Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

moj muž je svaki dan glatko izbrijantek sad mi je jasno da je nikakav inženjermožda ga donekle spašava to što više od kravate voli kravatone. ili je to još i gore ???o meni tek, koja se čak osetim na parfem, da ne pričam , nemam pojma, realno
Baš ja htedoh da napišem, nisam ni znao da sa nikakav inženjer do večeras, jbt, šta sve ne neću pročitatiПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Link to comment
Ovo nema veze sa zivotom (na zalost). IT prednjaci u uniformisanoj korporativnoj odeci (stavise, cesto su jedini oni koji su militarizovani),
To možda kod vas. :)Ja u Srbalja ne znam nijednu IT firmu u kojoj je dres kod nešto obavezno. Kod mene je tako da pola firme dolazi u trenerici na posao.Kad ideš na sastanak, eksterno, onda ima neki dogovor da bude barem sportska elegancija i to je to. Jednom me šef molio da na neki važan sastanak dođem sa kravatom, ja rekao nemam kravatu, našli se na sakou.A u većim firmama je obično IT opušteniji znatno od ostatka firme. Dok sam bio u banci, bilo je situacija da ne-IT direktori pizde kad vide nekog u farkama, a onda kad skontaju da je to neko iz IT-ja, bude osmeh, uz izvinjenje, i kao, pa vi ne radite sa ljudima, nije problem.
Link to comment
Baš ja htedoh da napišem, nisam ni znao da sa nikakav inženjer do večeras, jbt, šta sve ne neću pročitatiПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Meni je to jako™, da pravi programer treba da bude, aljkav, neobrijan, debeo, u nekom ćumezu.Čovek je onakav kakav želi da bude, pa bio on programer ili prodavac bankarskih proizvoda™.

To što sam ja neobrijan, debeo, u nekom ćumezu obično pola dana je moj problem. I problem što sam napravio dogovor da radim od kuće, pa ne moram da se sređujem :)

Edited by radisa
Link to comment

Obično IT prati firmu, pa nije baš da ne moraju da nose odela,ako ostali moraju. Na pamet mi padaju autoindustrija i njihova predsatvništva kod nas, tamo su obični svi ukorporađeni.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Moram da priznam da sam ovde video košulju sa logoom firme samo u jednoj firmi, ali se ne mogu setiti kojoj :(edit: naravno, ne računam neke skupove, ivente™ i slično, nego da se oblače u logoe firme na svakodnevnom radu

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Imam drugara koji se bavi SAP-om, ili kako se to već piše, ozbiljan posao, radi globalno, često putuje. Na sastancima nosi odela, ostatak vremena je polugola neobrijana svinja.U većini medija komplektnog spektra (novinska redakcija, televizijska režija, sve u radiju) takođe ne postoje pravila uniformisanja, u malim biznisima koje nisu apoteka, prodavnica ili mesara, koliko znam u "zanimanjima" marketinga i PR-a, nedržavnoj administraciji, servisima...šta god da mi padne napamet gde radnici ne rade direktno sa klijentima, a i mnogima u kojima rade.

Link to comment

Pa zavisi od ITa, neki programer koji nikad ne vidi klijenta moze da se oblaci kako oce, za nekog ko radi kao konsultant na odrzavanju 30 musterija i dnevno vidi 300 raznih ljudi ukljucujuci i razne menadjere, onda je firmi bitno kako izgleda.

Link to comment
sta je kravaton?
I meni je ovo najzanimljivije u celoj diskusiji.Uvek mi je bila fascinantna ta opcinjenost poslovnim covekom. Bilo bi mi izuzetno glupo da stavim kravatu na sebe, isto kao sto mi je neprijatno kada mi neko persira. Ne osudjujem, samo ne razumem.
Link to comment
Uvek mi je bila fascinantna ta opcinjenost poslovnim covekom.
Ja to razumem tako da MBA kvalifikovani menadzeri moraju da opravdaju svoje zamasne plate. Tamo su ih naucili nesto o korporativnom identitetu, pa oni to sprovode u firmama kojih se dohvate.Sto se tice Australije, stvarno zavisi od lokacije. U provincijama, posebno ovde gde je skoro uvek vruce, sve je vrlo neobavezno. U centrima velikih gradova, prakticno u bilo koju firmu da se udje, svi su skroz korporativno uparadjeni (na uniformisan nacin). To cak vazi i za akademske institucije. Edited by Indy
Link to comment

meni je smesno kada na gradskim japijima vidim detalje koji narusavaju ukupnu sliku na sitan, ali nekako dramatican nacin. obicno je to malo zguzvan sako, kosulja sa malko iskrzanom kragnom, gotovo nevidljiva fleka na jako vidljivom mestu, cipele koje nosiocu stoje kao piletu sisa (pogotovo one siljaste cipele koje mnogo ljudi sada nosi, ne znam zasto se to dozvoljava)....jednostavno odelo nije za svakoga, tacno se vidi da ti mladi poslovni ljudi nisu rasli u kulturi nosenja gradjanskog odela nego se maskiraju u neke tuzne prilike u lose skrojenim krpama koje ne ostavljaju utisak solidnosti, kako odela tako i nosioca.ovo narocito vazi za sluzbenike banaka, jednom bucmastom muceniku u CA banci redovno ispada dupe kada se saginje, tacno se vidi da to ne ume i ne voli da nosi.sve zajedno, dress code je cesto ponizavajuca glupost i nadam se da necu nikada morati da pristanem na nju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...