Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Uz sve razumevanje koje imam za krhku ljudsku prirodu i teška vremena u kojima smo živeli, moram da priznam da nemam puno razumevanja za Tijanića, a bogami ni za onog drugog, njemu bliskog pokojnika, Tirnanića. Razumem, i verujem da su osamdesetih oni bili značajni kao novinari, trendseteri i gradske face, a verujem i da to nije bilo nezasluženo....
Tirke-Cirke, Tijanić i Ćuruvija su pioniri onog što se danas u Srbiji naziva novinarska profesija.Doduše, umeli su da napišu poneki dobar članak, ali temelje današnjeg novinarstva su uspešno bili postavili.
Link to comment

Ćuruvija ne može u istu rečenicu sa Tirketom. A Tijanić je sam kriv što je devedesetih odlučio da su Ćuruvijine kombine važnije od njegovog talenta. Zato njih dvojica mogu u istu rečenicu.

Link to comment
Ja nisam mislio da se oglašavam na ovu temu, ali mogu tačno da ti kažem šta me preokrenulo, Teofilov tekst na Slobodnoj Evropi, koji je sav u fazonu poslednji pozdrav poslednjem samuraju, itd. pa mi se to malo smučilo, i tako...
Tvoj post je, inace, uleteo u medjuvremenu. :lolol:
Link to comment
Ma šta je bre ovo sa ovim forumom, ako smo oko nečega mogli da se složimo ovde to je da nema zaborava i sažaljenja za proponente, saradnike, relativizatore, i pomagače politike, ideja i samog duha Srbije 90-tih. (koja je, da podsetim, nanela toliko zla i samim građanima Srbije). Za saradnike službe, za političke kameleone, ali uvek verne onome najgorem u Srbiji, za genijalne nesvršene studente zbog kojih se nebrojeno puta krši zakon samo da bi se za njih našlo mesta, za apologete i uvlakače Miri Marković i Miloševiću sve dok sami ne padnu u nemilost, za zazivače Đinđićevog ubistva, za one koji su mislili da treba policijom razjuriti demonstracije 96/7. Neka takvima žele slavu svi oni kojima se sviđa prostakluk, psovačka demagogija, bezakonje i laži. Šta god da je Srbija dobro uradila u poslednjih 25 godina, a toga je malo, uradila je uprkos takvima (sa obe strane poruka o slavi), a ne zahvaljujući njima.
Nemaš brige, oko Tijanića postoji konsenzus ne samo u Drugoj, već u čitavoj Srbiji. Za njim plaču samo kvočke sa RTS i Dragan J Vučićević.
Link to comment

pa ja nisam siguran da tijanic, stilski, ne moze u isti kos sa kontra-intuitivnom i cinicnim wolfeom. na primer neki tekstovi iz njegove kolumne en passant su ispali iz istog kalupa kao i wolfeovi radical chic & mau-mauing.tijanic je bio drzak, provokativan i uspesan polemicar koji je razumeo snagu jezika. to ga je cinilo i uspesnim i zahvalnim saradnikom onih na vlast.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
Ćuruvija ne može u istu rečenicu sa Tirketom.A Tijanić je sam kriv što je devedesetih odlučio da su Ćuruvijine kombine važnije od njegovog talenta. Zato njih dvojica mogu u istu rečenicu.
Može.
Bogdan Tirnanić (Serbian Cyrilic: Богдан Тирнанић) (September 14, 1941 – January 16, 2009) was one of the most prominent Serbian journalists, essayists and movie critics. He was born in Belgrade, Serbia. He wrote columns for some of the most popular newspapers in the SFR Yugoslavia and Serbia. The list includes Politika, Borba, NIN, Dnevni telegraf etc.
Link to comment

znatno sam mlađi od mnogih ovde pa sam ga postao svestan kada je radio emisiju sa Babićem i Mojsilovićkom. sada kada porazmislim, ostaje mi u sećanju kao osoba britkog uma, poganog jezika i nimalo obraza. bukač i siledžija. doveo je do savršenstva umetnost vređanja oponenta.

