Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

85 members have voted

  1. 1. Čitate li Vreme?

    • prestao kad je otišao P. Luković
    • prestao 5.10.
    • prestao 12.03.
    • čitam i dalje
    • nikad počinjao


Recommended Posts

darkic nije brankic (copy by purisa djordjevic) najnormalniji vec je najsimpaticniji. kukic je zapravo fin covek koji radi ono sto voli. kao svi ljudi koji se nalaze na nekoj ivici drustvene prihvatljivosti on je najbolji kada nije pod svetlima reflektora. kada ga pustis na glavnu pozornicu krece ova rutina o rulji i eliti, jedan basara za ljude sa jeftinijim ulaznicama.inace sam njegov intervju u vremenu se ne obuva i izuva u istoj pameti. tu mozemo da procitamo i da su 70te bile neko periklovo doba i da su komunjare sve upropastile zato sto nisu imale sakralnu kicmu. stavise, on sam nije u stanju da razume da propast kulture u srbiji pocinje kada se zapravo uspostavila njegova 'jasna hijerarhija'. dok je sedamdesetih sve bilo golden zato sto je kultura zapravo bila decentralizovana i bez jasnog 'vrha', devedesetih je kao pravilo uspostavljeno da se na izvoru sve kulture nalaze sveti sava, ne kao crkveni otac vec kao simbol retradicionalizacije drustva, a na njenom dnu kafana.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Da li postoji nekakva statistika o prodaji internet izdanja? Sad sam nešto gledao cene i 6 meseci Vremena online košta 750 din, otprilike dva odlaska u fast food(uzgred, Nin je tri puta skuplji).Na stranu da li postmiloševićevsko Vreme vredi i toliko, ali me više zanima sam fenomen, činjenica da jednostavno nemamo naviku da plaćamo elektronske forme magazina i da se tu ne mrda ni posle dve decenije. Da li je krivica samo na neadekvatnom marketingu i nesinhronizovanosti izdavačkog esnafa, ili ima i do same tehnologije - nesavršenosti laptop monitora od kojih bole i oči i glava? Da li bi npr. e-ink promenio tako odbijajući stav?

Link to comment

tih 750 mu dođu nešto malo više od tri broja, možda i pokušam sa elektronskim čitanjem. poslednjih 4-5-6 godina ga uzimam više iz navike i iz humanitarnih razloga. mada je i dalje jedan od najboljih nedeljnika u srbiji.

Link to comment

Slaboj prodaji elektronskih izdanja kumuje i (ne)zainteresovanost samih novina da to guraju, usled problematike naplativosti istih i oglašavanja u njima. Tu sad mogu do prekosutra, ali jbg.

Link to comment
Da li bi npr. e-ink promenio tako odbijajući stav?
Offline su novinari ograničeni papirom pa nešto mora konciznije da se objasni, da se uštedi reč-dva... online/e-paper to ograničenje suštinski nema, ali ispada da tekst mora da bude još kraći nego u papirnom izdanju. Za bilo koji content dizajn se preporučuje da tekst ne bude duži od skrola i po.U Vremenu su donekle shvatili da je koncept online čitanja drugačiji nego offline (nema toliko ilustracija uz tekst nego se otvaraju kao posebna galerija), ali "elektronsko izdanje" ipak ne znači da se proda pdf koji inače služi za štampanje tog istog broja, svejedno da li se downloaduje ili se otvara u flešu i "listaju" stranice. Kad sam kupio Kindle mislio sam da je gotovo sa regularnim knjigama, novinama... međutim, nije to taj osećaj.
Link to comment

izbor licnosti godine se sasvim uklapa u koncept koji vreme forsira. a to je koncept redovnog stanja u srbiji, namjesto vanrednog na koji smo navikli i u odnosu na koga postavljamo ocekivanja i preferencije sto se tice magazina tj medija.na tom forsiranju normalnosti i prihvatanja sopstvene kulture i blize istorije sam im zahvalna, pa zato i spremna da prihvatim i oprostim propuste.

