Jump to content
IGNORED

Praksa korporativnog ponašanja u Srbalja


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Аврам Гојић

    12

  • Lezilebovich

    11

  • MayDay

    9

Pa najcesce ti ljudi ni ne zele to da nose, nego moraju.
+1. 20 dana nosim farmerke i duks/majicu/košulju, jednom obučem odelo, gledam jutjub da bih vezao kravatu i naravno da izgledam smešan :(
Link to comment
Pa najcesce ti ljudi ni ne zele to da nose, nego moraju.
to i kazem: da zele da nose, odela bi im bolje stajala. ne kritikujem ih nego mi je zao zbog toga sto su dovedeni u tu poziciju. jednostavno vreme odela je proslo, samo je to neko zaboravio da kaze menadzerima.
Link to comment

Slikacu jednom ljude koji idu na posao u Melburnu, voze biciklu, u biciklistickoj opremi, a na okovratnik od majce (sa ledjne strane, ofkors) okace ofinger na kome se nalazi odelo (ne znam kako se ne zadave).

Link to comment

Strogo kravate sam video u jednoj banci. Stotine ljudi u crnim odelima i kravatama.Gomila mladih i klinci srednja skola na nekoj praksi sa kravatama. Matrix trip.A posle toga u restorancicu. Stjuardese u raznim uniformama, a one istocne...

Link to comment
Slikacu jednom ljude koji idu na posao u Melburnu, voze biciklu, u biciklistickoj opremi, a na okovratnik od majce (sa ledjne strane, ofkors) okace ofinger na kome se nalazi odelo (ne znam kako se ne zadave).
Pa to mora tako gde je vruće. U Singalendu svi nose odelo u futroli, jer bi se ovako preznojili u momentu dok su izašli iz kuće u taksi.
Link to comment
meni je smesno kada na gradskim japijima vidim detalje koji narusavaju ukupnu sliku na sitan, ali nekako dramatican nacin. obicno je to malo zguzvan sako, kosulja sa malko iskrzanom kragnom, gotovo nevidljiva fleka na jako vidljivom mestu, cipele koje nosiocu stoje kao piletu sisa (pogotovo one siljaste cipele koje mnogo ljudi sada nosi, ne znam zasto se to dozvoljava)....jednostavno odelo nije za svakoga, tacno se vidi da ti mladi poslovni ljudi nisu rasli u kulturi nosenja gradjanskog odela nego se maskiraju u neke tuzne prilike u lose skrojenim krpama koje ne ostavljaju utisak solidnosti, kako odela tako i nosioca.ovo narocito vazi za sluzbenike banaka, jednom bucmastom muceniku u CA banci redovno ispada dupe kada se saginje, tacno se vidi da to ne ume i ne voli da nosi.sve zajedno, dress code je cesto ponizavajuca glupost i nadam se da necu nikada morati da pristanem na nju.
Ili kad se voze u kanti od gradskog prevoza.Inace, najbolji pile-sise momenat tog tipa koji sam doziveo nije vezan za odevanje. Letos bio u Intesi, gde su bili angazovali dva nova radnika na poslu upoznavanja klijenta sa masinom za stiskanje dugmeta i dobijanje rednog broja. Prvo su se otimali ko ce da mi pokaze, a onda su se 15 minuta otvoreno napusavali kurcem pred svima kako se drugi ponasa neprofesionalno* :lol: . E, ali highlight te silne profesionalnosti, kvalitetne poslovne komunikacije i ocuvanja imidza brenda je bio sto je hteo da progura trudnicu ispred mene u redu, sto je ok, ali tek nakon sto je zena koja radi sa klijentima lupila taster i izasao moj broj. Onda je nakon toga jos jednom lupila taster, tako da sam efektivno preskocen. Mislim, nije da se nije sredilo, ali uspeli su profesionalno da naprave haos od najobicnijeg pravljenja reda. Sve sa touch screenom. Korporativna efikasnost.*disclaimer: razumeo bih donekle da su tu privremeno i da hoce da se pokazu, pa da ih stres ubija i da se zbog toga kolju. Ali su prosto delovali kao dvoje polupismenih dzibera. I on i ona. Tip iz obezbedjenja koji je to sve radio ranije je bio milijardu puta pristojniji, normalniji i efikasniji. Ali jbg, on ima 45 godina, sto bi njemu dali normalan posao, kad mogu da daju sansu mladim lavovima...
Link to comment
sta je kravaton?
I meni je ovo najzanimljivije u celoj diskusiji.
:Dto je ono što vole da nose arhitekte starog kovamislim da su ovo izmislili davnašnji šmekeri kojima je kravata bila previše strogaiako liči na neku maramu oko vrata, nije marama, talijani je zovu kravatone i ovo je pravi krojle-noeud-papillon-cravatte-navywhitepolka.jpga ovako izgleda na modelufoularia-2.jpg
If you want to change your look, no more ties or bow-ties, you can try with some more sophist, but always so appreciate because chic is “particular”
Link to comment
ovo narocito vazi za sluzbenike banaka, jednom bucmastom muceniku u CA banci redovno ispada dupe kada se saginje, tacno se vidi da to ne ume i ne voli da nosi.sve zajedno, dress code je cesto ponizavajuca glupost i nadam se da necu nikada morati da pristanem na nju.
U CA su ranije imali one sive uniforme, pantalone i prsluci ili blejzeri, od nekog tankog, najjeftinijeg moguceg stofa, ucebanog preko svake mere sa savovima razvucenim i po 1 cm. Pri tom nikome ni jedna jedina mera nije pogodjena.Jos jedno smehotresna kolekcija iz banke - pre neku godinu na vruc letnji dan udjem u rajfajzen kad tamo kao u centralnoj otadzbinskoj upravi, sve kravata na kratke rukave. S vrata sam hteo da umrem od smeha. Sto se mene tice i jedni i drugi bi mnogo pristojnije izgledali obuceni za plazu.
Link to comment

