Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako da ti kažem, sve što sadrži informacije, na neki je način informativno, pitanje je šta će ovaj pasus usred kolumne. I može li Bazdulj pisati o bilo čemu da ne ubaci Kiša.

Edited by Turnbull
Link to comment

Haha, ali naravno nije stvar u fiksaciji, nego u Bazduljevoj nedočitanosti. Ili što bi rek'o, ko drugi nego Kiš - nisu opasne mnoge knjige, opasna je samo jedna, čak iako je Kišova biografija.

Link to comment

Kako da ti kažem, sve što sadrži informacije, na neki je način informativno, pitanje je šta će ovaj pasus usred kolumne. I može li Bazdulj pisati o bilo čemu da ne ubaci Kiša.

Okačio si samo digresiju - to je jedino što mogu da prokomentarišem (i što sam prokomentarisao). 

Link to comment

Pa ustvari i nije digresija, nego citat. A mislio sam da će biti jasno na šta mislim jer smo o tome već ranije razgovarali, a to je Bazdin princip: kad ponestane ideja, posegni za anegdotama o Titu Kišu. Evo celog teksta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

SAOPŠTENJE NEDELJNIKA VREME 

Uprkos ovom klevetničkom napadu i teškom pritisku sa pozicije moći, nedeljnik VREME će kao i do sada nastaviti sa nezavisnim, profesionalnim i objektivnim radom u javnom interesu

Zadovoljstvo nam je što je nakon teksta „Otkrivena tajna ministarskog sefa" (VREME, br. 1231) premijer Aleksandar Vučić sazvao konferenciju za medije i obelodanio ugovor sa kompanijom „Etihad"; nadamo se da će nastaviti takvu praksu i u buduće kada je reč o drugim ugovorima koje sklapa država.

Međutim, premijer je u svom obraćanju javnosti izrekao klevete i uvrede na račun nedeljnika VREME. Kao što je nekad kao generalni sekretar Srpske radikalne stranke političke neistomišljenike nazivao „stranim plaćenicima" i „domaćim izdajnicima", tako sada nedeljniku VREME lepi etiketu „Miškovićeve novine". Kao nekad, kao ministar informisanja, tako sada klevetanjem, zastrašivanjima i pritiscima sa pozicije moći želi da onemogući slobodan, objektivan i profesionalan novinarski rad.

Svojim ispadima na konferenciji za medije i klevetom, premijer Vučić je pokazao da ne može da se odvoji od radikalske senke. Takođe – da nije razumeo niti usvojio evropske vrednosti za koje se deklarativno zalaže kada nađe za shodno.

Uprkos ovom klevetničkom napadu i teškom pritisku sa pozicije moći, nedeljnik VREME će kao i do sada nastaviti sa nezavisnim, profesionalnim i objektivnim radom u javnom interesu u što spada i analiza ugovora sa Etihadom obelodanjenog na premijerovoj konferenciji za medije.

Kolegijum nedeljnika „Vreme"

 

 

Link to comment

A mislio sam da će biti jasno na šta mislim jer smo o tome već ranije razgovarali, a to je Bazdin princip: kad ponestane ideja, posegni za anegdotama o Titu Kišu. Evo celog teksta.

 

Turne, ne znam dal si video, Bazdulj je preveo Kišovu biografiju koja uskoro izlazi iz štampe, to dosta objašnjava. 

 

Mark Tompson

IZVOD IZ KNJIGE ROĐENIH – Priča o Danilu Kišu 

u pretplati do 15. septembra

puna cena 1.650 din, cena u pretplati 825 din.

preveo sa engleskog Muharem Bazdulj

tvrdi povez, 295 strana, latinica

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...