Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

to (religijska organizacija, ne konkretno mormoni) sam i ja prvo pomislio. no onda mi je palo napamet - dal bi oni smeli tako da se setaju po BG sa tako ociglednim hijerarhijskim markerima a da ih neko ne ispresavija ko sektase - pa sam ostao prilicno uveren da su ipak neki eksponenti tranzicione korporativne kulture u pitanju.

Link to comment
joj danas sam iz 46-ice kod Mostara snimio dva identicno skockana mladolidera / japi-looking tipa u full odelima, kravatama, skupim cipelama i satovima od kojih su obojica imali nametag plocice na kojima je pisalo bukvalno 'STARESINA MAKS' i STARESINA 'DEJAN'. istovremeno sam dobio panicni napad smeha. da li neko zna o kojoj se sekti zapravo radi ?
требало је да их поздравиш: "Старешине, наглодате ми се главешине."
Link to comment

Ajde sad, nije bas tako strasno u Bg, mormoni, jehovini svedoci i sl. ipak se slobodno setaju gradom. Za ove nisam bas siguran da su mormoni, skupe cipele i satovi mi se nosto tu ne uklapaju, mada plocica sa cinom i imenom stvarno vuce na njih.

Edited by Aion
Link to comment
требало је да их поздравиш: "Старешине, наглодате ми се главешине."
:lol:
Ajde sad, nije bas tako strasno u Bg, mormoni, jehovini svedoci i sl. ipak se slobodno setaju gradom. Za ove nisam bas siguran da su mormoni, skupe cipele i satovi mi se nosto tu ne uklapaju, mada plocica sa cinom i imenom stvarno vuce na njih.
mislim da je bila i aktn-tasna u igri. ma nipocemu ne izgledaju kao sektasi osim po nametagu.al bice da su mormoni sto kazete.
Link to comment
:lol:mislim da je bila i aktn-tasna u igri. ma nipocemu ne izgledaju kao sektasi osim po nametagu.al bice da su mormoni sto kazete.
Ne verujem, mormoni uglavnom nose neke bele košulje na kratak rukav i crne pantalone, valjda kad je zima i jaknu, Mormons.jpgznaju ljudi za jadac, izgledaju pristojno, ne bahato i bogato, više onako pobožno i smerno...A i ne verujem da baš prozelitizuju po Beogradu, uveren sam da su dobijali više puta batine..
Link to comment

znam za deltu baš odavno, išla sestra na jedan od svojih tisuću razgovora za posao i kad je čula deo o dres kodu i ponašanju, zahvalila im se na pažnji i rekla, koliko se sećam: - ali vi meni ne odgovarate. doviđenja.idiotija, ne znam kako pola onih stvari može da prođe. meni ono zaista deluje kao ozvaničen mobing.

Link to comment

off

al bice da su mormoni sto kazete.
Mormoni, provereno. Oni imaju "starešine", prevod od "elder". U njihovoj crkvi svako mora da provede dve (ili tri) godine na misionarskom radu o sopstvenom trošku. Crkva im je bila u Birčaninovoj, bilo je i dosta ljudi regrutovanih odavde. Ne sećam se da sam čuo da je neko mormonima pravio probleme u Beogradu. Oni su inače manje-više sasvim kul. Ja sam se zainteresovao za njih i ispratio tu priču kada su mi jednom došli na vrata, a u principu ako imam vremena uvek puštam u kuću religiozne fanatike i pričam sa njima dok ne odustanu. E sad, mormoni kod nas su uglavnom Amerikanci, pa mi je tako uleteo jedan iz Montane, što je meni fascinantna država i onda smo se đorali: da mi priča o Smitu i svojoj veri (o čemu već sve znam), ali i da mi priča o Montani. Pa sam tu saznao da se medved jede, da ga u nekim divljinama love lukom i strelom i još mnoge druge zanimljive stvari.Viđao sam ih nedavno (ove godine) u Žarkovu. Bile su u paru i dve devojke skandinavskog tipa - visoke, lepe, zdravih zuba.
Link to comment

@lrdPotpuno carski. I ja sam imao (kratak) razgovor sa mormonima, ima tome 15 godina. Ostavili su utisak iskrenih misionara, moze se pricati sa njima za razliku od Jehovinih svedoka koji sve rade po programu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

mene muvao jedan nevidjeniji moron kad je ponestalo boljih riba na nekoj zurki. na sve teme se dalo diskutovati i palamuditi dok ne izjavih da sam ateistkinja. i am so sorry for you, rece on i pobeze :D

Link to comment

ja sam provela neko vreme u ajdahu i okolini, i konkretno u slcu. upoznala sam ih zaista mnogo i nije bilo ni jednog koji nije bio fin. u tim državama je milina stopirati :Dostavili su pozitivan utisak, i dosta su mi dobrog uradili, za uzvrat su samo rekli da kad vidim nekog misionara, da popričam s njim, makar o vremenu. niko od njih me nije smarao o religiji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...