Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

@morganaDobar deo sponzoruša je sebe nazivao "manekenkama", na to je profesorka mislila. Tek kasnije su mediji neke od njih počeli da nazivaju "starletama".Uskoro će i "modni kreator" biti ozloglašeno zanimanje, jer mnoga dama od stila u u nekom trenutku života oseti da je došao čas da se nazove modnom kreatorkom - bez dana škole. Slično bi se moglo reći i za književnice.

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

divim se svima vama koji su uspeli da procitate ceo govor. mene je vec do pola uhvatio takav neizdrz, setio se vremena kad sam brojao sekunde do kraja casa (a ono jos 25 min). i uspeli ste da nastancate 9 strana pride :isuse:

Link to comment
kao matičar pred mladencima dok defiluje ...Budite ljubomorni, ne jedno na drugo, već na svoj brak...
"Ne dozvolite da vam brak uredjuju paragrafi, nego ljubav" :lol:
Link to comment
... već pročitan nekoj od prethodnih generacija, kao ....
Slično su prof. Bošan i prof. Đorđević počinjali pozdravnu besedu brucošima na Elektronskom u Nišu, parafraziram:
Dobrodošli !vi budući vrhunski pravnici, ekonomisti, direktori uspešnih uvozno-izvoznih firmi, savetnici i ministri, predsednici koje kakvih organizacija i zajednica ......
na kraju bi dodali nešto u stilu :
....A na kraju da se obratimo i manjini koja sedi trenutno ispored nas, dobrodošli budući diplomirani inžinjeri elektronike!.
Prof. Radoslav Đorđević imao je običaj da priča i o proizvodnji "škarta" koji pravi svake godine od oko 70%, ali da bez toga ne bi bilo napretka itd.....
Link to comment
divim se svima vama koji su uspeli da procitate ceo govor. mene je vec do pola uhvatio takav neizdrz, setio se vremena kad sam brojao sekunde do kraja casa (a ono jos 25 min). i uspeli ste da nastancate 9 strana pride :isuse:
Isto! Takav transfer da je to strašno. Pogotovu CAPS LOCK.
Link to comment
Najviše mi smeta jer iz teksta stičem utisak da ovaj govor nije namenjen onima pred kojim je izgovoren odn. pročitan. Nije putokaz, nego obračun.Stoga mi uopšte ne bi bilo prijatno da sam apsolvent koji sluša profesorku Dragićević. Naročito ako je tačna informacija iz posta na ovoj temi da je ovakav govor već pročitan nekoj od prethodnih generacija, kao matičar pred mladencima dok recituje ...Budite ljubomorni, ne jedno na drugo, već na svoj brak...
jbga, treba razumeti zenu, alternativa je bila da im kaze istinu tj da su se zajebali do koske, ovako...http://www.youtube.com/watch?v=iTB1h18bHlY(ograda da se ovo i'm somebody ni u kom slucaju ne moze meriti sa nebulozom YOU ARE THE PROFESSORS!)
Link to comment
divim se svima vama koji su uspeli da procitate ceo govor. mene je vec do pola uhvatio takav neizdrz, setio se vremena kad sam brojao sekunde do kraja casa (a ono jos 25 min). i uspeli ste da nastancate 9 strana pride :isuse:
+1neprochitala ni 15%, otud sushtinski nesposobna da diskutujem, iz neznanja.
Link to comment
^^a dobro, teorijski bi ovaj govor upotrijebljen kao pamflet mogao da stoji kontra ds-ovog preduzetnistva i 365lepih, ali to je sve jedna toliko plitka poruka da ne vidim njen potencijal - previse ide u neprakticnu retradicionalizaciju da bi mogla da mobilise na vise od 5 dana.
Apsolutno. Zapravo, govor uprkos svojoj ratobornoj retorici nije nikakva subverzija, upravo suprotno, on služi kao fantazmatska podrška sistemu. Profesorima nećemo dati poboljšanje položaja, nego priču o tome kako su posebni i carevi najveći. Priča ne služi za mobilizaciju, nego za demobilizaciju. Edited by Syme
Link to comment
