Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

@indibezobrazan ti je odgovor. napisala sam ti u editu gdje se razilazimo u misljenju, ne sjecam se da sam te vrijedjala tom prilikom, pa nemoj ni ti mene.
Ovaj, ja cu tebe odsad jedno vreme zaobilaziti (nisam ni sanjao da ce ikad doci do toga). Necu da tumacim u cemu je stvar, ali ne trpim bilo cije rezanje na moje prosto iznosenje misljenja.Da, moze da sa bavi bilo ko marketingom i nastavom svim ranije pobrojanim zanimanjima, kao sto iskustvo i pokazuje. EDIT. NISAM NIGDE NAPISAO DA TAKO TREBA DA BUDE. Edited by Indy
Link to comment
Izneo si mišljenje da je vruće u CG?
Saces ti sa tvojim teorijama kako ja "hodam po kafani i kacim se sa svima redom". Obozavam te (i) zbog toga. Tako upadnes u diskusiju s neba, svakih 15 dana, a nema mere tome koliko se razumes u ono sto se dogadja.Pogledaj na Vocap (ili Hejt, gde vec bese). Zalila se ranije danas (tj. mozda je kod vas to juce) da je "380 stepeni". Ja sam inace poznat po tome sto bez ikakve potrebe provociram i napadam forumase, a posebno morganu. Bas mi ponekad svi idete na ...
Link to comment
Saces ti sa tvojim teorijama kako ja "hodam po kafani i kacim se sa svima redom". Obozavam te (i) zbog toga. Tako upadnes u diskusiju s neba, svakih 15 dana, a nema mere tome koliko se razumes u ono sto se dogadja.Pogledaj na Vocap (ili Hejt, gde vec bese). Zalila se ranije danas (tj. mozda je kod vas to juce) da je "380 stepeni". Ja sam inace poznat po tome sto bez ikakve potrebe provociram i napadam forumase, a posebno morganu. Bas mi ponekad svi idete na ...
Samo konstatujem zanimljivost. Pitam se kako bi ti reagovao da ti neko u diskusiji kaže "verovatno si se oždrao pa ne kapiraš xyz", i onda to potkrepi faktom da si se na Vocapu pre 2 dana žalio kako si pojeo 8 kila mesa i brekćeš nepokretan. Smem da se kladim da bi padale trotačke i zauveci.
Link to comment
Samo konstatujem zanimljivost. Pitam se kako bi ti reagovao da ti neko u diskusiji kaže "verovatno si se oždrao pa ne kapiraš xyz", i onda to potkrepi faktom da si se na Vocapu pre 2 dana žalio kako si pojeo 8 kila mesa i brekćeš nepokretan. Smem da se kladim da bi padale trotačke i zauveci.
Ponovicu ti, posto mozda jedes suvise teske hrane, pa sporo shvatas. Zalila se da joj je vrucina DANAS. Sem toga, reagovala je prilicno cupavo na jednu moju bezazlenu salu tamo na chitchetu. Ali koji moj se ja tebi objasnjavam.Ajmo sad gomila na Indija, vredja morganu i larssona! Ajmo ajde svi u napad. Svi kao jedan (kao sto volite)."Smes da se kladis da bi padale trotacke i zauveci"... more mars,... primadono forumska. EDIT - vazi i za ostale privilegovane razmazotine koje slicno misle. Edited by Hamlet Strašni
izbrisane uvrede
Link to comment

Oprostices mi sto cu ovaj deo tvog posta iskoristiti kao slagvort.