Jos malo pa ce 17 godina kako radim u IT, za sada 4 stalna posla i 2 konsultantska na jedno 7-8 client sites. Po mom iskustvu IT je ubedljivo najliberalniji deo svake firme, i po oblacenju i po generalnom ponasanju i po fleksibilnosti radnog vremena. Na jednom jedinom radnom mestu sam kao konsultant morao da nosim kravatu i to prvih mesec dana dok se nije promenio project manager i novi nam je rekao da ne mora vise. A radio sam i na mestima gde se na posao dolazilo u trenerkama, sandalama (Birkenstock zimi, a "japanke" leti), sortsevima. A video sam i tu IT "uniformisanost" o kojoj Indy prica, to je vise posledica lenjosti i cinjenice da se te polo majice sa corporate logoima dele sakom i kapom zaposlenima, klijentima, konsultantima, po konferencijama i trade shows. Tako sam i ja jedno vreme mogao za godinu dana da zapatim po 10 takvih majica.

Imam drugara koji se bavi SAP-om, ili kako se to već piše, ozbiljan posao,
:lolol:S obzirom da se bavim istim, morao sam da reagujem na ovo, pogotovu ono boldovano.
Link to comment

Kad sam se "zalio" na IT, nisam mislio na sakoe i kravate (ne tu vrstu "uniforme", to je vise u bankarstvu i advokaturi). Vec na majce i kosulje sa logoima (kao obavezne), ne-dzins pantalone i crne cipele. To je regularno napisano u pravilima na pocetku svakog projekta (radim "na projekte"), kao ovo ispod. (Ovo sto pise da ne mozes da imas "organisation logo" je zato sto je ovo iz projekta gde sam u ulozi sub-contractora, tj. ne mozes da nosis logo svoje firme dok radis za njih.)Naravno, kao i sa svim pravilima, mogu da se sprovode ili ne. Od par shefova sto sam ja imao, jedan je bio relativno popustljiv (povremeno bi ga spopalo "a zasto ne nosis firmiranu kosulju"), a drugi je bio "dress code nazi".

Edited by Indy
Link to comment

Da ti nabavimo negde SS uniformu bez insignija, samo sa srebnim porubom, a oni brkovi se neverovatno lako održavaju, verovatno bi dobio pohvalu.Nisam radio u jako strogim organizacijama, majca koja nije previše šarena, bolje košulja, duge nogavice, plain farmerke ili bolje pantalone ali ne obavezno, obuća zatvorena, to je najviše, ali opet, kada udari 40+ celzijusa, a direktor zabrani korišćenje klime zarad uštede, i to je previše.

Edited by Vapad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...