ovo društvo je ideološki "potrošenije" od recimo ist. evrope, pa donekle i od ex-yu zemalja, zato što je prvo proživljavalo pad domaćeg socijalizma (ne-importovanog) pa onda uz to i preko tog sloja borbu pro et contra zlobimira.ne verujem da 2-3 generacije koje su u tome učestvovale imaju ikakav kapacitet da osmisle a kamoli ostvare nekakav raskorak u odnosu na uzuse dominantne u najvećem delu evrope, i to kvalitativno novi raskorak u skladu sa trendovima i izazovima 21. a ne 19. i 20. veka.
da da, to je to
Link to comment
Apsolutno. Zapravo, govor uprkos svojoj ratobornoj retorici nije nikakva subverzija, upravo suprotno, on služi kao fantazmatska podrška sistemu. Profesorima nećemo dati poboljšanje položaja, nego priču o tome kako su posebni i carevi najveći. Priča ne služi za mobilizaciju, nego za demobilizaciju.
govor je pasivno-agresivan: vi radite, vi ste najbolji, ne obazirite se na trulez i nistavilo. Od toga do - unistimo trulez i nistavilo je jedan korak. Korak koji ima ko ce da napravi, ne mora bas profesor univerziteta. A i ne sme, i to je ono sto sam napisao (napred braco, ja za vama).
Link to comment
Uskoro će i "modni kreator" biti ozloglašeno zanimanje, jer mnoga dama od stila u u nekom trenutku života oseti da je došao čas da se nazove modnom kreatorkom - bez dana škole. Slično bi se moglo reći i za književnice.
ne znam kako to mislis 'uskoro'. pa to je odavno ozloglaseno zanimanje zbog presaturisanosti estradom, ne samo u Srbiji vec globalno. kada bi pravio istrazivanje javnog mnjenja sa cime se ta profesija popularno povezuje video bi je 90% ljudi asocira sa imanjem puno para i slobodnog vremena pre no sa poznavanjem procesa proizvodnje, materijala i teorijom forme. bukvalno kao neka losa burzujska dokolica.
Link to comment
Isto tako i direktori skola dovode po licnoj ili politickoj liniji nastavnike koji se "bahate, prave sranja ili nisu uopste tu", a bogme nije ni po fakultetima redak slucaj negativne selekcije. Ovo proglasavanje legitimnih profesija profesionalnim devijacijama je u najmanju ruku odraz teskog neznanja, a najverovatnije je posledica najobicnije licne frustracije i tu se nema Bog zna sta reci. Teta Rajna je tu nebitna stvar, ono sto mene fascinira su ove otuzne "kakav sjajan govor, obavezno procitati" reakcije, uglavnom od strane ljudi koji funkcionisu po sistemu "ako nisam bolji od prokletog ivent koordinatora od koga sam pa bolji u picku materinu".
da, pa? nisam ovo pisao da branim rajnu ili sta vec vec da prikazem kako se vidi izraz "menadzer" iz radnicke perspektivepisem ovo kao neko ko je ziveo u selu u kom su jos od doba komunizma postojale 2-3 fabrike koje su radile solidno (za srpske uslove dobro)a onda dosao novi CEO (onaj zadrigli govnar is DSS.a popovic), doveo buljuk "menadzera" koji su sve razjebali za nepune 4 godine.i grejanje su isekli u zgradama i prodali u staro gvozdje.negdasnji radnici itekako prave razliku u reakciji kada se pomene "sef" i "menadzer".sefove su voleli (redje) ili mrzeli, ali iz mnogo konkretnijih i ljudskijih razloga.npr mrzeli su ih zato sto su pizde od ljudi. ali fabrika je i dalje radila, plata je stizala, i to je podnosljivo (nakon sto su ostali bez posla, to su 'stara dobra vremena')od "menadzera" su videli samo zlo, i logicno identifikuju taj termin sa necim izrazito negativnim.sad svako u selu kad cuje samo za termin "menadzer" pomisli na popoviceve isprdke i povraca mu se (zbog njih) na termin pa cak i na one koji to ime s razlogom nose
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...