Link to comment
darkic nije brankic (copy by purisa djordjevic) najnormalniji vec je najsimpaticniji. kukic je zapravo fin covek koji radi ono sto voli. kao svi ljudi koji se nalaze na nekoj ivici drustvene prihvatljivosti on je najbolji kada nije pod svetlima reflektora. kada ga pustis na glavnu pozornicu krece ova rutina o rulji i eliti, jedan basara za ljude sa jeftinijim ulaznicama.
tek sad vidim ovo, slazem se u slovce.pritom, dodao bih - on sve ove godine ludila zivi i radi u centralnoj srbiji. to ne znaci da ima carte blanche za prosipanje opstih mesta pod svetlima reflektora, vec da njegov eventualni prazan hod u tom smislu ima tu ogromnu olaksavajucu okolnost. prosto biti redundantan iz bg-a i cacka nije isto i ne moze se isto meriti.
Link to comment
Da li postoji nekakva statistika o prodaji internet izdanja? Sad sam nešto gledao cene i 6 meseci Vremena online košta 750 din, otprilike dva odlaska u fast food(uzgred, Nin je tri puta skuplji).Na stranu da li postmiloševićevsko Vreme vredi i toliko, ali me više zanima sam fenomen, činjenica da jednostavno nemamo naviku da plaćamo elektronske forme magazina i da se tu ne mrda ni posle dve decenije. Da li je krivica samo na neadekvatnom marketingu i nesinhronizovanosti izdavačkog esnafa, ili ima i do same tehnologije - nesavršenosti laptop monitora od kojih bole i oči i glava? Da li bi npr. e-ink promenio tako odbijajući stav?
Što bih plaćao da čitam tekstove koji se objavljuju u Vremenu kada besplatno mogu da pročitam vrlo slične stvari širom interneta?Da plaćam da pročitam mišljenje Teofila Pančića o nečemu?Ponekad Jovana GLigorijević napiše članak koji mi otkrije nešto novo (što je valjda poenta novina), ali do tih informacija bih došao drugim kanalima, besplatno. Nema više Anastasijevića da zaista rovari i istražuje. I Miša Vasić je počeo da se interesuje za drugačije teme. Putopisi.... Svaka čast na reportažama o letu do Grenlanda i sl., ali internet je pu ntakvih priča.Ista je priča sa recenzijama.
Link to comment
Što bih plaćao da čitam tekstove koji se objavljuju u Vremenu kada besplatno mogu da pročitam vrlo slične stvari širom interneta?Da plaćam da pročitam mišljenje Teofila Pančića o nečemu?Ponekad Jovana GLigorijević napiše članak koji mi otkrije nešto novo (što je valjda poenta novina), ali do tih informacija bih došao drugim kanalima, besplatno. Nema više Anastasijevića da zaista rovari i istražuje. I Miša Vasić je počeo da se interesuje za drugačije teme. Putopisi.... Svaka čast na reportažama o letu do Grenlanda i sl., ali internet je pu ntakvih priča.Ista je priča sa recenzijama.
pa to. i ivanji kada se osevapi. syme, opstem nervnom slomu je u proslom broju dodao i pokojni lino veljak tekstom, o shit you not, ontologiji.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Pejsi, meni su te recenzije jedan od glavnih razloga u korist Vremena (pogledaj šta je NIN uradio sa recenzijama - kad počnu da se seku recenzije to je put u propast svakog ozbiljnog časopisa). Plus, Vreme je sada jedini časopis koji ima redovne recenzije filozofskih naslova, što je super.Ali sve ostalo što si rekao stoji. Kad imaju ozbiljnijie istraživačko novinrastvo, bilo Vasić, bilo Skrozza (beše još neko time da se bavi) ja kupim, inače, jebiga.E, Kime, video sam naslov teksta, ali shvatio sam da je to šaljivo. Meni je Veljak okej lik, i u principu mi je uvek drago kad se časopisi usude da daju reč filozofima, a da to nije NIN-ov resident liberal nationlist, Sloba Divjak (mada čak i on ume da bude zaniljiv).Edit: E, da još nešto za recenzije. Teofilove recenzije književnosti su postale nesnosne, ili su možda oduvek bile takve, ali ja nisam obraćao pažnju. Ono je prepričavanje, uz par pošalica, i na krju ga uvek, ali UVEK okrene na ono što ga u tom trenutku muči - bele listić, levičarčiće, internet... Jebiga, da kupujem novine da bih čitao hellinski performans - mnogo je, kume...Evit2: Ne NIN, nego Vreme jedino ima ozbiljne recenzije filozofije.

