Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

Ne znam ne vidim dal ima znak za polukružno, a i kolko vidim nema pune. Znam da posle kad izađeš na trg ne možeš levo u Dečansku valjda je dupla puna...ovo za zeleno šta znam, ako je traka za levo ne vidim u čemu je problem, ako je i za levo i za pravo ne bih se u nju prestrojavao.

Link to comment

Jel bese da ako nema znak za zabranu polukruznog, onda nije zabranjeno. EDIT. Pod uslovom da nema semafora (onda ne treba znak, uvek je zabranjeno, osim ako je dozvoljeno znakom... valjda).

Edited by Indy
Link to comment
  • 1 month later...

Setih se danas da evidentiram 1 ponasanje koje iritira. Nije opasno, ali ide na zivce. Na semaforu kad neko stane, ali ne na svoje logicno mesto, nego jedno 15 metara ispred njega. Pa se onda pomeri za 3 m. Pa se za 2 minuta pomeri za 2 m. Pa se za 1 minut pomeri jos 3 m. I tako sve do zelenog. :isuse:Ne znam zasto, ali ide mi na ziiiiivce.

Link to comment

Setih se da sam zaboravila da prijavim zapravo one koji mi najvise idu na zivce, toliko da bih ih javno streljala - za primer drugima:Ide ispred, tegli se 40-45 na sat i time zivcira sve nas iza, a onda kad vidi zuto na semaforu da gas i prodje glat na crvenom, opusteno.

Link to comment

Da se nadovezem na to... najvise me nerviraju oni koji idu u paru, tj. mentol u brzoj traci ide paralelno istom brzinom sa nekim u sprojoj. Red se pravi, ljudi size al mentol kulira dok mu vetar mrsi kosu.

Link to comment
Da se nadovezem na to... najvise me nerviraju oni koji idu u paru, tj. mentol u brzoj traci ide paralelno istom brzinom sa nekim u sprojoj. Red se pravi, ljudi size al mentol kulira dok mu vetar mrsi kosu.
Pa da ne prekorači brzinu :DInače, mene najviše nervira kad je srednja traka i za levo i za pravo, pa mentol ne uključi žmigavac, dok se ne upali zeleno svetlo. I onda, naravno, stoji ceo red iza, jer on ne može da skrene, a zapreči celu raskrsnicu.
Link to comment
Da se nadovezem na to... najvise me nerviraju oni koji idu u paru, tj. mentol u brzoj traci ide paralelno istom brzinom sa nekim u sprojoj. Red se pravi, ljudi size al mentol kulira dok mu vetar mrsi kosu.
Obrati pažnju da brza i spora traka u Srbiji ne postoje nigde sem na auto putu (pod drugim nazivom).Na svakom drugom putu sa više traka, sve trake su ravnopravne.U levoj traci vozim kad god mi odgovara, pod uslovom da mi je brzina slična kao kod većine oko mene. Ako sam iz nekog razloga izrazito sporiji a ne skrećem uskoro levo, onda kulturno desnom trakom.Obožavam kretene koji umisle da su na auto putu i da im je babo ostavio levu traku da divljaju kad im se ćefne.
Link to comment

Joj izvini.. zaboravio da je u Srbiji obrnuto. Ovde je engleski sistem, vozi se levom stranom, brza/spoljna traka je desna. I ovde svuda imas znake "keep left pass right".edit: a za divljanje da dodam - kad picim u brzoj traci 80-100 na sat (u gradu btw) i zaobilazim poduzu kolonu rastegnutih automobila a iza mene se pojavi ko raketla neki majmun, nabije mi se u gepek i krene da blinka valjda sa zeljom da oslepim. Sad, tu nailazi problem jer ima dve opcije i ni jedna nije dobra - ili se sklonim i usporim ne bi li pustio majmuna ili ga kuliram. U prvoj u pola slucajeva i on krece da me zaobilazi preko sporije trake i onda pravi totalni rsum i moguci lancani sudar a drugoj pravi slalom preko spore pa ispred mene opet na granici da se razbije o nekog.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...