Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

Izvor?
Promene u guideline-u mog nekadasnjeg zdravstvenog osiguranja (primeniti sve drugo pa tek onda odstranjivanje) i dosadasnji tok razvoja evo skoro decenija. Ima toga na mrezi sigurno.
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

izmislja covek.inace interesantno je kako je jedna prihvacena medicinska metoda postala kontroverzna zato sto je promovise BLUUDNICA! Andjelina Dzoli.na srecu, od ovih novopecenih onkologa daleko vise ima onih kojima ce njen potez skrenuti paznju na vaznost rane dijagnostike.nisam nikakav doktor, ali iz prve ruke mogu da posvedocim da je, kada je Andjin potez u pitanju, reakcija ljudi koji se bave laboratorijskom dijagnostikom - kratko klimanje glave i "dobro je to sto je uradila". posle malo citanja o temi (a preporucujem tekstove koje pisu ljudi koji actually imaju medicinsko obrazovanje) shvatio sam i zasto je to tako.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Čekaj, oni u guidelines pominju procente koje si ovde postovao?
Ajd u detalje. Ne direktno vec da se za to i kao i druge stvari raspitamo kod svog obgyn/ili lekara o drugim metodama. Naravno on je vec bio pomenuo izlozio sve razne opcije i nedostatke svake, te druge metode su vec bile primenjene u Srbiji, uz to smo gledali po netu i konacana odluka je bila da se ponovi procedura iz srbije nesto drugacijem tehnikom delom i zbog tih informacija i delom zbog moguceg duzeg oporavka a bio je u planu put zbog posla preko 3/5 zemljine kugle. Prosto moglo je i da ceka i da se uradi ako nema boljitaka. Eto to je znacaj razlike u pristupu vadi sve napolje i moze da ceka u procesu odobravanja usluge.Problem sa primenjenom procedurom je sto se smatra i abortusom koji ne pokrivaju pa onda moras da ponovis ceo postupak odobravanja da je uterapeutske svrhe. (na kraju kad se sve to zavrsilo poceli su da me jure uterivaci duga, jer njihovom greskom nisu bili uneti podaci o izabranomobgyn lekaru ciju su oni odluku inace odobrili rasciscavanje racuna je potrajalo godinu i po dana)
Link to comment
Meni je ovde pitanje do koje mere mogu laici suflirati stručnjacima kad koji protokol da primenjuju u lečenju. Ako je svrha medicine lečenje i prevencija, koje su granice i u kojoj meri možeš intervenisati radikalnim metodima čisto prevencije radi. Svaka operacija, pa i slepog creva, stres je za organizam, Anđa je mogla doživeti svašta na stolu, nevezano za predmet operacije.
Ovde pričamo o svetski priznatoj i potvrđenoj metodi lečenja. U ovom slučaju su svetski i domaći stručnjaci objasnili da je metoda indikovana za ljude sa BRCA mutacijom, a ti kao laik sufliraš da to ne treba da rade jer je u pitanju čista prevencija. Odakle ti ideja da si ti kao laik kvalifikovaniji da na taj način komentarišeš standardnu medicinsku metodu? I onda još kažeš da laici ne treba da sufliraju. Pa što onda ti to prvi radiš?
Link to comment
da ti negde nadju dobrodjudni tumor i kazu ti "ovo moze da ostane ovakvo kakvo je a moze i da se razvije u maligni tumor, sanse su 50%:50%" - sta bi uradio? edit: uostalom, koliki je "rizik operacije" kad se radi u normalnoj zemlji? da vidimo, o kom riziku pricamo ovde.
pa, meni su nasli bas u grudima. i rekli - pratimo dok ne poraste preko neke velicine, posle pricamo o hiruskoj intervenciji.nije bilo prica o procentima, i ja pratim stanje, evo 8. godina.
Link to comment
izmislja covek.inace interesantno je kako je jedna prihvacena medicinska metoda postala kontroverzna zato sto je promovise BLUUDNICA! Andjelina Dzoli.
I meni se cini da je ovo u pitanju kod mase ljudi (ne ovde na forumu, ali komentari po netu vriste od toga)Ima nas raznih: http://mightynose.wordpress.com/2013/05/17/kampanja-andeline-dzoli-u-trgovini-ljudski-genima/ :isuse: (ogradjujem se od izvora, na ovo sam nabasala na fb)
Link to comment
