Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Whahah, slikaću vam jednom kako izgleda moj kampus kad je recruiting sezona, što je vrlo brzo. Ja nemam neki dress code kad idem da smrdim u biblioteci, ali kad držim predavanja ili prezentujem rad, onda corpo dress code. Meni ne smeta, šta znam. Jedino me smara da peglam košulje, pa sam prešla na corpo haljine, zahvaljujući jednoj rasprodaji u Macy's.

Link to comment

Uh, ja to takođe nikako ne volim - to jest volim da imam fine cipele, farmerke i neku finu elegantnu košulju, eventualno sako preko, ali tu je kraj. Ali imam ovog snoba od generalnog koji ponekad insistira na uniformisanim odelima i kravatama, jer su klijenti sa druge strane korporacije. U kompletnom odelu mi je stalno neprijatno, gledam neopušteno nonstop da li sam se negde uflekao, izgužvao, jebo ti to. Moram da priznam da sam prvi (mislim čak i jedini) u firmi koji je na konferencijama ili sastancima bio u odelu, ali bez kravate. Poređao sam ih prvi put na krevetu u hotelskoj sobi i na kraju mi je pukao film i otišao sam bez ijedne, k'o Tadić.

Link to comment

Setih se anegdote iz prethodne firme, jedan od dva direktora isto voli tu sportsku eleganciju - kosulja, sako, farmerke, cipele, dok je drugi klasik matorac odelo, kravate, cipele visoki sjaj, itd. Jednom prilikom, najavili se partneri iz US of A da dolaze u posetu, i ovaj matorac je mozak pojeo ovom prvom da mora sve full odelo, bitni partneri, blablabla, i ovaj pristane na kraju.Pogadjate kako su dosli partneri, pritom iz Teksasa? J.R. style sa sve sesirima i onim sto nose oko vrata, ne znam kako to da nazovem jer nije ogrlica, i jos su ovu dvojicu zezali ceo dan sto su se tako uparadili :D

Link to comment

Cizme, farmerke, kosulja ili majica, obavezno sako, neutralna jakna..Sako je super. Ko ga izmisli ruke mu se pozlatile. Dzepova koliko hoces. Jedino sto ih unistim bar jedan godisnje,Vijetnamku bih nosio ali ne smem. Dolazim u iskusenje za vojnicke cizme, bermude trofrtaljke i da pustim kosu.

Link to comment
Setih se anegdote iz prethodne firme, jedan od dva direktora isto voli tu sportsku eleganciju - kosulja, sako, farmerke, cipele, dok je drugi klasik matorac odelo, kravate, cipele visoki sjaj, itd. Jednom prilikom, najavili se partneri iz US of A da dolaze u posetu, i ovaj matorac je mozak pojeo ovom prvom da mora sve full odelo, bitni partneri, blablabla, i ovaj pristane na kraju.Pogadjate kako su dosli partneri, pritom iz Teksasa? J.R. style sa sve sesirima i onim sto nose oko vrata, ne znam kako to da nazovem jer nije ogrlica, i jos su ovu dvojicu zezali ceo dan sto su se tako uparadili :D
Pa dobro, to su teksaški običaji, a kod nas se kravatom iskazuje da si nekog udostojio.
Link to comment
Pa dobro, to su teksaški običaji, a kod nas se kravatom iskazuje da si nekog udostojio.
Svakako, ali je ispalo smesno jer je ovaj prvi i rekao da ce tako biti. Posle toga vise ga nije maltretirao da nosi odelo. A i nije takav posao da se ocekuje bas pun korporativni dress code u bilo kojoj situaciji.
Link to comment

Za mene IT posao (u kojem radim) i dress code ne idu nikako i neće ići nikad.Čim vidim nekog da dolazi u nedelju dana na sastanak sveže obrijan tri puta za redom znam da nema dovoljno posla ili da se folira. Više ga i ne smatram za nekog stričnjaka vrednog prevelike pažnje.Mora da se zna se šta je tu mnogo bitnije od redovnog brijanja i palačinke oko vrata!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...