Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

rajna mora malo da pojaca, nekako mi je mlak njen govor. predlog:http://www.youtube.com/watch?v=gqPwdR7lFlY

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko im treba ideološko tlo?ne živimo u hladnom ratu i sukobu dve postojeće ideologije koje moraju da tetoše svoj puk da ne bi prevrnuo čamac i otplivao drugoj ideologiji u zagrljaj. živimo u, što bi nemci rekli "alternativlos" okruženju. za političare na lokalu invokacija eu, brisela, evropskih vrednosti itd je uvek zgodan i postojeći rezervni položaj kada im presahne opravdanja na koje se pozivaju u sklopu interne politike.
Pa ideologija je, i to vladajuća upravo to pozivanje na evropske vrednosti, brisel, slobodno tržište... To je liberalna ideologija danas personifikovana kroz neoliberalizam ili ekstremni centar što kaže Tariq Ali. Taj ekstremni stav da ne postoji alternativa sadašnjem sistemu je sastavni deo vladajuće ideologije, vrlo jako implementirane i kod onih koji joj se formalno protive.
Link to comment

@zverillai da i ne. s jedne strane postoji taj revolt koji ima objektivne razloge, s druge je jedan umisljeni ideoloski raskol izmedju radnistva i menadzmenta koji seze u doba komunizma a ne 90tih. ljudima cesto nije jasno sta to menadzment (isto vazi i za marketing) uopste ima da radi.a vidi ovo. nije na temu, ali je blisko i ovih dana slusam o tome pa mi se namece kao ideja. u herceg novom je osnovano udruzenje gradjana koga predvode ugledni privrednici, tako reci menadzeri, neuprljani politickim angazmanom. sugradjani su masovno odusevljeni. nemam razloga da mislim da su mentaliteta drugacijeg nego bilo gdje u regionu. to odusevljenje mi nekako (na osnovu sturih procitanih podataka) lici na talijansko tradicionalno visoko cijenjenje privrednika (koje je vjerovatno splasnulo sa berluskonijem, ali to je druga tema).hocu da kazem, donekle je ipak u pitanju i kontekstualizacija. slicno kao sa gejevima, svi ih mrze plitko i formalno, a da je iole politicke volje taj bi se stav dao donekle pomjeriti ka neutralnom.doduse, ako time opet uzme da se bavi neki saper...

Edited by morgana
Link to comment

udavila nas rajna, a meni još zabavnije što su studenti bili toliko inspirisani da su poslali novinama. "ova skromna žena..." :lol:uostalom, na vrhu je lepše

Link to comment

skromna zena inace ima dosta razradjen online profil, wiki sa slikom, prezentacijica, ovo ono*ali sudeci po onome sto ikar kaze, tj da se tekst vrti po soc mrezama vec par nedjelja a tek je sad planuo, vrlo je moguce da je upregnut od strane nekoga*sto je naravno ok, samo mozda stoji kontra njenom nevoljenju pr-a i sl

