Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Mene je po tim pitanjima dosad neviđeno usralo, ja nikad nisam imao takve drkoše. U prethodnoj, dosta jakoj firmi, direktorka i ostali redovno sa nama ručali, ponekad čak i uzmu flašu piva, pa za komp. Kad su bili Timbildinzi i ostale radničke igre, ljudi đuskali i uživali...Sada u ovoj maloj inžinjerskoj firmi šef i ja jedan drugom ne govorimo "Izvoli", nego "Na". Ako jedan drugom skuvamo kafu, obično se stavlja na sto uz "Evo ti kafa, jebala te kafa" :DKo god proslavi nešto, sutra donosi klopu (i kiseli kupus).Kolega se dogovorio sa šefom da pauzu iskoristi tako što će da ode u teretanu (koja je blizu posla) za to vreme.Ja u kancelariji imam pribor za mini-golf i veštačku travu. I goli ženski akt na zidu.Dvojica kolega kada dođu na posao, preobuju se u grubin papuče, jbg tako im udobnije, a nemamo klijente koji nam dolaze.Jedan kolega doneo tegove od kuće, pa kad se smori od posla uzme bučice i malo vežba.Sad se dogovaramo da kuvamo neku klopu ovih dana...Inače, posao uopšte ne trpi. Švabe su nam nadređene i sve projekte završavamo u roku. I u takvim uslovima, meni uopšte nije nimalo teško da ponekad uveče sednem za komp i radim posao, ili ukoliko je potrebno, da preko vikenda dođem. Doduše, takvi slučajevi su retki, ali Nemci insistiraju da ukoliko dođeš vikendom, da ti taj dan uđe dodatno u godišnji. Kolega radio za svoju slavu, pa je iskoristio kasnije taj slobodan dan.Ukoliko je opuštena atmosfera, radije ču se prihvatiti posla nego ukoliko imam silna vojnička pravila.Opušteno se sluša online radio. Love my job :)

Link to comment

Ja radim u firmi koju drzi englez i kodeks podrazumeva kravatu, kosulju, pantalone, cipele i da si obrijan. Sad ono sto je veselo jeste da je to jedino pravilo, sve varijacije su dopustene. Pa je sef nosio kravatu sa miki mausom, kolega cirokanu itd... Zene moraju da budu poslovno obucene al same biraju kako. Sve ovo zna da bude mali problem kad ides kod musterije da instaliras komponente od 50 kila a kravata ti se zaplete. Zato je ja nosim samo kad idem u HQ, ostale koleze se muce.Inace bitnije od ovoga su pravila ponasanja sto se tice medjuljudskih odnosa i neko nepisano pravilo je da se svaki konflikt resava u 4 oka. Sef poprica sa jednim pa sa drugim, kaze sta ima i to je to. Ja skoro imo konflikt sa jednim kolegom, cuo (mala firma) da je sef imao sastanak i sa njim. Sta je prico to vec pojma nemam al ovaj sto me je ranije napadao i kukao je danas na sastanku gledo sve cutke u stranu, nije se ni pozdravio (sto je opet prilicno protiv kodeksa te cenim da mu je receno da izbegava kontakt). Elem, meni se svidja sistem, bar za sada.

Link to comment

ja radim u firmi bez kodeksa :piggy:pisanog, to jest.a jedan je probao da kodifikuje. stigao je do toga da zabrani cistacicama da koriste lift. neka nose kofe s vodom, vezbaju gluteuse, sta. sto nisu ucile kad je trebalo. to je posle ukinuto.

Link to comment
ja radim u firmi bez kodeksa :piggy:pisanog, to jest.a jedan je probao da kodifikuje. stigao je do toga da zabrani cistacicama da koriste lift. neka nose kofe s vodom, vezbaju gluteuse, sta. sto nisu ucile kad je trebalo. to je posle ukinuto.
sto ga niste degradirali u cistacicu? i ja sam firma bez kodeksa. blago meni.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Firma bez kodeksa.Nezvanicno nepozeljna duga kosa i brada kod muskih, i izazovno oblacenje kod zenskih. Ali niko nije sankcionisan zbog toga.Nepozeljno je i cuti se, ali je dozvoljeno. :)Ponekad opusteno, nekad presija i adrenalin.Jednom posle tri dana neprekidnog rada na rucku pola njih pozaspalo od umora.

Link to comment

ovo za deltu stvarno deluje katastrofalnojedino što me je drkalo kod mojih firmi je dress code:u staroj kompaniji radio u bivšoj sali za jagnjetinu koja izgleda kao da ju je dizajnirao puff daddy lično. svaki dan imali sastanke sa ljudima u krvatama, pa sam je i ja morao furati. radio u proseku 12 sati i bio presretan. dobro radno okruženje, voleo firmu i bio voljenonda za pare došao u islamabad. farke skoro svaki dan, krvata samo kada znam da ću imati sastanak sa egzekjutivima ili nekim van kompanije (jer i oni sami nose krvate, poštovanje daš mi, dam ti). pre neku nedelju apsolutni raspad od menadžera predložio nosimo odela svaki dan, otprilike sam jedini rekao da to nema smisla. još sam u farkama i radim isto dosta duže od zakonskih okvirasada ima nekih jebavanja oko toga koliko čega smeš odštampati i to, ali to je stvarno meni nebitno.u obe kompanije nikada nisam smeo postaviti pitanje prekovremenog rada, ali za srpske uslove sam imao dobru početničku, a sada samo blue collar platu

Edited by Ravanelli
Link to comment

joj danas sam iz 46-ice kod Mostara snimio dva identicno skockana mladolidera / japi-looking tipa u full odelima, kravatama, skupim cipelama i satovima od kojih su obojica imali nametag plocice na kojima je pisalo bukvalno 'STARESINA MAKS' i STARESINA 'DEJAN'. istovremeno sam dobio panicni napad smeha. da li neko zna o kojoj se sekti zapravo radi ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...