Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Tih znakova uglavnom ima - problem je kako ih uočiti među gomilom reklama, a i autobusi/kamioni ih lako zaklanjaju. Nekada mi stvarno nedostaje još jedan par očiju u glavi ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...
Juče, sa klincem i suprugom u kolima, uvek je tu gužva jer se parkiraju k'o nenormalni.Po propisu on mora da se vrati nazad sve i da ga boli dupe što bih ja morao u rikverc do ulice i to bar 6 metara a on nazad samo 2Odlučio je da se inati i da šatro zove nekoga telefonom zato što JA neću da mu se sklonim.Isključio sam motor i farove (otud i seckan snimak, kamera se isključuje automatski) i prosto čekao.Na kraju se iza nas pojavio još jedan auto pa je odlučio da se skloni.
Link to comment

Zašto? Ni ti ne znaš propise?http://ltablice.com/...83-mimoilazenje

U situaciji prikazanoj na slici sa jedne strane je kolona vozila i beli automobil ne može unazad, zato žuti automobil u konkretnoj situaciji, mora unazad.prs_mimoilazenje_5w.jpg
Moja "prepreka" je bila već na početku ulice i ja bih se povukao da smo bili u obrnutoj situaciji (da je on bio na pola, a ja tek "zavirio")Kada sam ja došao do polovine ovog prolaza on je tek ulazio u traku i video da sam već "debelo" pored "prepreke". Edited by CTale
Link to comment

na 0.01 ti ulazis u ulicu i jos nisi ispravio auto (vidi se po uglu kamere) i vec mozes da vidis auto iz suprotnog smera kako skrece u istu traku. jer™ tako?znaci imao si vremena da se zaustavis i propustis ga, drugo iza tebe nije bilo nikakve kolone.jbg, sad ti proslo vreme za edit.

Link to comment

Ovo je novo za mene, mislio sam da vozilo u "tuđoj" traci (u ovom slučaju CTale koji obilazi parkirane automobile) nikad nema prednost.U CTaletovu odbranu, pošto znam gde je ovo snimano, u trenutku dok nije bilo kolone ni iza koga, lakše i kolegijalnije je bilo belom puntu da se malo pomeri nazad na parking, nego da se CTale u rikverc vraća na prometnu ulicu.

Link to comment

donekle bih mogao da se slozim, ja bih u svakom slucaju prikocio i propustio nekoga u takvoj situaciji, ali CTale se ovde ne poziva na vozacku kolegijalnost nego na propis i pri tom pogresno navodi propis koji se ne odnosi na predmetnu situaciju.zamisli da je vozac punta dao gas kad i CTale i da nisu uspeli da zakoce i da su se cuknuli, potpuno je jasno ko bi bio kriv.

Link to comment
Ovo je novo za mene, mislio sam da vozilo u "tuđoj" traci (u ovom slučaju CTale koji obilazi parkirane automobile) nikad nema prednost.U CTaletovu odbranu, pošto znam gde je ovo snimano, u trenutku dok nije bilo kolone ni iza koga, lakše i kolegijalnije je bilo belom puntu da se malo pomeri nazad na parking, nego da se CTale u rikverc vraća na prometnu ulicu.
Upravo tako.
donekle bih mogao da se slozim, ja bih u svakom slucaju prikocio i propustio nekoga u takvoj situaciji, ali CTale se ovde ne poziva na vozacku kolegijalnost nego na propis i pri tom pogresno navodi propis koji se ne odnosi na predmetnu situaciju.zamisli da je vozac punta dao gas kad i CTale i da nisu uspeli da zakoce i da su se cuknuli, potpuno je jasno ko bi bio kriv.
Netačno. Već na mom desnom skretanju sam u poziciji da sam pored prepreke (niza automobila), kao na ilustraciji. I svakako bi bilo jasno ko bi bio kriv.
Krivi su ovi sto su parkirani tamo gde im nije mesto. :D
Pa naravno :)
Link to comment
Netačno. Već na mom desnom skretanju sam u poziciji da sam pored prepreke (niza automobila), kao na ilustraciji. I svakako bi bilo jasno ko bi bio kriv.
U situaciji prikazanoj na slici sa jedne strane je kolona vozila i beli automobil ne može unazad, zato žuti automobil u konkretnoj situaciji, mora unazad.
mozes ti da tumacis propis kako tebi odgovara do sutra, to ne znaci da si u pravu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...