Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

koliko to kod vas traje crveno svetlo?
Dovoljno da rucas i procitas novine. Cesto imam utisak da namerno nece da upale zeleno tu gde sam ja, svi drugi dobiju 2x po zeleno. <_<
Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Dovoljno da rucas i procitas novine. Cesto imam utisak da namerno nece da upale zeleno tu gde sam ja, svi drugi dobiju 2x po zeleno. <_<
:lolol:tako ti je to kad hodis inferiornim putevima kroz zivot.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Slatko bih nalemao onoga ko je smislio da traku u kojoj je moguće samo produžiti pravo obilježi tako kao da je iz nje moguće skretanje. Problem je što prva strelica na kolovozu pokazuje da je dozvoljeno skretanje lijevo i nastavak pravo, a već sledeća pokazuje da je dozvoljeno samo nastaviti pravo. http://binged.it/1bvm9uq - ima sigurno i boljih primjera u gradu, sjecam se da sam se negdje fino prestrojio, sačekao da se upali zeleno i par trenutaka kasnije skontao da ipak ne mogu iz te trake da skrenem.

Link to comment

lecim se od same sebe jer nervni slom dobijem kada kuckaju poruke i pricaju na telefon...sve na srpskom opsujem ali otvorim sa "motherfucker.... kuckaj majci svojoj"...plus me emotivno dokusure ako su jos u priusu ili mini coopu...da imam hamera onog iz '96 ne znam kako bih izdrzala da ih ne pojedem.kao sto rekoh sad se lecim od toga..jer ne vredi...ja se bez veze nerviram zbog idiota koga apsolutno boli za bilo sta.u LA imam najvecu frku od motorciklista jer idu izmedju kola i ponekad ih ne cujem zbog muzike ...bojim se da cu jednom nekog slucajno opaliti kad se prestrojavam, iako pogledam pre nego sto skrenem...verujem da bih proklizala malo usled sitne prasine na putu i plus sto je SUV.

Edited by mustang
Link to comment
Slatko bih nalemao onoga ko je smislio da traku u kojoj je moguće samo produžiti pravo obilježi tako kao da je iz nje moguće skretanje. Problem je što prva strelica na kolovozu pokazuje da je dozvoljeno skretanje lijevo i nastavak pravo, a već sledeća pokazuje da je dozvoljeno samo nastaviti pravo. http://binged.it/1bvm9uq - ima sigurno i boljih primjera u gradu, sjecam se da sam se negdje fino prestrojio, sačekao da se upali zeleno i par trenutaka kasnije skontao da ipak ne mogu iz te trake da skrenem.
Očigledno nisi pratio i ostale strelice, ova prva najavljuje traku iz koje se može samo levo.Na desnoj strani imaš drastičniji primer gde je u traci dozvoljeno desno i pravo, ali je pravo (žuta strelica) samo za autobuse i taksi.Juče:
Dakle - stvarno nemam dobar komentar.Jutros:
Mislim da ga je pustio tek treći posle mene.
Link to comment
Očigledno nisi pratio i ostale strelice, ova prva najavljuje traku iz koje se može samo levo.Na desnoj strani imaš drastičniji primer gde je u traci dozvoljeno desno i pravo, ali je pravo (žuta strelica) samo za autobuse i taksi.
Očigledno ti nisi pročitao moju poruku. Ovo nije jedino mjesto sa ovakvim strelicama (vjerovatno je tako ispravno po propisima) - poenta je da ima lokacija na kojima takva strelica samo stvara probleme - ako treba da gatam da li mogu da skrenem iz te trake ili ne nisu morali ni da je crtaju.btw ta desna strana je potpuno logična - od prve strelice se vidi šta je dozvoljeno za GSP a šta za ostala vozila.
Link to comment

Čini mi se da je pre sledeće strelice koja je samo pravo i dalje isprekidana linija tako da ima mesta da se prestrojiš.Ne znam da li kada ima taj ispust , tj. dodatna traka za levo to podrazumeva da je to jedina traka iz koje se može levo.

Link to comment

rekao bih da je laser lotus u pravu i da su zajeb napravili drumocrtači™oznake na kolovozu ne bi trebalo da najavljuju nego da upozoravaju. npr. ista raskrsnica samo iz suprotnog smera nema takozvane najavljujuće strelice:huh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...