Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

govor je pasivno-agresivan: vi radite, vi ste najbolji, ne obazirite se na trulez i nistavilo. Od toga do - unistimo trulez i nistavilo je jedan korak. Korak koji ima ko ce da napravi, ne mora bas profesor univerziteta. A i ne sme, i to je ono sto sam napisao (napred braco, ja za vama).
Ma koji korak. Ona ih poziva ne da naprave korak, nego da mrze, to je njihov korak. Smatranje svih drugih slabijima i manje vrednim od sebe je njihov "korak".U zemlji u kojoj bi se trebalo vrlo realno oragnizovati da se osigura kakva takva podrška za obrazovanje, kulturu i nauku, da se te oblasti dovedu u red, da se počiste od nepotizma i korupcije, ali da se ne prepuste na milost i nemilost vlastima ili tržištu, ona ih zove da mrze manekenke. Resantiman.E, sad u pravu si utoliko, što taj resantiman može u nekoj perspektivi da se ulije u neku dverašku priču. Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Syme, pises kao da resantiman i mrznja nisu korak do stvarnog zla (daleko bilo da kazem da je ovo sad neko "dobro"), stvarno te ne razumem...

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa i ovde na forumu ima dole tema za sprdnju sa rijaliti programima, a i prekonoćne diplome se redovno potkače, jel su onda svi što tamo i na sličnim temama pišu pasivno-agresivni i puni mržnje?

Link to comment

Snobovski rant neke isfrustrirane zene ste izveli u poziv na genocid copy menadzera i produkt dizajnera. To samo ovaj forum moze.

Link to comment

Ja ne razumem zašto se o ovom govoru uopšte raspravlja. Samo još jedan motivacioni govor. Ne razumem čemu cepanje dlaka, zgražavanje nad prozvanim zanimanjima (Zverila lepo objasnio razloge za zašto su baš ta zanimanja prozvana), ideološka učitavanja i slično.

Link to comment
Syme, pises kao da resantiman i mrznja nisu korak do stvarnog zla (daleko bilo da kazem da je ovo sad neko "dobro"), stvarno te ne razumem...
Slažem se da jesu, ja bih čak rekao da resantiman i sam već jeste stvarno zlo. Ono što sam hteo da kažem jeste da ovo nije poziv na delanje, nego na ćutanje i trpljenje. Trpite i mrzite. Nije to poziv na revoluciju, pa čak ni na štrajk, to je zamena za bilo koju vrstu političke pobune.
Link to comment

Snobovski rant manje-više, zanimljivije je opštenarodno hejlovanje takvog teksta.p.s. Ne bih rekao da "običan" motivacioni govor. Ako su svi motivacioni govori ovakvi, e enda budibogsnama.

Edited by Frile
Link to comment
Snobovski rant manje-više, zanimljivije je opštenarodno hejlovanje takvog teksta.
I to je pitanje... npr. novine koje su prenele taj tekst kao 'revolucionaran', nemaju nikakav problem da dva stupca niže objave ekskluzivan izveštaj o najnovijoj slici/aferi/šta već aktuelne starlete :) Kao na mitingu kad neko ispali nekakvu floskulu i onda iz zadnjeg reda poviču takkkk-o jeee, nema veze šta :P
Link to comment
Snobovski rant manje-više, zanimljivije je opštenarodno hejlovanje takvog teksta.
Pa naravno da se zbog toga raspravlja. Zena je ubola zicu 100%. Ljudi nezadovoljni, samo im treba pokazati metu, a ta meta je tu oko njih, svaki dan. A retko ko ce da kaze "a sta sad hoce ta profesorka univerziteta doktor nauka". Ali zato ce da kaze - sta sam ja bre losiji od ovih mutikasa, lepo kaze zena (a ona valjda zna).
Link to comment
Snobovski rant manje-više, zanimljivije je opštenarodno hejlovanje takvog teksta.
Hejt protiv nove infomacione aristokratije. Nista novo.
Link to comment

