Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Odličan intervju Tanje Jovanović sa Džonijem Rackovićem. Nikola Kojo koji u pauzama vežbi na FDU svira na gitari "Računajte na nas", Žilnik koji pita Džonija može li da o kurac okači kantu sa 20 litara vode, slučajni susret duvača sa Centralnog groblja sa ekipom koja je došla da isprati Gišku i u kojoj se nalazi i Bjela, i još mnogo toga.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Bele KS zastave uzeše viču, Bog čuva Srbiju, i sve vikajući odgovaraju, Imamo kralja, Šešelj srpski junak zastave su terale svoju melodiju, poče pomen ustanicima, Oče naš koji si na nebesima... u vekove vekova amin! Vladika ode u svečanu tribinu, tačno gde mu mesto, između Prestolonaslednika i Najvišeg dužnosnika Vlade gospodina Božovića, bele KS zastave su i dalje vikale "Za kralja i otadžbinu", bi himna, voditelj popuni one tri tačke u protokolu, U ime Vlade venac će položiti državni sekretar gospodin Božović! One Šešelj srpski junak zastave, uvezane sa "Obraz" i "Naši", ciknuše Uaaa, i uzeše da se povlače uzbrdo, ko je pomislio da idu na Oplenac da na Uaaa dočekaju Dačića, jok, izašli do spomenika Karađorđu, razapeli transparent "I kosovo i Rusija" i počeli kampanju.

ČUKUNČUKUNDEDA: U Jaruzi za mikrofon stade, pa mikrofon izvadi, pa kad stade da se vlada i ponaša, Najviši predstavnik Vlade, pa kad uze da ga evocira i u reforme usmerava, to je, sve do završnog Srećno Sretenje, pravo reći, bilo za stati i gledati. Čestita mu Vladika, čestita mu Princ, i Matija mu dade pogled, visoki Božović stade u dominantan na mestu voljno stav. Voditelj reče da će venac položiti prestolonaslednik Aleksandar, one bele zastave iznova viknuše Bog čuva Srbiju, pa odgovoriše Živeo kralj, to potraja kol’ko treba, pa Prestolonaslednik otvori svoje ‘artije sa ‘Volika slova. Da reporter ne bi gađ’o šta Prestolonaslednik rek’o, evo šta prenela NJKV Kancelarija: Tačno pre 210 godina, na ovom mestu, najugledniji Srbi dogovorili su se da podignu ustanak protiv otomanske okupacije. Za vođu su izabrali mog čukun – čukundedu Karađorđa... Prestolonaslednik zatvori NJKV fasciklu, bele KS zastave su još vikale šta su imale, Aleksandar pođe na mesto, žensko iz NJKV protokola mu nešto šanu, vrati se položi venac ustanicima.

Todorović je neverovatan lik.

Link to comment

Jedan od retkih koji neguje taj "putopisno-reporterski" stil koji je izumro kod nas...Zapravo i redakcija koja to tolerise, ima strpljenja.Nekad je Politika imala 3-4 takva.To je meni milina citati, taj zanr....

Link to comment

hvala, ariel.

 

cisto uzivanje.

 

To su bile osamdesete, godine nepatvorene emanacije, nove osećajnosti, senzibiliteta, bilo je ležernije, opuštenije vreme kada se nije koristio kondom i kad droga nije uslovljavala socijalna dešavanja

 

Nikada nisam izašao na izbore, ne interesuje me lažna društveno-politička odgovornost. Neću ni sada. Interesuje me ono što je umetnike svih vremena interesovalo. Da se tu ne zamajavamo: interesuje me pre svega intelektualni hedonizam, slava, mogućnost da živim od umetnosti i naklonost lepih mladih žena! Drugo me ne interesuje. I ne tražim i ne očekujem ništa drugo. Osim onoga što izložbom kao pokrićem mogu da stvorim, kao simulakrum – prostor za komunikaciju sa nekim novim generacijama, koji treba da me osveže, podmlade, da mi daju novi vokabular, da me održe u vitalnosti. Imam skoro pedeset godina!

 

zbog dzonijeve mame dodje mi da otvorim topic o beogradskim bibliotekarkama. :) 

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...