Link to comment
Uz sve razumevanje koje imam za krhku ljudsku prirodu i teška vremena u kojima smo živeli, moram da priznam da nemam puno razumevanja za Tijanića, a bogami ni za onog drugog, njemu bliskog pokojnika, Tirnanića. Razumem, i verujem da su osamdesetih oni bili značajni kao novinari, trendseteri i gradske face, a verujem i da to nije bilo nezasluženo. Ponečeg se i sećam, ponešto sam i kasnije čitao. Ali mislim da su devedesetih (i dvehiljaditih) pokazali ko su i šta su, a to je prosto - loš ljudski materijal. Razumem, od nečega se moralo živeti i deca su morala da jedu, ali, ali, ali... Jednostavno postoji jedna tačka u odricanju od ljudskog i intelektualnog dostojanstva posle koje više nema sabiranja i oduzimanja dobrih i loših strana (koje ima svaki čovek), i posle koje samo neka vrsta totalnog preokreta ili iskupljenja može da spase stvar. A toga prosto nije bilo.
Ja sad stvarno možda patim od nekakve amnezije ili nekakvog potiskivanja, ali mi, molim te, objasni čime je to Bogdan Tirnanić pokazao da je loš ljudski materijal i kada je prešao tu tačku u odricanju ljudskog i intelektualnog dostojanstva posle koga mu je trebala neka vrsta totalnog preokreta ili iskupljenja da spase stvar. Edited by Lrd
Link to comment
Ako se odlucuje na osnovu kriterija odredjenih verskim knjigama, ne i onom kada su se blagosiljali smajseri i dobrovoljci/oslobodioci frizidera, TVa i deviza, onda definitivno nece na isto mesto kao i Srdja. Moze na isto mesto sa Legijom, kad i njemu dodje vreme.Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Којих верских књига?
Ma šta je bre ovo sa ovim forumom, ako smo oko nečega mogli da se složimo ovde to je da nema zaborava i sažaljenja za proponente, saradnike, relativizatore, i pomagače politike, ideja i samog duha Srbije 90-tih. (koja je, da podsetim, nanela toliko zla i samim građanima Srbije). Za saradnike službe, za političke kameleone, ali uvek verne onome najgorem u Srbiji, za genijalne nesvršene studente zbog kojih se nebrojeno puta krši zakon samo da bi se za njih našlo mesta, za apologete i uvlakače Miri Marković i Miloševiću sve dok sami ne padnu u nemilost, za zazivače Đinđićevog ubistva, za one koji su mislili da treba policijom razjuriti demonstracije 96/7. Neka takvima žele slavu svi oni kojima se sviđa prostakluk, psovačka demagogija, bezakonje i laži. Šta god da je Srbija dobro uradila u poslednjih 25 godina, a toga je malo, uradila je uprkos takvima (sa obe strane poruka o slavi), a ne zahvaljujući njima.
Па то Тијанић, Срђа Поповић, Јованка Броз...
Link to comment

Ne htedoh da kazem Biblija, ako je to delo merodavno da odredi sta se sme ili ne sme ciniti, kako ne bi zavrsio u paklu - izuzimajuci popadiju koja se sluzila tom knjigom kako bi profitirala od rata i zlocinaca.

Link to comment
Da li si nekad u ruci držao Dnevni telegraf?
ajd pojasni ovo sa dt-om plizbt je bio bezazlen u odnosu na at, po poganosti, bahatosti i saradnji sa domaćom bagrom. znam da sam rad u politici to negde negira, ali tirke nikada ne može biti svrstan u ravan sa at-om, pa ni tom kolumnom u dt-u.
Link to comment

Koliko se ja sećam DT, Tirke je tu imao samo dnevnu kolumnicu koja je već uveliko odisala alkoholnim isparenjima i u kojoj je značajan deo bio posvećen fudbalu a ne politici. Pamtim je po kvalitetnom cinizmu a ne po nekim legendarnim doskočicama tipa: "Smrt Mike je život Srbije" ili "Srbija nema da bi Laza imao".Tirke je 90-ih malo piskarao i više cirkao, ne pamtim da je bio u bilo kakvim osnivačkim i glodurskim kombinama™. Mislim da nije bio u istoj ligi sa Ćuruvijom i Tijanićem, a i ova dvojica su bili različite lige što se jasno vidi iz toga kako je prošao jedan a kako drugi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...