Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

tako je, ali prvi mandat tiijanicev rts je prosao u sasvim solidnom finansijskom stanju. uz to i verovatno najvecu produkciju igranog programa koju je rts ikada imao.edit: propadanje ipak krece sa krizom i nedostatkom novca od pretplate.
Što se tiče finansija to se taloži godina. Što se tiče produkcije igrannog programa ... to verovatno podleže i krivičnoj i moralnoj odgovornosti. I estetskoj odgovornosti (kad bi postojala).
Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Što se tiče finansija to se taloži godina. Što se tiče produkcije igrannog programa ... to verovatno podleže i krivičnoj i moralnoj odgovornosti. I estetskoj odgovornosti (kad bi postojala).
i svakako to sto pises podleze licnim ukusima.kako god da se postave stvari, rts kao sistem ne zavisi od jednog coveka i nikada nije pa ga jedan covek ne moze ni ubiti.pitanje 'talozenja' (ma sta to znacilo) takodje nije pitanje jednog coveka niti ga on moze resiti (narocito ako stvari preteknu od prethodnika, a bilo je toga dosta).pitanje neracionalnosti u poslovanju takodje nije pitanje jedonog coveka jer je ceo rts kao sistem dobrano neracionalan.ako neko sve to zajedno bude resavao morace da dobije pre svega politicko 'zeleno svetlo' i morace u nasim okolnostima da bude mnogo los covek (poslusnik i hladnokrvni izvrsilac u isto vreme). Edited by Bane5
Link to comment

noćas sam do dva zijala po netu i podsećala se tijanićevih nastupa.imam neki mučan osećaj i u slučaju njegove smrti, osećaj jednog vremena, značajnog dela svog života, koje nikada neće biti uravnoteženo.akteri samo odlaze sa scene, a činjenja ostaju, da se podavimo u njima.

Link to comment

Tijanic studentima: . Ima li smisla da vas pitam za Vinavera? Nema? :DPre vise od 20 godina segrtovao sam u medijskoj kuci gde je bio sef. Zato mu lakse oprastam neke stvari koje je radio kasnije.Pocivaj u miru.

Link to comment

Neka mi neko od ozaloscenih samo napise cime je to doticni doprineo razvoju novinarstva, naseg drustva, sistema vrednosti, cega god u ovoj zemlji. Nesto pozitivno sto ostaje iza njega. Uopste necu da ulazim u politicke stavove i menjanje boja i timova tokom karijere, samo me zanima sta je to "najveci medju najvecima" sa ovih prostora ostavio u amanet! Da znam da nadoknadim i ja propusteno gradivo, makar i na brzaka i na preskoke, dok je jos sveza tema.

Link to comment
Neka mi neko od ozaloscenih samo napise cime je to doticni doprineo razvoju novinarstva, naseg drustva, sistema vrednosti, cega god u ovoj zemlji. Nesto pozitivno sto ostaje iza njega. Uopste necu da ulazim u politicke stavove i menjanje boja i timova tokom karijere, samo me zanima sta je to "najveci medju najvecima" sa ovih prostora ostavio u amanet! Da znam da nadoknadim i ja propusteno gradivo, makar i na brzaka i na preskoke, dok je jos sveza tema.
За његово време је Аца Стојановић постао легенда спортског новинарства? :fantom:
Link to comment

vrlo grubo receno mislim da su na ovim prostorima postojale dve skole novinarstva: ona po tijanicu i ona po goranu milicu. Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Ako izuzememo to Pismo Predsedniku koje je srocio sa Curuvijom, sve sto je dalje radio kod mene je stvorilo sliku o veoma losem coveku i kansije coveku za svaki rezim.edit: Neko je gore napisao "pamticu ga po izjavi "ako Djindjic prezivi, Srbija nece" " - slazem se 100%

Edited by John Coltrane
Link to comment
Neka mi neko od ozaloscenih samo napise cime je to doticni doprineo razvoju novinarstva, naseg drustva, sistema vrednosti, cega god u ovoj zemlji. Nesto pozitivno sto ostaje iza njega.
mada se ne bih smestio u grupu ožalošćenih, a ni u grupu koja bi ga smatrala najvećim, ja jedino mogu da ti preporučim da prođeš po nekoj arhivi gde ćeš da naletiš na "Intervju", "NIN", "Danas", "Start", "Nedeljnu Dalmaciju", "Evropljanin" itd, itd. kad, svaki od ovih listova/medija (i Tijanića u njemu) staviš u konkretan vremensko-politički kontekst, verujem da bi se moralo doći do zaključka da njegova karijera i nije bila tako beznačajna kako se to postom sugeriše. Edited by koksy
Link to comment

Na vest o smrti Srdje Popovica, a prethodno i juce Tijanica, setim se jedne epizode Nedeljom u 2 kod susjeda na HRT gde je upravo u uvodu u emisiju u kojoj je gost bio Srdja Popovic, Tijanic bio jedan od onih koji je pricao o Srdji.

Link to comment
i svakako to sto pises podleze licnim ukusima.
U esteskoj proceni Selo gori i Šotrine obrade Miir Jam nema ničeg ličnog. To je estetski genocid.Naravno da zavisi od jednog čoveka. Tijanić je tako postavljao stvari. Ovo je Srbija.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...