Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Aleja velikana je već obeščašćena badžom tako da mogu tamo da stave i žiku obretkovića, nije bitno ...Mogu samo da kažem da sam uvek uživao u tekstovima jednog žarkovića, pančića ili tijanića. A šta lično mislimo o tim ljudima nije bitno - ko smo mi uostalom da sudimo?!Ko je bezgrešan, nek baci kamen prvi ...

Link to comment

Ma šta je bre ovo sa ovim forumom, ako smo oko nečega mogli da se složimo ovde to je da nema zaborava i sažaljenja za proponente, saradnike, relativizatore, i pomagače politike, ideja i samog duha Srbije 90-tih. (koja je, da podsetim, nanela toliko zla i samim građanima Srbije). Za saradnike službe, za političke kameleone, ali uvek verne onome najgorem u Srbiji, za genijalne nesvršene studente zbog kojih se nebrojeno puta krši zakon samo da bi se za njih našlo mesta, za apologete i uvlakače Miri Marković i Miloševiću sve dok sami ne padnu u nemilost, za zazivače Đinđićevog ubistva, za one koji su mislili da treba policijom razjuriti demonstracije 96/7. Neka takvima žele slavu svi oni kojima se sviđa prostakluk, psovačka demagogija, bezakonje i laži. Šta god da je Srbija dobro uradila u poslednjih 25 godina, a toga je malo, uradila je uprkos takvima (sa obe strane poruka o slavi), a ne zahvaljujući njima.

Edited by MancMellow
Link to comment
Aleja velikana je već obeščašćena badžom tako da mogu tamo da stave i žiku obretkovića, nije bitno ...
pa njemu u njoj mnogo pre mesto nego mnogima koji su se tamo našli
Link to comment
Ma šta je bre ovo sa ovim forumom, ako smo oko nečega mogli da se složimo ovde to je da nema zaborava i sažaljenja za proponente, saradnike, relativizatore, i pomagače politike, ideja i samog duha Srbije 90-tih. (koja je, da podsetim, nanela toliko zla i samim građanima Srbije). Za saradnike službe, za političke kameleone, ali uvek verne onome najgorem u Srbiji, za genijalne nesvršene studente zbog kojih se nebrojeno puta krši zakon samo da bi se za njih našlo mesta, za apologete i uvlakače Miri Marković i Miloševiću sve dok sami ne padnu u nemilost, za zazivače Đinđićevog ubistva, za one koji su mislili da treba policijom razjuriti demonstracije 96/7. Neka takvima žele slavu svi oni kojima se sviđa prostakluk, psovačka demagogija, bezakonje i laži. Šta god da je Srbija dobro uradila u poslednjih 25 godina, a toga je malo, uradila je uprkos takvima (sa obe strane poruka o slavi), a ne zahvaljujući njima.
+
Link to comment

Tijanic je poslednjih 20 godina bio dno dna. Ne postoji nikakav razlog van elementarne humanosti (koja te obavezuje u trenutku njegove smrti) da se pise samo o kolumnama, tekstovima i ostalom. Prvo, to je nesto sto je odavno prestalo da bude bitno u Tijanicevom slucaju. Secanje na dobre tekstove koje je (po nekome) napisao je otkup grehova koja je potom napravio, koji su za pristojnog coveka neoprostivi. Koliko ljudi znate u ciji sinjel staju Beba, Djindjic, Mira Markovic, Curuvija, Voja Kostunica, za pocetak. Sve i da se recenica za Djindjica odnosila na njegovu politicku smrt, kolika je bila ta tuba vazelina kojom je morao da podmaze debela dupeta Ljilje Nedeljkovic i Dejana Mihajlova da bi sa svojih 150 kg u njih stao i tako obezbedio fotelju? Da je pre toga pisao kao Selindzer i Tom Vulf zajedno - a nije, daleko od toga i ni blizu onoga sto mu se ovde pripisuje - sve bi to bilo obrisano gumicom posle tog cina.Za mene jeste, ko voli neka ga zali. Pakao je bogatiji za kvalitetnog negativca.

Edited by parezana
Link to comment
pokušaću da ti ovo kažem što nežnije sa punom svešću da te to neće pokolebati: strašno lupetaš.
Sta je lupetanje? Iznosenje cinjenica? Da popadija odlucuje ko je gresan, a ko nije, dok za zivot blagosiljaju ubice? Da Tijanic nije djubre?
Link to comment

Uz sve razumevanje koje imam za krhku ljudsku prirodu i teška vremena u kojima smo živeli, moram da priznam da nemam puno razumevanja za Tijanića, a bogami ni za onog drugog, njemu bliskog pokojnika, Tirnanića. Razumem, i verujem da su osamdesetih oni bili značajni kao novinari, trendseteri i gradske face, a verujem i da to nije bilo nezasluženo. Ponečeg se i sećam, ponešto sam i kasnije čitao. Ali mislim da su devedesetih (i dvehiljaditih) pokazali ko su i šta su, a to je prosto - loš ljudski materijal. Razumem, od nečega se moralo živeti i deca su morala da jedu, ali, ali, ali... Jednostavno postoji jedna tačka u odricanju od ljudskog i intelektualnog dostojanstva posle koje više nema sabiranja i oduzimanja dobrih i loših strana (koje ima svaki čovek), i posle koje samo neka vrsta totalnog preokreta ili iskupljenja može da spase stvar. A toga prosto nije bilo.

Edited by Syme
Link to comment

Ja nisam mislio da se oglašavam na ovu temu, ali mogu tačno da ti kažem šta me preokrenulo, Teofilov tekst na Slobodnoj Evropi, koji je sav u fazonu poslednji pozdrav poslednjem samuraju, itd. pa mi se to malo smučilo, i tako...

Link to comment

hu da fak iz ova parezana :Hail:pardon my french, izvinjenje i postovanje :)edit: a i ja se sve vreme nesto lupam po prstima, kao, nije red, umro covek i to...

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...