Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Niste me razumeli, slikao sam praznu raskrnicu tj. nema nikoga u desnoj traci na slici. Problematicne situacije nisu zbog toga sto ljudi misle da ce biti guzva ako se svi nabiju u tu srednju tj. jedinu koja ide samo napred, posto se tu nikad ne stvori kolona veca od 10 vozila, nego je problem kad se neko od tih sto idu napred zajebe (bar se nadam, verujem da niko to ne radi namerno) pa se zapici desnom trakom a onda ga uhvati crveno. E tu dolazimo do situacije koja se desava mali milion puta u toku svake moje smene i zbog cega cu da poludim - ovi sto idu iza sviraju kao nenormalni a jasno je da taj koji ide napred ne moze nigde da se skloni. Naravno da je vozacka kultura ne stajati u tu desnu traku koja ima uslov ako se ide pravo ali je poenta u tome sto ne treba ni divljati na sireni ako je neko vec stao jer, koliko zakljucujem iz vasih postova, ima pravo na tako nesto. Bilo je vec mnogo situacija da su se ljudi napusavali zbog toga a par puta su neki izlazili da objasne ponesto ovima iza sto trube, srecom bez ozbiljnijih incidenata za sad.

Edited by Zli Gli
Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

ne vidim problem. neko vozi desnom trakom jer je mogućno da vozi sporije i ostane u njoj, meni to vozačka kultura, bolje nego da se trti u bržu a neće ovima iza nj kruna pasti s glave ako ne skrenu na uslovno, nego ovde sve živčano.

Link to comment

Pogreši čovek...par puta sam se zajebao i osim što me blam pojeo ne sećam se da su ovi iza dramili preterano. A to sviranje u saobraćaju je generalno jedna od onih stvari koje verovatno nikad neću razumeti. U možda 5% situacija ima smisla, ostalih 95% služi samo da raspizdi sve u krugu od 50m. A dešavalo mi se i u tih 5% da je ne iskoristim jer ne uspem da nabodem u trenutku, toliko se u mom vozilu poštuje institucija 1 sirene. :(

Edited by Ruxin
Link to comment

Loše je, i razumem zašto trube, kada u levoj traci ima 2-3 vozila a jedan stoji u desnoj. Ima pravo na to ali nema vozačke kulture jer se, verovatno, samo guzi da obiđe ova 2-3.

Link to comment

Gariji će znati, ovo isto ima kad iz Futoške skrećeš u BRibnikara kod vojske. Idem tuda skoro svaki dan i recimo da sam od par hiljada puta 1-dvaput čuo da je neko iza svirao. Uredno se tu prestrojavaju i ovi koji idu pravo+gradski. U taj 1-2 puta računam i sebe kad sam prvi put došao na raskrsnicu, posle sam skontao. Daleko od toga da je neko izašao i nešto objašnjavao. To je ta suptilna razika između Srema i Bačke.

Link to comment

Što češće po sireni, to sam od kuma naučio. Kad god vidim nekog da se isparkirava, preventivno sirena. Deca pored puta/na putu opet sirena. Kamiondžija se skloni da te propusti - sirena zahvalnosti. Prolazi svadba, i tu sviram. Na semaforu onom ispred dam par sekundi osim ako telefonira.

Jednom me tako na NBGu tip iz sporedne trake iseče, ja sirena, on izađe pa mi otvori vrata i zalupi ih. Ubeđen sam da je to bio Zajcev.

Link to comment

Na stranu razrovan Novi Sad, jel ima tamo iko da ne vozi kola. Nemam neki utisak da je nesto velik grad, do pola sata peske gde god se hoce, a danas sam video mali milion kola po gradu. I guzvetine.

Link to comment

Tale, najcesce nije slucaj da se neko guzi da bi ranije stigao, cesto su u pitanju i tablice drugih gradova a neretko su za volanom i stariji ljudi, sto ne sprecava ove iza da trube kao sumanuti svaki jebeni dan po sto puta. Jebena govna.

Link to comment

Što češće po sireni, to sam od kuma naučio. Kad god vidim nekog da se isparkirava, preventivno sirena. Deca pored puta/na putu opet sirena. Kamiondžija se skloni da te propusti - sirena zahvalnosti. Prolazi svadba, i tu sviram. Na semaforu onom ispred dam par sekundi osim ako telefonira.

 

+1

Link to comment

Tale, najcesce nije slucaj da se neko guzi da bi ranije stigao, cesto su u pitanju i tablice drugih gradova a neretko su za volanom i stariji ljudi, sto ne sprecava ove iza da trube kao sumanuti svaki jebeni dan po sto puta. Jebena govna.

 

ti sto trube tu su kreteni i razmazena,egoisticna gamad koja misli da je bogom dana na ovoj planeti i da je samo njihovo vreme najvaznije..kao i svuda u saobracaju kada se trubi zato sto ti je neko,boze moj,stao na put..pa sta ako je stao,ima pravo da stane a tvoja osnovna kultura je da sacekas svoj red da prodjes jer nisi jbno sam na svetu!!!cist kretenizam

Link to comment

Tale, najcesce nije slucaj da se neko guzi da bi ranije stigao, cesto su u pitanju i tablice drugih gradova a neretko su za volanom i stariji ljudi, sto ne sprecava ove iza da trube kao sumanuti svaki jebeni dan po sto puta. Jebena govna.

Ok, samo sam opisao slučaj koji najčešće zna da iznervira vozača koji bi da skrene desno.

 

U svim drugim prilikama onaj koji iz ove trake ide pravo ima svako pravo na to i ovi iza mogu samo da mu pljunu pod prozor.

Link to comment

Ok, samo ti mi je bilo potrebno da znam, posto imam osecaj da ce biti incidenata zbog ove situacije a i lepo je da imam opravdanje ako nekome od trubaca nekad resim da se nacestitam mile nove godine ili nesto slicno.

Link to comment

Joel to crveno traje po 15 minuta, ili toliko ljudi zamislja da se svijet okrece oko njih? U sjevernoj americi na vecini raskrsnica mozes skrenuti desno na crveno, da se trubi zbog ovoga citav grad bi zvonio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...