Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

Ukratko, ono malo sto je u kodeksu normalno predstavlja uobicajena pravila lepog ponasanja, koja se sama po sebi podrazumevaju i ne zahtevaju arcenje hartije. A za sve ostalo, nenormalno, autora treba hospitalizovati u ustanovu zatvorenog tipa.
+1000. Za ovakav "kodeks" u nekoj normalnijoj zemlji, sindikat bi ih pojeo za doručak. A definitivno je autor, ili više njih zrelo prvo za batine, onda za hospitalizaciju.
Link to comment
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Ukratko, ono malo sto je u kodeksu normalno predstavlja uobicajena pravila lepog ponasanja, koja se sama po sebi podrazumevaju i ne zahtevaju arcenje hartije. A za sve ostalo, nenormalno, autora treba hospitalizovati u ustanovu zatvorenog tipa.
-1Apsolutno se ne slazem. Meni je problem sto pravilnik suspenduje uobicajena pravila lepog ponasanja. Iz lifta, po pravilu, prve izlazi zene, pa onda muskarci i tu izuzetak moze da bude samo ako to, zbog guzve, nije prakticno izvodljivo. Pravila ponasanja (pogotovo poslovna) su jezik, njihovo pridrzavanje, ili nepridrzavanje, je komunikacijski cin. Ako, kao posetilac Delte, vidim Miskovica kako izlazi iz lifta pre kafekuvarice, to meni nije poruka da je Miskovic vazna licnost koja je uvek zauzeta, poruka je da je Miskovic nekulturna stoka koja ne ume da se ponasa.Ostalo, sto tebei i Tresku smeta, meni je ok. Firma ima pravo da propise kako se zaposleni odevaju, da zahteva striktno postovanje radnog vremena i sl.
Link to comment

I da nalaze zaposlenima sta ce raditi i gde ce se kretati van radnog vremena? I da im "preporucuje" da na posao dolaze i neradnim danima? I da ne treba da napustaju radno mesto odmah po isteku radnog vremena, nego da sede dok neko ne proceni da je pozeljno da se ode kuci? Sve to je tebi normalno?

Link to comment
Ne primaju ljude sa dugom kosom - da nisu vojska?
mi se svojevremeno zdravo ismejasmo Kineskinji koja je rekla da se ošišala kad je završila fakultet da bi našla posao pošto dugačka kosa nije dobra
Link to comment
I da nalaze zaposlenima sta ce raditi i gde ce se kretati van radnog vremena? I da im "preporucuje" da na posao dolaze i neradnim danima? I da ne treba da napustaju radno mesto odmah po isteku radnog vremena, nego da sede dok neko ne proceni da je pozeljno da se ode kuci? Sve to je tebi normalno?
Ovo sto se tice rada subotom je nesto za sta bi trebalo da ima posla inspekcija rada. Ovo za ponasanje van radnog mesta je samo posledica zahteva da se na posao dolazi odmoran.Ince, da se razumemo, meni nista od ovoga nije u redu. Pristalica sam sasvim drugog tipa organizacije i pravljenja drugacije radne atmosfere. Veci deo radnog veka sam bio na nekim "sefovskim" pozicijama. Najvece probleme u odnosu sa "podredjenima" sam omao u tome da im objasnim da se hijerarhijske razlike odnose samo na stepen odgovornosti u firmi, a ne na bilo sta sto se tice stvari koje nisu striktno vezane za posao. Kako sam omatorio, problem mi je bio, recimo, da nateram mladje kolege da me oslovljavaju sa "ti", jer je meni glupo da njih oslovljavam sa "Vi", a stariji sam preko dvadeset godina. Ili da je u redu da i ja radim poslove kakvi su kuvanje kafe, pranje soljica...
Link to comment

Jedna moja rođaka koja radi u Delti, u glavnoj zgradi pored Metropola, mi se žalila kako ne smeju da dolaze na posao bez čarapa. Čak i leti, na 40 stepeni, noge ne smeju biti gole. Makar najtanje moguće, moraju da nose čarape, najlonke. I onda lepo, kada izađu sa posla, odu u one žbunove, na travnjaku, pored znaka "Delta" i skidaju ih, pre nego što odu da čekaju prevoz.

Link to comment
kakva jadnosta sta tek biva po malim firmama sa usmenim kodeksom
pa biva ovo
I onda lepo, kada izađu sa posla, odu u one žbunove, na travnjaku, pored znaka "Delta" i skidaju ih, pre nego što odu da čekaju prevoz.
ovo sigurno doprinosi rejtingu kompanije ^_^
Link to comment

Prema mom (ajde dobro, moje žene) iskustvu, to s čarapama leti je nažalost praksa "na Zapadu", makar u Kaliforniji, u "business services" sektoru - znači svuda gde se očekuje od tebe da izgledaš ozbiljno jer moraš da predstavljaš stabilnu, no nonsense firmu - banke, osiguranja, real estate, ali i kazina, fini restorani... Ukratko sve gde se vrte veće pare. Jebiga, odelo čini čoveka, a u ovom slučaju čak i ja koji odelo nosim samo na svadbama kapiram da bih hteo da mi broker(ka)/bankar(ka)/somelije(ruša) deluje kao neko ozbiljan ko se neće zajebavati sa mojim parama ili imovinom.edip: i da, kodeks ponašanja u Delti je 100% ril dil, ako ima neko ko još sumnja.

Edited by Ariel
Link to comment
Čak i leti, na 40 stepeni, noge ne smeju biti gole. Makar najtanje moguće, moraju da nose čarape, najlonke.
Mi smo tako morale svojevremeno na horu za koncert :isuse: , ne znam da li je još uvek tako.Btw što više stvari saznajem o tzv korporativnim pravilima, i u Srbalja i u drugih, to sam više srećna što nemam ništa s tim (i iskreno se nadam da neću ni morati).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...