Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Imam do njega oko 1km (nesto preko desetak minuta setnje), ali otprilike 2 puta sedmicno pazarim u njemu. Idea mi je u zgradi, bukvalno ulaz do ulaza, u nju odlazim samo kad moram, mozda jednom mesecno. 

Link to comment

Imam do njega oko 1km (nesto preko desetak minuta setnje), ali otprilike 2 puta sedmicno pazarim u njemu. Idea mi je u zgradi, bukvalno ulaz do ulaza, u nju odlazim samo kad moram, mozda jednom mesecno. 

 

ma de, ko ce u maxi pored vera :D

Link to comment

Kod vas se nastavlja igranka sa slovenačkom robom ko u Jugoslaviji :D

 

А па имате целих 50% домаће робе, аферим! Јесу ли етикете на хрватском, хрглеском или енглеском? Видим на оној кафи неку мешавину, у седам речи сам нашао француски, италијански и пољски, мора да је домаћа.

 

 

Đizs, zaboravio sam da je Maxi=Delta. :isuse:

 

Ел' то оно што има оног лафа у доњем буџаку негде? Истог лафа сам видео и на сличном ланцу у Бугарској, исто ситног, а код Амера је много крупнији, јер се тамо зове Фуд Лајон. Ко су стварно власници свега тога, нем' пОјма, ни за садашње ни за повијесну историју. Гуглала госпоја својевремено, каже гадно јој да ми препричава.

Link to comment

Jesam li na PPP video intervju sa Oliver Frljićem

iz jučerašnjeg broja Vreme-na, ili sam snevao?

ima, to im je glavni intervju u broju

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pre nekog vremena smo se na forumu sprdali sa ovom pesmom, i organizacijom koja stoji iza njih, Nasleđe otaca. Zaključili smo tada da cela stvar ima vrlo malo veze sa religijom kao takvom, a mnogo više sa političkom religijom, tj. sa nekom ljotićevskom pričom.

 

To nam sada u Vremenu (of all places) potvrđuje i đakon Nenad Ilić, govoreći o najvažnijem projektu ove organizacije, filmu "Otac":
 

 

Da li je to crkveni projekat?

Projekat je više nacionalni nego crkveni zato što se bavi počecima Srbije, zato što je o korenima, o ocima našim. Samim tim što je film o Svetom Savi i Svetom Simeonu, odnosno o njihovom boravku na Svetoj Gori, film je i crkveni, ali je film pre svega priča o utemeljenju Srbije, kako su je Sava i Simeon utemeljili i povezali u njoj materijalno i duhovno za godine i vekove koji su usledili.

 

 

E, sad, ono što mene zanima jeste: zašto vreme skuplja ove faš popove poput Ćulibrka i Ilića, zašto promoviše jednu u biti obrazovsku ideologiju svetosavskog nacionalizma, i zašto to sve sa jednom više nego očiglednom blagonaklonošću? Mislim, WTF?

Link to comment

Baš poslednjih dana čitam Nenada Ilića, on je zabrazdio u potpuni mrak.

 

Mediji te savremene popove percipiraju kao dinamično i moderno lice crkve. Oni pišu zanimljive tekstove i knjige, umeju da se reklamiraju na društvenim mrežama, imaju prijatelje u medijima i tako guraju svoju priču.

 

Ako pažljivo pročitaš pitanja, videćeš da autor intervjua nije na istoj liniji sa Ilićem, ali je u našem palanačkom novinarstu nemoguće za MSM (sviđa mi se ova skraćenica za mainstream media) napraviti nešto zaista provokativno, sagovornik bi jednostavno povukao intervju.

 

A popovi u malim seoskim parohijama su dvadeset puta liberalniji od ovih sajber-mračnjaka. Da, oni jesu moderno lice crkve, u smislu da se organska povezanost prote i pastve pretvorila u metodični i brutalni projekat osrbljivanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...