Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

Ne verujem, mormoni uglavnom nose neke bele košulje na kratak rukav i crne pantalone, valjda kad je zima i jaknu, Mormons.jpgznaju ljudi za jadac, izgledaju pristojno, ne bahato i bogato, više onako pobožno i smerno...A i ne verujem da baš prozelitizuju po Beogradu, uveren sam da su dobijali više puta batine..
Opa, ovo levo je kravata iz Minimaksovizije...
Link to comment
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

išla sestra na jedan od svojih tisuću razgovora za posao i kad je čula deo o dres kodu i ponašanju, zahvalila im se na pažnji
kajem se unapred što spominjem sestru :unsure:šta to ona nosi na poslu kad ne može da uđe u dres kod?
Link to comment

Ja sam po amerikama sretao samo Amishe, a ovde jos nisam vidjao Mormone. Doduse gledao sam "The Book of Mormon" pa ne znam da li se to racuna? "unsure:

Link to comment
kajem se unapred što spominjem sestru :unsure:šta to ona nosi na poslu kad ne može da uđe u dres kod?
cipele ko da je u rodu sa cmrljkom i nikad najlon hulahopke na 40 stepeni.ali nije bilo samo zbog dres koda nego i onog dela gde se priča o veliki brat ponašanju. mi smo po kući orvela pročitali kad je trebalo.edit. al da se manemo nje, evo ja da ti kažem - da me neko natera da nosim suknju 10 cm iznad kolena i kostimiće nema šanse. neudobno mi je u sakou dok radim, ide mi na nerve, a o toj jebenoj dužini suknje da i ne govorim. Edited by PointTaken
Link to comment

Pa to je glavna stvar sa svim ovim "uputstvima" - što ne govore proletarijatu šta je nepoželjno (npr. minići dopičnjaci), nego kroz propisivanje "šta treba" ujedno i edukuju.

Link to comment

Jeste primetili da se samo u pravilima oblačenja za žene naglašava da odeća ne sme da bude "neukusna". Jer valjda samo žene mogu da se oblače neukusno..Inače, ja bih bila duboko nesrećna da moram da se oblačim korporativno. I ne samo to, nego bih morala da puknem brdo para da nabavim te drap kostime i uštirkane košulje. I da stalno idem kod frizera da bi mi kosa imala "formu frizure". Ustvari ne, duga kosa mora da se vezuje! O bože.. I ne sme crni lak.. I mora da se šminka, al diskretno. Ja ne razumem žene koje mogu da budu našminkane ceo dan. Ja posle par sati gledanja u monitor počnem nesvesno da trljam oči.

Link to comment
Inače, ja bih bila duboko nesrećna da moram da se oblačim korporativno.
Samo sam jednom to bio prinudjen (ako se ne racuna godinu dana prinude u JRM, ali da ne navlacim teacherov gnev).Prvo su nas terali da nosimo timske kosulje. OK, bile su u redu kosulje, sive, neutralne, s kratkim rukavima leti, s dugim, zimi. To je bilo podnosljivo. Onda je dosao novi shef kome to nije bilo dosta, pa je porucio za nas i (sive jednoobrazne) pantalone, te zapovedio da moramo nositi crne cipele (nikako patike, cak ni crne). Tu sam nekako i napustio taj posao. Edited by Indy
Link to comment
I ne samo to, nego bih morala da puknem brdo para da nabavim te drap kostime i uštirkane košulje.
u nekim firmama imaju ugovore sa par modnh kuća i svojim zaposlenima daju listu tih kuća i odrede iznos za koji mogu da kupuju tamo (i to ne mali), kako bi nabavili poslovna odela i kostime.ja sam imala uniformu dok sam radila u meku na letnjim raspustima. to je bilo kul :).inače, uvek sloboda (ako izuzmemo bele mantile, maske i zaštitna sredstva tu i tamo). na mom bivšem poslu u određenim zonama nije smelo da se šminka. al to su zahtevi potpuno opravdani, u skladu sa sigurnošću na konkretnom radnom mestu
Link to comment
Jeste primetili da se samo u pravilima oblačenja za žene naglašava da odeća ne sme da bude "neukusna". Jer valjda samo žene mogu da se oblače neukusno..Inače, ja bih bila duboko nesrećna da moram da se oblačim korporativno. I ne samo to, nego bih morala da puknem brdo para da nabavim te drap kostime i uštirkane košulje. I da stalno idem kod frizera da bi mi kosa imala "formu frizure". Ustvari ne, duga kosa mora da se vezuje! O bože.. I ne sme crni lak.. I mora da se šminka, al diskretno. Ja ne razumem žene koje mogu da budu našminkane ceo dan. Ja posle par sati gledanja u monitor počnem nesvesno da trljam oči.
Uf, ja pocela da se sminkam za posao, ali ne zbog moranja nego sto izgledam kao podgrejan les u poslednje vreme :isuse: I da, grozno je kad posle par sati buljenja u kompjuter pocnu oci da iritiraju, narocito sa socivima. Ali, mi u firmi nemamo neki strog dress code, jedino se ne preporucuje dolazak u klasicnim patikama na posao, sve ostalo sto je pristojno moze. Samo kad dolaze big giant heads muske kolege se uparadiraju u odela, a za zene cak ni tu nema posebnog dress koda, ali uparadiram se i ja da ne strcim od njih
Link to comment

Dres kodovi su jeziva stvar, a iz nekog razloga (provincijalizam?) se to u korpo sektoru u Srbiji bas primilo. Kad bas svi muski nose odela, onda to neumitno pocinje da izgleda kao uniforma, koliko god da je dobar kroj. A jos nisam upoznao/video zenu kojoj odurni kostimcici i one sive pantalone dobro stoje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...