Jump to content
IGNORED

Nedeljnik Vreme


kud u maglu Simoviću

  

86 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja sam vjeran komegod kojije najeftiniji, u zadnje vrijeme dosta preteže Kaufland, Lidl je malo otišao u qrtz. A Konzum je onako solidan, zna imati dobre akcije - treba jednostavno paziti što gdje kupuješ. Ako ti se štedi. K-ekipa ionako vrhnje beru na moru, gdje imaju captive marketse, a u ljetu i price insensitive kupce..

 

Merkator sam organski nepodnosio, jer eto gledam i čitam njihove medije još otkad je igranka počela, i noooon-stop kukumavče kako će hrvatski proizvodi izriniti njihove s polica ako se preuzimanje desi. A u svim trgovinama u Hrvatskoj koje je taj njihov najboljši sosed preuzeo odnos slovenske i hrvatske robe je bio negdje 50:50. Pa jebote...

 

Sada se podlo nadam ritanju viškova s novih gazda Ivičinih polica u Sloveniji.... :wicked:

Link to comment

Jedan primjer tih cijenovnih politika...

Sensazione-Creme-60577-big.jpg

Konzum 28 ćuna. Merkator - isto. (zaokružujem, jel, sve u postu navedene cijene su na .99) Kaufland - akcija™ - 25 ćna. Billa (=Kaufland, al drugo pakovanje) 28 ć'na. Plodine - domaći lanac, centriran u Rijeci - 20 ćna! Sve u isto, tj. ovo vrijeme.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ja u Maxiju više ne kupujem apsolutno ništa jer mi je preko glave podvaljene, polukvarne, neispravne i štatijaznamkakve robe koju mi poturaju, od izvetrelih mineralnih voda, preko mesa koje bazdi, do zabuđavelih kiselih mleka i sličnih stvari. Dosta bre.

 

Merkator/Roda mi je najdraži, naravno. Najkvalitetniji izbor uprkos nešto višim cenama, plus si siguran šta si dobio. Idea i Hrvati su ista ološ kao i ovaj Maxi, jednom sam se tamo otrovao (i to pred put u Beč) i naučio lekciju. Fuj. Šteta što će Merkator ići Todoriću, očekujem da će me onda i tamo početi trovati zarad uštede, te da će svi trgovinski lanci bankrotirati u roku od par godina zato što je Todorić govno koje samo zna da zloupotrebljava kredite.

Edited by Filipenko
Link to comment

To je Ivek znači kupil sam da bi jopet tebe probal otrovat kad je vidil da mu prvi put nije uspjelo. :fantom:

Hihi

 

Послато тетејцем

Link to comment

Samo da potvrdim da sam u maxiju tri puta zabo pokvareno mleko, od različitih proizvođača. Očigledno da ih drže van hladne zone pre nego što ih iznesu u frižider.

 

Послато тетејцем

Link to comment

Belgijanci. Delhaise

 

Dalhaize  -_-

 

Ali valjda 51%? Ja sam prilicno ocekivao od tog preuzimanja, a ono ostalo skoro isto sranje...

Link to comment

Ja sam prilicno ocekivao od tog preuzimanja, a ono ostalo skoro isto sranje...

 

pa i nije isto sranje. imaju asortiman vrlo kvalitetnih 365 proizvoda i bolje su im linije nabavke u vecini segmenata (problem sa vocem i povrcem i dalje nisu resili, doduse)

Link to comment

pa i nije isto sranje. imaju asortiman vrlo kvalitetnih 365 proizvoda i bolje su im linije nabavke u vecini segmenata (problem sa vocem i povrcem i dalje nisu resili, doduse)

Tacno tako.Problem voca i povrca nece ni resiti jer zahteva ozbiljna ulaganja u skladistenje.A to njima ne pada na pamet jer su cak u jednom trenutku i razmisljali da zavale ceo lanac samo sada nemaju kome...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...