Ovde pričamo o svetski priznatoj i potvrđenoj metodi lečenja. U ovom slučaju su svetski i domaći stručnjaci objasnili da je metoda indikovana za ljude sa BRCA mutacijom, a ti kao laik sufliraš da to ne treba da rade jer je u pitanju čista prevencija. Odakle ti ideja da si ti kao laik kvalifikovaniji da na taj način komentarišeš standardnu medicinsku metodu? I onda još kažeš da laici ne treba da sufliraju. Pa što onda ti to prvi radiš?
Mislim da si uletela u sred mog odgovora na jedan drugi post, a kasnije i van slučaja Žolijeve. Razlika je u tome da ja ne sufliram stručnjacima već pričam s forumašima (drugim laicima), valjda je zato pokrenuta tema.
Link to comment
Mislim da si uletela u sred mog odgovora na jedan drugi post, a kasnije i van slučaja Žolijeve. Razlika je u tome da ja ne sufliram stručnjacima već pričam s forumašima (drugim laicima), valjda je zato pokrenuta tema.
Pa dobro, ali iz ovog tvog posta može samo da se zaključi da ti apsolutno podržavaš ovu Anđelininu proceduru (kao potpuno prihvaćenu medicinsku metodu za ljude sa BRCA mutacijom), a nekako mi to nije ostalo kao utisak iz tvog pisanja.
Link to comment
Pa dobro, ali iz ovog tvog posta može samo da se zaključi da ti apsolutno podržavaš ovu Anđelininu proceduru (kao potpuno prihvaćenu medicinsku metodu za ljude sa BRCA mutacijom), a nekako mi to nije ostalo kao utisak iz tvog pisanja.
Iskreno, meni je takav vid preventive bio novost, a kasnije sam, po opomeni drugih forumaša obratio pažnju i saznao da je to legitimna procedura. Dalje me je više interesovao fenomen odnosa sa lekarom i u kojoj meri pacijent ima izbor lečenja
Link to comment
Iskreno, meni je takav vid preventive bio novost, a kasnije sam, po opomeni drugih forumaša obratio pažnju i saznao da je to legitimna procedura. Dalje me je više interesovao fenomen odnosa sa lekarom i u kojoj meri pacijent ima izbor lečenja
Pa to je ipak drugo pitanje. Ovde je bilo vise tema to sto su mnogi imali izrazito osudjujuce misljenje o tome sto je ona uradila.A ovo drugo je donekle na tragu onoga sto je pisao fontelefon, koliko sam ga bar razumela, a to je da su u nekim situacijama gde je opcija radikalna hirurgija ili manje radikalna hirurgija/tretman misljenja doktora razlicita. I to koliko je pacijent informisan, koliko je neki lekar skloniji da odmah salje na radikalnu hirurgiju i kome verovati. Ali to je sasvim druga prica. I u ovom konkretnom slucaju uopste nije tema, sa ovakvom genetikom Andjelina je operaciju trebalo eventualno i ranije da uradi. Ovo je clear cut case. Kacio je i Indy pricu o one tri sestre od kojih najmladja nije uradila operaciju pa je dobila kancer, a ja sam nedavno cula da je koleginica sa istom BRCA mutacijom dobila kancer dojke a nema ni 30 godina. I sad em su svejedno morali da joj uklone dojke, em mora da se leci od kancera. Jednostavno sa sansom da ces biti 1/10 koji ne oboli se nije igrati, previse je visoka verovatnoca za rak. Mada naravno ljudi sami odlucuju.
Link to comment
pa, meni su nasli bas u grudima. i rekli - pratimo dok ne poraste preko neke velicine, posle pricamo o hiruskoj intervenciji.nije bilo prica o procentima, i ja pratim stanje, evo 8. godina.
pa ja sam dala kao primer nekakav hipoteticki tumor sa jasno definisanim procentima, kao analogiju genskom opterecenju. mogla sam da ga pitam i sta bi radio da npr on nosi BRCA mutaciju i ima velike snase da razvije breast cancer (ali mi je delovalo da je ovo drugo muskarcu teze za zamisliti).daleko bilo da se sve sto moze da postane maligno operise :) (inace bi ljudi odstranjivali sve mladeze).
Link to comment
inace bi ljudi odstranjivali sve mladeze
meni je jedan svojevremeno nešto poludeo, pa sam ga dala odstraniti, iako su skoro svi lekari koji su ga videli rekli da nije ništa opasno (osim jednog koji je rekao da se ne može znati da li je maligno ili benigno pre nego što ode na patologiju) i da nije nužno da se sklanjanisam htela da svako malo razmišljam da li je poludeo i na koji način, a pride je bila i jedna vrlo tužna priča u široj familiji pa je možda i to uticaloe sad, bezvezni mladež <<<<<<<<<<<<<<<< grudi < jajnici, ali svejedno podržavam Anđelinin izbor
Link to comment

