Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Ondak ministra gospodina zamoliše za jedno malo osveženje, kafa uze da se kuva, tako da se ministar osveži sa jednu manastirsku rakiju. Upisa se i u knjigu utisaka: Hvala bogu da me dovede na ovo sveto mesto u manastir Pustinju. Ovu svetinju treba sačuvati za generacije koje dolaze. Velimir Ilić, ministar u Vladi RS. Kad se ministar upis’o, reporter iskoristi priliku da na svetom mestu gospodin ministar ispovedi koja je to "mašina što ima rupu napred i suši", a što njegova izjava koja naišla na ogromno zanimanje svekolike javnosti. Ministar bi spreman sve objasni, ljudi ne znaju šta je to, to je mašina koja suši kuću, on to zna kao građevinac, znači, izvlači vlagu, danas omalterišete, sutra krečite, to su nabavili, Rasim dobio taj zadatak, da nabavi za poplavljena područja. Reporter se ubaci, znači, kao neki usisivač, ministar tu nastavi podrobnije, Nije kao usisivač, to je kao na primer električni šporet, ima manji, ima veći, uključite u struju, i on crpi vlagu, ima ko kofa pored, i ta se kofa puni. Reporter upita, A gde tu rupa? Ministar i to objasni, Ona uvlači vazduh, suši ga, izvlači vlagu, i ide u kofu, za noć osuši, to su neki zloupotrebili, pomešali...

Eto, on je tražio mašine koje šalju da kupe uginule životinje, na primer, krave, konje, svinje, to su one mašine sa rukom koje dižu i utovaruju sebe, sa kranom, ljudi ne razumeju, šalju obične kamione, kad dođe konj koji je uginuo, koji je naduvan, ne mogu seljaci da ga podignu, sad tu treba mašina, da ga neko veže, zakači, ili da ima utovarnu lopatu da utovari u kamion, i da to iskipuje, da se zaspe sa gašen kreč, da ne bi došlo do kuge. Ljudi nisu ukapirali, slali obične kamione, kako seljaci da dignu konja, da ga seku motornim testerama, pa je tražio da dobije mašine sa rukom, ili granom, kako je neko zove, koja se spusti dole i utovari, ili ima one čeljusti, mašina sama sebe utovari, sama sebe istovari.

Todorović

Link to comment

Kako se niko nije setio da radi tv vesti u ovom stilu... To bi bio 1 vrh

Pa možda zato što bi malo ljudi to kapiralo/gledalo.

Možda je bolje ovako da ne zaboravimo da čitamo.

 

Послато тетејцем

Link to comment
  • 3 weeks later...

vreme je moglo podrobnije da se raspita ko je vanja calovic

narocito milos vasic

 

Kafansko novinarstvo ne trpi akribiju.

Link to comment

Da li to Žarković pokušava da bude duhovit kad tekstu o Todoriću daje naslov Za Ideu spremni?

To je više samo ambalaža za još jednu jecaljku za (uvek veran!) gazda Miškom, budući da ne prati materiju uopshte. Na prvi pogled, npr.

 

Tako će, kad prođu preispitivanja raznih antimonopolskih tela – a proći će – biti stvorena jedna od najvećih evropskih kompanija, a regionalno sigurno najjača sa gotovo šezdeset hiljada zaposlenih i ogromnim obrtom kapitala i Ivica Todorić postaće jak, uticajan politički faktor u srednjoj Evropi, a možda i šire.

To je već obavljeno u zadnjih godinu dana. :lolol:

Link to comment

Pa dobro

 

Igrao sam se malo "istraživačkog novinarstva"...

 

Pri tom je napisao i par priličnih netačnosti

 

U novootvorenoj Idei u Bulevaru ima, ali doslovno, cela "soba" koja je hlađena sa gomilom piva, mineralnih voda, čajova, itd. 

 

Mislim, ja lično sam "veran" Veropoulosu još od kad su se otvorili, ali generalno ako mi hitno treba nešto mnogo je prijatnije ući u Ideu nego u Maxi, čak i ako treba prepešačiti 50-100 metara više. Zapravo ono što jeste u pravu u tekstu, je da se Delhaize stvarno ponaša kao da ih više-manje boli uvo. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...