Edited by morgana
Link to comment
pa takav stav nije bez razloga. ono sto obican radnik najcesce vidi je da je direktor dovukao par drugara, kumova, rodjaka, komsija ljubavnice, itd.izmislio menadzersku poziciju, na kojoj se ovi bahate, prave sranja (ako ista rade), ili nisu uopste tu (jer prosecan srbski menadzer je tu da naredjuje, a ne da radi)i zauzvrat dobijaju platu koja osetno iznad proseka firme*.*ovo se poglavito odnosi na drzavne i na firme koje su privatizovane sa idejom isisavanja novca iz njih. oni koji hoce nesto da rade obicno ne rade to, mada se poneko i zajebe. npr srpska grana alpine
Isto tako i direktori skola dovode po licnoj ili politickoj liniji nastavnike koji se "bahate, prave sranja ili nisu uopste tu", a bogme nije ni po fakultetima redak slucaj negativne selekcije. Ovo proglasavanje legitimnih profesija profesionalnim devijacijama je u najmanju ruku odraz teskog neznanja, a najverovatnije je posledica najobicnije licne frustracije i tu se nema Bog zna sta reci. Teta Rajna je tu nebitna stvar, ono sto mene fascinira su ove otuzne "kakav sjajan govor, obavezno procitati" reakcije, uglavnom od strane ljudi koji funkcionisu po sistemu "ako nisam bolji od prokletog ivent koordinatora od koga sam pa bolji u picku materinu".Sve u svemu, tacno moze da se vidi ko se u govoru prepoznao pa je potrcao da dokaze kako je on/ona s ove druge, Rajnine strane. Sapic, recimo.
Link to comment
Da se razumemo, polozaj prosvetnih radnika u Srbiji je grozan. I, koliko znam skotova koji ne zasluzuju to zvanje, toliko znam i dobrih, kvalitetnih ljudi koji se jako trude da odrze kvalitet. Ja, mojom srecom, nikad nisam ni imala ambiciju da budem profesor, niti je za moju katedru postojala ta opcija. Nas filoloski fakultet mu dodje u rangu gimnazije posto se vecina diplomaca bavi svacim osim fililogijom u bilo kom obliku.Zapravo, i meni ovde najvise smeta taj elitizam u tonu, ali nije ona jedina i takav stav se previse cesto moze cuti. Nazalost, u nasem univerzumu su se stvari okrenule naopacke nekoliko puta poslednjih decenija i veliki broj ljudi je izgubio kompas pa im je nekako najlakse da spustanjem drugih uzdignu svoj ubijeni ego bar malo,mada svakako ne opravdavam.
Slažem se :) Takođe sam sa filologije, ali samo donekle radim u struci, prevodilac, ali ne za jezik koji sam studirao 4 godine :D Elem, mogu da zamislim da kada bi me tek čekao biro i traženje posla u prosveti, baš i ne bih bio pun elana, tako da s te strane možda i ne čudi preterano "borbeni" govor, ali slaba vajda od svega toga. Uglavnom, svako čudo za tri dana što se kaže :)
Link to comment
Pa ideologija je, i to vladajuća upravo to pozivanje na evropske vrednosti, brisel, slobodno tržište... To je liberalna ideologija danas personifikovana kroz neoliberalizam ili ekstremni centar što kaže Tariq Ali. Taj ekstremni stav da ne postoji alternativa sadašnjem sistemu je sastavni deo vladajuće ideologije, vrlo jako implementirane i kod onih koji joj se formalno protive.
ovo društvo je ideološki "potrošenije" od recimo ist. evrope, pa donekle i od ex-yu zemalja, zato što je prvo proživljavalo pad domaćeg socijalizma (ne-importovanog) pa onda uz to i preko tog sloja borbu pro et contra zlobimira.ne verujem da 2-3 generacije koje su u tome učestvovale imaju ikakav kapacitet da osmisle a kamoli ostvare nekakav raskorak u odnosu na uzuse dominantne u najvećem delu evrope, i to kvalitativno novi raskorak u skladu sa trendovima i izazovima 21. a ne 19. i 20. veka.
Link to comment

Urnebesno je što jedan Šapić (doktor nauka industrijskog menadžmenta) hejluje profesorkin govor.Toliko je praznoglav da ne vidi da su megatrend menadžeri poput njega povod za pljuvačinu govor.

Link to comment

pljuvanje manekenki je disciplina za sebe.klinke koje je priroda nadarila izvjesnim tipom gradje zaradjuju dzeparac setajuci po pisti par puta godisnje. big fakin dil. rapored identican kao u opstoj populaciji, tj ima ih i pametnica i moronki i svega izmedju.ali ne. trebalo je da, u staroj srpskoj tradiciji, dzeparac zarade samopregornim radom u trgovini. ili da beru kupus, kao sto savjetuje onaj varagic.

Link to comment

I otac i pokojna majka su bili profesori fizike i biologije u skoro svim srednjim i osnovnim školama u mom gradu.Kad sam diplomirao, puškom nisu mogli da me nateraju ni ćale ni direktor lokalne (ali vrlo ugledne) gimnazije da se prihvatim predavanja matematike u istoj.Rezon mi je bio, kao i sada: "neću da gladujem, kao moji roditelji - celi život.".

Link to comment

Najviše mi smeta jer iz teksta stičem utisak da ovaj govor nije namenjen onima pred kojim je izgovoren odn. pročitan. Nije putokaz, nego obračun.Stoga mi uopšte ne bi bilo prijatno da sam apsolvent koji sluša profesorku Dragićević. Naročito ako je tačna informacija iz posta na ovoj temi da je ovakav govor već pročitan nekoj od prethodnih generacija, kao matičar pred mladencima dok recituje ...Budite ljubomorni, ne jedno na drugo, već na svoj brak...

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...