@MancMellow... a nisu samo ni mutikaše ti koje valja opljunuti, evo i ovi puni para a niko ne zna šta ne rade, izmislili strane nazive pa se prave pametni,Nekada je izmišljan naziv "poštena inteligencija" da bi se ne-radnici spasili pred besom radnika i seljaka, možda će sada morati da se uvode nazivi poput "poštenih menadžera", "poštenih dizajnera", "poštenih manekenki"... (šalim se naravno)@VertedegeteNije hejt protiv informacione aristokratije, nego hejt protiv različitog. Prekjuče udri po komšiji Hrvatu, juče po pederu, sutra-prekosutra po sistem administratoru ako nema menadžera pri ruci

Edited by Frile
Link to comment
ocemo da pogadjamo ko ce biti gost u sledecem utisku?(ako nije pocela letnja pauza)
to bih voleo da pogledam. rajna, u gostima kod vodieljke koja je zavšila, pazi sad, za glumicu, pa onda odlučila da promeni posao kao prljave čarape i postane novinar.
Link to comment
Pa naravno da se zbog toga raspravlja. Zena je ubola zicu 100%. Ljudi nezadovoljni, samo im treba pokazati metu, a ta meta je tu oko njih, svaki dan. A retko ko ce da kaze "a sta sad hoce ta profesorka univerziteta doktor nauka". Ali zato ce da kaze - sta sam ja bre losiji od ovih mutikasa, lepo kaze zena (a ona valjda zna).
ljudi se loze na ovaj govor zato sto im nezno sapuce u uvo ono sto najvise zele da cuju: vi ste dobri, vi ste sjajni, nego ova bagra (koja god) zauzela vazna mesta pa sve sjeba. pokusavao sam da pisem o tome na jednoj od onih turbo fol tema (pre nego sto me ekipa drukara zaskocila) - to je stalno jedan isti obrazac, eksternalizovanje odgovornosti, pronalazenje zrtvene jagnjadi. tako srsko drudtvo funkcionise oduvek. uvek j neko drugi kriv. nije narod, politicari su. nisu dobri profesori srpskog, portfolio menadzeri su. nisu srbi , muslimani su. uvek neko drugi. lepo mozes da vidis ko je od mojih (sad vec bivsih) fejsbuk prijatelja skocio da svrsava nad profesorkinom baljezgarijom - isto oni kojma je uvek neko drugi kriv. Edited by ikar
Link to comment
isto oni kojma je uvek neko drugi kriv.
bogami kod mene ima i onih koji su stvarno uspesni i to postigli postenim radom (i to ne samo u Srbiji) a koji su hejlovali. al ja na fb-u se ne bavim politickim i drustvenim temama uopste. ne treba mi to.
Link to comment
ljudi se loze na ovaj govor zato sto im nezno sapuce u uvo ono sto najvise zele da cuju: vi ste dobri, vi ste sjajni, nego ova bagra (koja god) zauzela vazna mesta pa sve sjeba. pokusavao sam da pisem o tome na jednoj od onih turbo fol tema (pre nego sto me ekipa drukara zaskocila) - to je stalno jedan isti obrazac, eksternalizovanje odgovornosti, pronalazenje zrtvene jagnjadi. tako srsko drudtvo funkcionise oduvek. uvek j neko drugi kriv. nije narod, politicari su. nisu dobri profesori srpskog, portfolio menadzeri su. nisu srbi , muslimani su. uvek neko drugi. lepo mozes da vidis ko je od mojih (sad vec bivsih) fejsbuk prijatelja skocio da svrsava nad profesorkinom baljezgarijom - isto oni kojma je uvek neko drugi kriv.
pa za neke od vas na turbo fol temi je ovaj rajnin govor susret sa realnim sopstvene zelje. eto kako to zapravo izgleda. isto se desilo i istoku.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...