio.Ovo Koksijevo ne mogu da komentarišem.
tako je, ali prvi mandat tiijanicev rts je prosao u sasvim solidnom finansijskom stanju. uz to i verovatno najvecu produkciju igranog programa koju je rts ikada imao.edit: propadanje ipak krece sa krizom i nedostatkom novca od pretplate. Edited by Bane5
Link to comment
Zbogom, SašaVedrana Rudan | moj ugao | utorak 29.10.2013Nazvao me sin:”Čuvaj se, Stara, odlaze ti vršnjaci!” Pa mi je rekao. Da li sam se užasnula? Zapanjila? Iznenadila? Prestravila? Nisam. Tijanić je bio bolestan čovjek. Visok šećer, stres, problemi sa srcem, šezdeset i četiri godine, vodio je život koji bi daleko prije ubio svakog normalnog čovjeka. Želim reći, u Tijanićevoj smrti nema ništa neobično.Ugasio se život čovjeka na pragu starosti. Oko mene svakoga dana umiru moji vršnjaci. Došao je red na moju generaciju. Pa ipak… Kad je sin spustio slušalicu… Umro je Tijanić. Nema više Saše? Sredinom idućeg mjeseca otići ću, ako budem živa, u Beograd. Planirala sam popiti s njim kavu.Kad bih ga nazvala a on mi se ne bi mogao javiti u uhu bih čula glas Arsena Dedića: “Samo prazna obećanja dat ću vam ja…” Sjećam se da sam nekoliko dana prije nego što je pao Milošević za “Novi list” radila sa Sašom intervju u Banjaluci u kafiću na obali Vrbasa. Pokazao mi je ogroman pištolj, zgrozila sam se. Bojao se da će ga ubiti. Zaboravila sam koga se bojao.Pitala sam ga: “Da li si ti četnik?” Rekao mi je da nije “četnik” ali da jest “početnik”. Znam da je bio Miloševićev minister informiranja i da me to zgrozilo, znam da je vukao mnoge poteze s kojima se nisam slagala, ali… Imam problem. Ponosna sam što sam godinama poznavala najveće pero na prostorima umlaćene Jugoslavije.Njegovi su me tekstovi fascinirali. Ostajala bih bez daha kad bih u pokojnoj Nedjeljnoj Dalmaciji dokrajčila neki od njegovih tekstova. Isti užitak mi danas pričinjava grickanje belgijske čokolade. Užitak veći od života. Pretjerujem? Tijanić i čokolada? Jebe mi se što ćete misliti o meni i o mom pretjerivanju. Volim četnika? Smije li se danas itko u Hrvatskoj baciti kamenom na Tijanića “četnika” kad srpski predsjednik Nikolić četnik dolazi u Hrvatsku kao drag gost?Što to ja radim? Pokušavam “rehabilitirati” Tijanića samo zato jer mi je drag? Jalov posao? Ali ja ovo ne pišem ni za koga nego za svoju dušu. Poznavala sam ga dvadeset i pet godina. Bio je vreća šarma. Bio je čovjek čiji će tekstovi ući u povijest hrvatskog novinarstva. Bio je lik s kim se moglo zajebavati. Kužio je i cinizam i zlobu i maestralno se znao s tim nositi.Kad bi ga netko nagazio uvijek mi je bilo žao toga nekoga ma koliko sirotan bio u pravu.Eto, postoje tako u životima ljudi neki ljudi koje voliš protiv svoje volje. “Stara, odlaze ti vršnjaci!” Vršnjak? Otišao je čovjek koga sam svim srcem voljela protiv svoje volje.
Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...