Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
1136645_01-vreme-naslovna-homepage.png
ovo je bergasa postovao na temi o aleksandru vučićue pa, serem im se u redakturu i onom ko je smislio naslov koji intervjuisani ni u jednom slovu nije pomenuosnila baba, što bi bila rada
Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

da li je neko ispratio izbor za licnost godine ovog sve bizarnijeg nedeljnika? branko gradac kukic je licnost godine 1983. intervju u danasnjem vremenu ludila je mesavina mitomanije, autizma i potpune irelevantnosti. jebote, kako njima izgledaju redakcijski sastanici? meni se cini da tamo svako radi sta hoce.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

kukic je inace bezopasan lik. poput nekog junaka fukoovog klatna. nesudjeni urednik razotkivene izide i pesnik u pokusaju. neka izdanja su mu drazesna, neka amaterska (npr. prevodi situacionista sa engleskog) a neka jednostavno dosadna. na mom licnom spisku ovaj fan medijale i pok. dragosa nije ni za prismotru ali licnost godine? da li je to zasluzio saradnjom sa bazduljem i bogoljubom? djizus.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Pa okej, iskreno, meni se čini da je svakom srpskom izdavaču koji je opstao u poslu, a da nije počeo da objavljuje konstantinove gralove i ispovesti šopoholičarke, treba dati orden. Gde je Toma Nikolić kad je najpotrebniji?Inače, Kukiću beskrajno hvala za Nabokovljeve ispovesti "Druge obale" i Sioranovu "Istoriju i utopiju".

Link to comment

bez branjenja ovog izbora niti pohvale (imam averziju prema "man of the year" konceptu), mislim da je redakcija zelela da izdvoji nekoga ko strpljivo i tiho radi svoj posao u dugom kontinuitetu. tako su ubili dve muve jednim udarcem: izbegli su apostrofiranje nekoga ko bi bio osoba godine po nekakvim carsijskim parametrima (Tasovac, na primer), i uz to su izbegli i zameranje nekom iz oligarhije. nisam uopste siguran da je ova odluka plod haosa na kolegijumu.

Link to comment

Evo šta ličnost godine ima da izjavi pučanstvu:

"Uzroke srpskog pada vidim u jednom nezrelom, bandoglavom i sebičnom društvu, društvu koje dva veka nije uspelo da se uspostavi i da napreduje u bilo kom pravcu. Ovde su državna rukovodstva za ova dva veka više ličila na skup ludaka, a narod je postao sitničav, neiskren, nezbrinut, pun mržnje i odsustva smisla za drugog i za drugačije, narod pod raznim varijantama bensedina. Države kao što je ova nemaju nikakvog smisla, svrhe, značaja i perspektive u svetu. To je razlog što nas ne uvažavaju i ne priznaju. Da nesreća bude veća, ovde su se bili naklatili i komunisti koji su upropastili sve čega su se dotakli. Prosto je neverovatno šta se sve ovde sručilo i survalo. Zbog toga sam ubeđen da izlaza nema, jer ovaj narod se ne obuva u istoj pameti. Ovde pamet uglavnom služi za muvanje, mračne poslove, sulude ideje, i za zajebanciju. Budući da je Srbija u odnosu na razvijeni evropski svet na samom dnu, ako bi kojim čudom i krenula u nekom dobrom pravcu, kada dođe na pristojan nivo, ko zna da li će svet postojati u ovom stanju, i da li će uopšte postojati"
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...