Ako ništa drugo, ovaj govor sjajno ilustruje koliko je priča o urušenom sistemu vrednosti potpuno prazna i beskorisna.
Ma, verovatno. Nego sedim sada i citam/pisem nesto totalno "beskorisno" :D i pada mi na pamet, posto sam danas nesto analitickog duha, koliko je opasno za jednu zemlju da totalno alienate skoro kompletnu humanisticku inteligenciju, a ni ovaj forum nije los primer. Oni ostanu bez para ili prilicno osiromaseni i onda, posto su, jelte, ljudi ostanu ozlojedjeni. Ni po jada, ozlojedjeni su u ovom drustvu vecina, medjutim, ostaje cinjanica da to sto je ova Rajka juce izgovorila zazvoni debelo samo li neki urednik u tome prepozna dobar materijal za nove klikove, sharove i (re)tvitove (ne ulazeci u to koliko je promaseno, poslato na pogresnu adresu i zabavljeno pojavnim oblicima a ne samim problemom). Hocu da kazem, koliko god tesko ili lako doci do toga da se postane produkt menadzer ili art direktor, nece ti ljudi moci da odgovore na ove "objave rata", prosto ne mogu, a u bilo kojoj javnoj raspravi ova ce da izrecituje Ducica i ov posle toga mogu da pricaju sta hoce. Nekakav odgovor je stiga iz, eto, Podgorice, ali i to je koliko odgovor toliko i priznanje da je Rajka u ponecemu i u pravu.Ovo je napad s desna na drustvenu nomenklaturu, ali jos efektniji se moze izvesti s leva, a bogami i sa liberalnih pozicija. Mislim, sta hocu da kazem, nosioci politicke i ekonomske moci u Srbiji su izgubili ideolosko tlo pod nogama, uporista nema vise nigde, ne postoji angazovani misleci deo drustva koji je na njihovoj strani, osim u tragovima. Nije to srecna situacija ni za koga, osim za kratkovide.
Link to comment
... Mislim, sta hocu da kazem, nosioci politicke i ekonomske moci u Srbiji su izgubili ideolosko tlo pod nogama, uporista nema vise nigde, ne postoji angazovani misleci deo drustva koji je na njihovoj strani, osim u tragovima. Nije to srecna situacija ni za koga, osim za kratkovide.
koliko im treba ideološko tlo?ne živimo u hladnom ratu i sukobu dve postojeće ideologije koje moraju da tetoše svoj puk da ne bi prevrnuo čamac i otplivao drugoj ideologiji u zagrljaj. živimo u, što bi nemci rekli "alternativlos" okruženju. za političare na lokalu invokacija eu, brisela, evropskih vrednosti itd je uvek zgodan i postojeći rezervni položaj kada im presahne opravdanja na koje se pozivaju u sklopu interne politike.
Link to comment
Ako ništa drugo, ovaj govor sjajno ilustruje koliko je priča o urušenom sistemu vrednosti potpuno prazna i beskorisna.Govor inače užasno smrdi na Dveri/DSS. Ako bih mogao da napravim profil ove osobe, rekao bih da se radi o gospođi koja živi u ulici Kralijce Natalije i ponosna je što se godinama zalagala da se ime ulice promeni; smetaju joj pederi u komšiluku i misli da bi ih trebalo izmesiti; najbolje prijateljice su joj koleginice profesorice srpskog jezika i književnosti i eventualno francuskog; obožava da ide u pozorište i to voli svakodnevno da pominje.
Pises nastavak govora ovog pedagoskog majora Gavrilovica wannabe?
Link to comment

^^a dobro, teorijski bi ovaj govor upotrijebljen kao pamflet mogao da stoji kontra ds-ovog preduzetnistva i 365lepih, ali to je sve jedna toliko plitka poruka da ne vidim njen potencijal - previse ide u neprakticnu retradicionalizaciju da bi mogla da mobilise na vise od 5 dana.

Link to comment
svaka rasprava o onom govoru bi bila izlisna da u javnosti zaista ne postoji to uvrijezeno misljenje da su menadzeri pijacni lopovi kojima je legitimnost profesije dala zla tranzicija, a marketing menadzeri neuki prodavci magle i da njihovim poslom moze da se bavi svaki svrseni gimnazijalac, ljekar opste prakse ili inzinjer zastite na radu.to moze i inace nerijetko da se cuje od prilicno formalno obrazovanih ljudi, valjda kad im izmakne svaka baza na kojoj bi mogli da grade sopstveni prestiz.
pa takav stav nije bez razloga. ono sto obican radnik najcesce vidi je da je direktor dovukao par drugara, kumova, rodjaka, komsija ljubavnice, itd.izmislio menadzersku poziciju, na kojoj se ovi bahate, prave sranja (ako ista rade), ili nisu uopste tu (jer prosecan srbski menadzer je tu da naredjuje, a ne da radi)i zauzvrat dobijaju platu koja osetno iznad proseka firme*.*ovo se poglavito odnosi na drzavne i na firme koje su privatizovane sa idejom isisavanja novca iz njih. oni koji hoce nesto da rade obicno ne rade to, mada se poneko i zajebe. npr srpska grana alpine
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...