Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Da dam hejt i za pesake, mislim da je to samo ovdasnji izum - pogleda levo-desno, vidi da nece niko da ga zgazi u naredna dva koraka i polako krene, pri tom gledajuci na potpuno suprotnu stranu od one iz koje dolaze automobili.

Link to comment

Hvala Indiju sto je postavio ovaj topic, ovo je pravo mesto gde bih mogao da postujem svaki, ali bas svaki dan. Na poollu™ sam checkirao ono sto me najvise nervira u voznji ovde u US&A, a to je potpuno nepostovanje pravila da se u levoj traci vozi brze nego u desnoj (naravno postoje izuzeci), potpuno odsustvo signalizacije, i naravno moj najveci pet peeve - pricanje na telefonu i gledanje/kucanje e-maila i text poruka koje zatim prouzrokuje niz stvari koje me dovode do ludila - od abnormalno spore voznje, nepokreta kad se svetlo promeni na zeleno, pa sve do ozbiljnih stvari kao sto su nagle promene trake ili zanosenje iz jedne trake u drugu tj. nemogucnost da se ostane u okviru jedne trake.Vec duze vremena razmisljam da ugradim dashboard cam, sad mi je CTaletov post sa onim video clipovima dao jos dodatnih motiva. evilsmile.gifVidim da je Indy postavio i onaj link na road rage incident iz moje drzave. Meni je on zanimljiv na vise nivoa, ali ovde bih voleo da se koncentrisem na road rage deo. Jer ma koliko mogu da izpizdim zbog necije retardirane voznje, u najgorem slucaju cu toj osobi da pokazem "pticicu", ili odrzim mali muzicki intermezzo sirenom. Ne bih ni u ludilu nekog pratio 40 milja, a pogotovu nikad ne bih izlazio iz kola da se obracunavam sa nekime, to je ovde prakticno pozivnica drugome da upotrebi vatreno oruzje ako ga ima pri sebi.

Link to comment

Mene je jednom pratio jedan motorciklista par kilometara (od kruzne okretnice do mog posla) sa tvrdnjom da sam ga odsekao u kruznom toku, tj. da nisam gledao. Iskreno receno, tek sam ga video kad sam izasao iz kola. Ne znam zasto me je toliko pratio kad mi je samo to rekao ("nisam gledao i za malo da ga pocistim"), a onda se okrenuo i otisao. Fini neki covek.Ja nisam rekao nista, posto pojma nemam da li sam kriv ili ne (nista nisam primetio).Inace sam primetio da postoji problem sa motorciklistima u kruznom toku, naime relativno su 'nevidljivi' ('mala meta'), a ubrzavaju munjevito tako da je sasvim moguce u jednom trenutku pogledati i ne videti apsolutno nista i vec u sledecem trenutku ugroziti takvog nekog motorciklistu.Plus se moderni motorcikli ne cuju skoro nista. Moj drugar (motorciklista) koji vozi ne tako starog Triumpha namerno ga namesti tako da zvuci kao otvoreni koncert AC/DC-a. Jedno vreme smo zajedno isli na teren, pa bi on dolazio ujutro pred moju kucu negde oko 6 (dalje idemo mojim kolima). Naravno, probudio bi barem okolnih 10 kuca. Ali, on ima izreku, "glasan motorciklista je ziv motorciklista". :D

Edited by Indy
Link to comment

Imam i road rage prema bezobraznim saobracajcima idiotima!Juce je tip zaustavio mog drugara (ima neki pik na njega), a ovom se sjebao elektronski podizac prozora, te je mamlaz poceo da se dere na njega u fazonu "kako ti to ne radi?! je l` ti znas kolika je kazna za to?! `oces sad da ti pisem 5K da platis!?"WTF?! Kazna za podizace prozora? :blink:I sta da radis takvom idiotu? Da izadjes da ga prebijes, moras da odgovaras kao da si tukao normalnog coveka.. a ako krenes da se raspravljas sa njim, sigurno ce ti naci nesto neispravno na kolima, ili da te jebanise teranjem na tehnicki ili nesto slicno

Link to comment

Znam te automobile, to je auto firme Superlab. Kola im liče na gazdu.Pomenutog gazdu, inače, svi moraju da zovu - Predsedniče. Jedini problem Predsednik ima s padeži.

Link to comment

Znam kojoj firmi pripada auto, samo što je nebitno za ovu priču. Nije mi jasno odakle ovom liku vozačka dozvola i dalje. Po ovome bi se moglo reći da stalno vozi ovako.

Link to comment
kibicfenster
svakoga dana u svakom pogledu...tnx :)Ma sta kazete Superlab :rolf:Gafovao sam kod slavije, skrenuo na kruznom prema crvenom, a ondak omah levo zbog parkplaca. Nije bilo nikog iz pravca crvenog, ali puna je puna. Blentavi provincijalac, Moja greska. :(
Link to comment

Mislila sam da sam potisnula jedan dogadjaj ali me je gif podsetio >Meni se pre mesec dana desilo nesto ovakvo%D0%B3%D0%B8%D1%84%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%B0%D1%8F-%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0-599174.gifkod Pancevackog mosta, bilo je uveliko crveno za pesake a za nas zeleno ka Karaburmisamo sam isla <=60 kao i uvek pa kocenje nije bilo kao na snimkudevojka je mrtva ladna isla iako smo joj i lik pored i ja svirnuli, nije ni trepnulaiskreno sam htela da izadjem napolje i nalupam je ali nisam imala gde da propisno stanemmislila sam da ce mi srce probiti grudi koliko sam se uplasilanije prvi put da mi tako ljudi izlecu, grad je prepun manijaka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...