Edited by Syme
Link to comment
Pejsi, meni su te recenzije jedan od glavnih razloga u korist Vremena (pogledaj šta je NIN uradio sa recenzijama - kad počnu da se seku recenzije to je put u propast svakog ozbiljnog časopisa). Plus, Vreme je sada jedini časopis koji ima redovne recenzije filozofskih naslova, što je super.Ali sve ostalo što si rekao stoji. Kad imaju ozbiljnijie istraživačko novinrastvo, bilo Vasić, bilo Skrozza (beše još neko time da se bavi) ja kupim, inače, jebiga.E, Kime, video sam naslov teksta, ali shvatio sam da je to šaljivo. Meni je Veljak okej lik, i u principu mi je uvek drago kad se časopisi usude da daju reč filozofima, a da to nije NIN-ov resident liberal nationlist, Sloba Divjak (mada čak i on ume da bude zaniljiv).Edit: E, da još nešto za recenzije. Teofilove recenzije književnosti su postale nesnosne, ili su možda oduvek bile takve, ali ja nisam obraćao pažnju. Ono je prepričavanje, uz par pošalica, i na krju ga uvek, ali UVEK okrene na ono što ga u tom trenutku muči - bele listić, levičarčiće, internet... Jebiga, da kupujem novine da bih čitao hellinski performans - mnogo je, kume...Evit2: Ne NIN, nego Vreme jedino ima ozbiljne recenzije filozofije.
ma pusti sto je on ok. kupi vreme i pogledaj redakcijsku opremu tekstu. lukac i hajdeger obraz uz obraz uz potpis apologete a s druge strane ih gledaju hitler i staljin.mislim svako ko zna filozofiju zna da je lukac bio i ostao hegelijanac. nema nista zaista staljinisticko u njegovoj filozofiji. dok je hajdeger ne apologete vec sama sustina onoga sto levinas naziva hitlerizmom. jednostavno to su neuporedive stvari. u veljakovu odbranu, sam txt nije strasan.btw, nin je imao intervju s badjuom (sto tele teofil reko) i tekstove zizeka & dolara. ovde veljak deluje s neba pa u rebra.edip: nin nisam citao najmanje godinu dana. ne znam na sta sada lici.Sent from Bender's iPad using Tapatalk Edited by kim_philby
Link to comment

Kupio novo Vreme, i naravno, zajebo se.Ima odlomak iz knjige Nenada Popovića. Da, ovog:Nenad-Popovic-527.jpgIma intervju sa Brankom Pavlovićem. Da, ovim:SUBOTICA004%20branko%20pavlovic%20foto%20b%20vuckovic.jpgIma istraživanje javnog mnjenja koje je radio Đoka NOPO Vukadinović. Da, ovaj:monkeypigphtsht1309_700x463.jpgI kao šlag na torti, znameniti biolog, Bazdulj dr Muharem u recenziji nove Dokinsove knjige, piše kako je problem sa humanističkom inteligencijom što ne poznaje dovoljno prirodne nauke. Za razliku od njega, koji je valjda sve što o tome ima da se zna naučio iz Dokinsa i Časa anatomije. Moron.Nemojte se zajebati da kupite! Naučite nešto iz mog primera!

Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...