Sad sam se setila da sam jos pre 3 godine na I hirurskoj klinici u cekaonici razgovarala sa izuzetno lepom devojkom od 24 godine kojoj je preventivno odstranjeno debelo crevo. To je bila preporuka lekara, nakon sto joj je otac umro od raka debelog creva, pa su svi potomci prosli ispitivanja. Njena sestra nije imala toliki nivo rizika. Izgledalo mi je da bez obzira sto se mucila u postoperativnom periodu, zadovoljna i smirena.Za tu kliniku imam samo reci hvale, i ovde cu da stanem, jer preti opasnost od patetike.

Edited by halloween
Link to comment

ako sam nekad na tren pomislila da je andjin izbor pogresan ili da joj je pristupacan zbog toga ko je - a nisam - posle mazohistickog napora da dodjem do kraja ovog nazovi teksta i ove bljuvotine uvredljive za svakog ko ume da cita, polila bih se govnima.

Da li je Jolie išta platila iako bi mogla platiti bilo koju cijenu? Nije platila. Da jest ne bi u svom pismu spominjala naziv bolnice. Sise su joj badave odrezali, umjetne stavili i još je u zlatu platili. Jolie i likovi poput nje ne izlaze iz kuće besplatno. To i nije toliko bitno koliko cinizam uvažene gospođe. Maria Antoaneta je u odnosu na nju plemenita gospa. Opaka je ova ženska koja obilazi svijet i češka po glavici dječicu kojoj su Ameri pobili i oca i mater i nonu i nonića.
ili
Kika mi je rekla da se Brad odlučio za desno jaje jer je ljevičar i stoga što on i Jolie planiraju dijete kad se on oporavi. Ona je u savršenoj kondiciji i trenutno u jednom šatoru u Siriji drži za ruku majušnog Sirijca kome je Asad osobno iskopao oči. Naravno da je to čuo i Obama.Liječnici su mu rekli, Pittu, ne Obami, kako bi bilo mnogo bolje da usvoje neko siromašno afganistansko dijete, on i Jolie, čiji pokojni roditelji nisu bili genetski oštećeni.Tražili su, baš su inzistirali da im Pitt uruči i lijevo jaje. Slavni glumac je to odbio. Naglasio je da medicina danas čuda čini i da će djevojčici, čim se rodi, on i Jolie dati odrezati sise da sebi i njoj smanje stres. Ako se rodi dečkić neće poduzeti ništa jer je muškarcu život bez oba jaja stresniji nego smrt od raka. Njegov tata je ipak iznimka koja polupotvrđuje pravilo.
kakva muva govnara. ne bih imala nikakav problem da upalim sibicu kojom ce se spaliti sva njena lupetanja, sarkazam gori cak i od novovekovnih srpskih aforisticara i lazno kurcenje satro antipisi recnikom. govno ljudsko.ali bar odlican lakmus test za procenjivanje mogucih sagovornika. ko stavi lajk na ovakve isprdke, mrs.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...