Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

jebote, da bi se postao portfolio menadžer treba da se odereš od učenja, polaganja dodatnih ispita i slično. zašto se to uopšte pominje ?
kim je (danas?) u fazonu da je sve relativno.
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

jebote, da bi se postao portfolio menadžer treba da se odereš od učenja, polaganja dodatnih ispita i slično. zašto se to uopšte pominje ?
zato sto nema pojma sta to znaci
Link to comment
jebote, da bi se postao portfolio menadžer treba da se odereš od učenja, polaganja dodatnih ispita i slično. zašto se to uopšte pominje ?
Nije poenta u tome. Kao sto rekoh, u pitanju je hejt prema informacionim elitama, pripadnicima sveze uvezenih profesija sa zapada, koji su na brzinu preuzeli drustveni prestiz od starih "uglednih" zanimanja. Pritom, to su zanimanja koja ne stvaraju novostvorenu vrednost u klasicnom smislu, njihova resor su informacije (magla), pa su samim tim i paraziti drustva (sa najvecim platama i ugledom).Disclaimer: Ovo je objasnjenje hejta i njegove motivacije. Ne moj licni stav. Forumski copy menadzeri, ne smatram vas drustvenim parazitima. Edited by Verterdegete
Link to comment
Nije poenta u tome. Kao sto rekoh, u pitanju je hejt prema informacionim elitama, pripadnicima sveze uvezenih profesija sa zapada, koji su na brzinu preuzeli drustveni prestiz od starih "uglednih" zanimanja. Pritom, to su zanimanja koja ne stvaraju novostvorenu vrednost u klasicnom smislu, njihova resor su informacije (magla), pa su samim tim i paraziti drustva (sa najvecim platama i ugledom).Disclaimer: Ovo je objasnjenje hejta i njegove motivacije. Ne moj licni stav. Forumski copy menadzeri, ne smatram vas drustvenim parazitima.
Oni stvaraju vrednost u klasičnom smislu.
Link to comment

bufallo bill, plz prestani da, zajedno sa ostalim moderatorima, ohrabrujes drukanje i stalkovanje svojim moderatorskim akcijama.

Link to comment
da, pa?nisam ovo pisao da branim rajnu ili sta vec vec da prikazem kako se vidi izraz "menadzer" iz radnicke perspektivepisem ovo kao neko ko je ziveo u selu u kom su jos od doba komunizma postojale 2-3 fabrike koje su radile solidno (za srpske uslove dobro)a onda dosao novi CEO (onaj zadrigli govnar is DSS.a popovic), doveo buljuk "menadzera" koji su sve razjebali za nepune 4 godine.i grejanje su isekli u zgradama i prodali u staro gvozdje.negdasnji radnici itekako prave razliku u reakciji kada se pomene "sef" i "menadzer".sefove su voleli (redje) ili mrzeli, ali iz mnogo konkretnijih i ljudskijih razloga.npr mrzeli su ih zato sto su pizde od ljudi. ali fabrika je i dalje radila, plata je stizala, i to je podnosljivo (nakon sto su ostali bez posla, to su 'stara dobra vremena')od "menadzera" su videli samo zlo, i logicno identifikuju taj termin sa necim izrazito negativnim.sad svako u selu kad cuje samo za termin "menadzer" pomisli na popoviceve isprdke i povraca mu se (zbog njih) na termin pa cak i na one koji to ime s razlogom nose
Nisam ni rekao da jesi. Na tvoj post sam se nadovezao, nisam reagovao niti sporio bilo sta, nema apsolutno nikakvih razloga da dizemo tenziju.Ono sto sam hteo da kazem je da su ista drustvena klima, profesionalna kultura i licni bedak iznedrile i majora Gavrilovic Rajnu i te "menadzere" o kojima govoris. To je interni obracun onih koji licnu pizmu ili interes nadredjuju svojim profesionalnim obavezama i elementarnoj ljudskoj pristojnosti.
Link to comment

ali portfolio menadžer nije izmišljeno novokomponovano zanimanjeSamo zvuči moderno ( :mad: )Šta je resor leksikologa btw, ako nisu informacije (magla), kad smo već kod stvaranja nove vrednosti

Link to comment
Oni stvaraju vrednost u klasičnom smislu.
Pa da. Mislim da skratimo. Nesrećna Rajnica govori glasom srpskom konzervativizma koji se socijalizma gadi, ali je kapitlaizam malo drugačije zamišljao, naime kao večitu nacionalnu akademiju na kojoj će patriotski intelektualci biti glavni i drviti o značaju tradicije i zlu socijalizma. Ama kad im se ukazao kapitalizam u svojoj realnosti, bez mnogo interesovanja za humanističko obrazovanje - nastala je frka i strka. Pošto se sam kapitalizam ne sme denuncirati (jer, za koj smo se kurac onda borili), optužiće se manekenke i portfolio menadžeri kao lenštine i skorojevići. Kad ne sme da se dira u ekonomiju, sve postaje pitanje kulture.
Link to comment
Pa da. Mislim da skratimo. Nesrećna Rajnica govori glasom srpskom konzervativizma koji se socijalizma gadi, ali je kapitlaizam malo drugačije zamišljao, naime kao večitu nacionalnu akademiju na kojoj će patriotski intelektualci biti glavni i drviti o značaju tradicije i zlu socijalizma. Ama kad im se ukazao kapitalizam u svojoj realnosti, bez mnogo interesovanja za humanističko obrazovanje - nastala je frka i strka. Pošto se sam kapitalizam ne sme denuncirati (jer, za koj smo se kurac onda borili), optužiće se manekenke i portfolio menadžeri kao lenštine i skorojevići. Kad ne sme da se dira u ekonomiju, sve postaje pitanje kulture.
lock !
Link to comment

Kao što spomenuše philby i salerokada (i zverilla), ovaj govor jeste posledica ogorčenja zbog bahaćenja "elite"Bilo bi sasvim drugačije i normalnije da je profesorka rekla nešto u stilu: "budite ponosni na trud koji ste uložili i na svoje znanje, iako je oko vas sve više ljudi koji su bez rada i znanja došli do visokih pozicija". No stvari su se malo otrgle kontroli.

Link to comment
Pa da. Mislim da skratimo. Nesrećna Rajnica govori glasom srpskom konzervativizma koji se socijalizma gadi, ali je kapitlaizam malo drugačije zamišljao, naime kao večitu nacionalnu akademiju na kojoj će patriotski intelektualci biti glavni i drviti o značaju tradicije i zlu socijalizma. Ama kad im se ukazao kapitalizam u svojoj realnosti, bez mnogo interesovanja za humanističko obrazovanje - nastala je frka i strka. Pošto se sam kapitalizam ne sme denuncirati (jer, za koj smo se kurac onda borili), optužiće se manekenke i portfolio menadžeri kao lenštine i skorojevići. Kad ne sme da se dira u ekonomiju, sve postaje pitanje kulture.
Gde ti ode :) Situacija u školstvu je da se čovek smrzne, oni koji rade svakako bolje znaju, samo to malo što čujem od drugara koji predaje u jednoj srednjoj i jednoj osnovnoj školi mi je dovoljno da ne poželim ni da prođem pored škole, a ne da imam nekog posla s njom. Ispade da je situacija savršena, a jedini problem je neki snob koji ne zna šta hoće.Naravno, glupo je bilo generalizovati nasumična zanimanja samo zato što zvuče 'novokomponovano' bez ikakve predstave čime se ona bave.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...