Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Kao što spomenuše philby i salerokada (i zverilla), ovaj govor jeste posledica ogorčenja zbog bahaćenja "elite"Bilo bi sasvim drugačije i normalnije da je profesorka rekla nešto u stilu: "budite ponosni na trud koji ste uložili i na svoje znanje, iako je oko vas sve više ljudi koji su bez rada i znanja došli do visokih pozicija". No stvari su se malo otrgle kontroli.
Pa ako je negde elita bahata, i nevredna svojih pozicija onda je to u akademiji.
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gde ti ode :) Situacija u školstvu je da se čovek smrzne, oni koji rade svakako bolje znaju, samo to malo što čujem od drugara koji predaje u jednoj srednjoj i jednoj osnovnoj školi mi je dovoljno da ne poželim ni da prođem pored škole, a ne da imam nekog posla s njom. Ispade da je situacija savršena, a jedini problem je neki snob koji ne zna šta hoće.Naravno, glupo je bilo generalizovati nasumična zanimanja samo zato što zvuče 'novokomponovano' bez ikakve predstave čime se ona bave.
Situacija je katastrofalna, ali stvarno ne vidim kako su za to krive mankenke. Takođe, rešenje nije reći - vi ste super, ostali su stoka. Jer niti su oni super, niti su ostali stoka.
Link to comment
Situacija je katastrofalna, ali stvarno ne vidim kako su za to krive mankenke. Takođe, rešenje nije reći - vi ste super, ostali su stoka. Jer niti su oni super, niti su ostali stoka.
Naravno da nisu, ali jeste za žaljenje situacija da su profesori (nebitno koji predmet) po školama na dnu i da mogu da ih mlate i učenici i roditelji, a da su trenutno prestižna zanimanja poput starlete i raznih sadašnjih/nekadašnjih manekenki/pevačica/devojaka raznih 'kontroverznih' likova.Odnosno tako sam bar ja shvatio kritiku, naravno ne očekujem u skorije vreme progon portoflio menadžera od strane razularene mase devojaka sa srbistike :)
Link to comment

Pa kad nema pameti ili hrabrosti da se u nabrajanju krene od glave (Tome diplome, ministra obrazovanja i Miće Megatrenda), onda su dobre i manekenke, pi-arovi i portfolio menadžeri.

Link to comment
Naravno da nisu, ali jeste za žaljenje situacija da su profesori (nebitno koji predmet) po školama na dnu i da mogu da ih mlate i učenici i roditelji, a da su trenutno prestižna zanimanja poput starlete i raznih sadašnjih/nekadašnjih manekenki/pevačica/devojaka raznih 'kontroverznih' likova.Odnosno tako sam bar ja shvatio kritiku, naravno ne očekujem u skorije vreme progon portoflio menadžera od strane razularene mase devojaka sa srbistike :)
u srbiji ima najvise 10 manekenki koje mogu da zive od tog posla, ostale tako dopunjuju budzet. a bas su klinke od u prosjeku 23 godine neki faktor u drustvu :Dpjevacice su (opet, da prenebregnemo u kom postotku uopste uspijevaju da se ostvare u svojoj karijeri) dobrostojece planetarnodjevojke raznih kontroverznih likova. mislim, daj... Edited by morgana
Link to comment
Situacija je katastrofalna, ali stvarno ne vidim kako su za to krive mankenke. Takođe, rešenje nije reći - vi ste super, ostali su stoka. Jer niti su oni super, niti su ostali stoka.
Nisu krive manekenke, ali se o odgovornosti i krivici portfolio menadzera i te kako moze raspravljati. Naravno, ne mislim ovde na situaciju kod nas nego sire. Sto bi narod rekao: "i corava koka nabode neko zrno!"
Link to comment
Pa naravno da je to stanje za žaljenje, ali to zahteva političku akciju, a ne ovu smesu jeremijade, hejta i wishful thinking-a.
Ne treba ipak zaboraviti da je to bilo samo neobavezno apsolevntsko veče, a ne neko obraćanje sa govornice skupštine ili nešto slično. E sad, kako je to završilo na naslovnim stranama novinama, to je verovatno već posebna priča :)
pjevacice su (opet, da prenebregnemo u kom postotku uopste uspijevaju da se ostvare u svojoj karijeri) dobrostojece planetarnodjevojke raznih kontroverznih likova. mislim, daj...
Jes' kod nas većina pevačica dobro stoji jer ljudi masovno kupuju njihove diskove, sve dijamantski tiraži. Sad mogu ja da kažem, mislim, daj :) Edited by Time Crisis
Link to comment

Rajnin govor je direktno dao krilca ovom dilkanu da, poput uglednih politicara, opsti sa zainteresovanima u zdrav mozak. Jebes profesora koji ne moze da smisli bolji izgovor ili nema toliko samopostovanja i ponosa da kaze "Ljudi..pogresih, ziv sam covek"

Profesor iz Kragujevca: Nije greška, već marketinški trik koji mogu da shvate samo najbolji studenti| 11. 07. 2013. - 14:37h cat_icn_more.png 15:19h | Komentara: 5Profesor Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu Milan Kocić izjavio je danas da unošenje dela izmišljenog teksta sa satiričnog portala “njuz.net” na 302. strani autorskog udžbenika “Direktni marketing” nije greška već marketinški trik koji su, kako je naglasio, najbolji studenti shvatili.Milan Kocić:“Moja želja je bila da sjajni studenti, koji znaju šta je marketinški trik, prepoznaju da taj izvor nije akademski, a oni koji nisu baš na pravi način shvatili moju želju, da pokušaju da procene šta je to što treba saopštiti na ispitu, a šta ne treba”, izjavio je Kocić novinarima u Kragujevcu.
Link to comment

bas dosao da postavim...jebote kakva sujeta :lolol:kapiram da ide i ocena vise za studente koji su ga javno podrzali

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Nisu krive manekenke, ali se o odgovornosti i krivici portfolio menadzera i te kako moze raspravljati. Naravno, ne mislim ovde na situaciju kod nas nego sire. Sto bi narod rekao: "i corava koka nabode neko zrno!"
To stoji, ali to je onda mnogo ozbiljnija kritika od ovog "oni nisu završili škole, jer ih je mrzelo da zagreju stolicu". Mis'im...Edit: Profa iz Kragujevca je car! Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...