Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

Saudijska Arabija, Albanija, Moldavija, Banglades, Filipini, Farska Ostrva, Grenland...ne, cekaj. Tu mozda i ima nesto da se vidi (dobro mozda ne na Farskim ostrvima). Definitivno mesto koje bi mi bilo poslednje na listi za obilazak su Falklandska ostrva.S druge strane, zalim zarko sto Turkmenistan nisam obisao dok je Turkmenbasi jos uvek bio na vlasti

Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

kuba, bio mesec dana, bekpekovo, velik zajeb. suviše siromašan i neslobodan narod, gde je prostitucija postala standardan deo prihoda velikog broja porodica. znao sam šta otprilike mogu očekivati, ali je ovo bilo previše.ove godine bila opcija za brazil i nisam mnoogo razmišljao. teško da bih želeo posetiti nešto u latinskoj americi još neko vreme.

Edited by Ravanelli
Link to comment

^^meni farska ostrva izgledaju interesantno, makar ono sto se vidi na guglu i u bergmanovim filmovima. jedino sto ne znam sta tamo moze da se radi, osim estetizovanog samoubijanja.

Edited by morgana
Link to comment

Pa lovljenje ribe i fuca. Mesto u nacionalnoj reprezentaciji je zagarantovano ako se malo fokusiras.Nisam bio u Latinskoj Americi, ali ne cudim se Ravanellijevljevom utisku. Neki stereotip je kako je to veseo narod koji voli da igra i koji je skapirao nesto sto mi nismo. Jednostavno, neveruem. Sto ne znaci da ne bih u BRA, ARG i jos mnoga druga mesta tamo.

Link to comment
kuba, bio mesec dana, bekpekovo, velik zajeb. suviše siromašan i neslobodan narod, gde je prostitucija postala standardan deo prihoda velikog broja porodica. znao sam šta otprilike mogu očekivati, ali je ovo bilo previše.ove godine bila opcija za brazil i nisam mnoogo razmišljao. teško da bih želeo posetiti nešto u latinskoj americi još neko vreme.
Ja te nisam baš razumela, jesi otišao u Brazili ili ne? Ovo za Kubu i prostituciju prvi put čujem, možda zato što sam površno načula samo od onih koji su išli na hotel/plaža odmor.
Link to comment
Ja te nisam baš razumela, jesi otišao u Brazili ili ne? Ovo za Kubu i prostituciju prvi put čujem, možda zato što sam površno načula samo od onih koji su išli na hotel/plaža odmor.
uglavnom ljudi budu u varaderu dve nedelje i odu na jednodnevnu ekskurziju u havanu ili na još jedno ostrvo na jugu gde ima delfina. varadero i to ostrvo su turistički zone gde nema kubanaca i ne vidi se pravi život. tu su takođe i predubeđennja kao ona koja je kampokei pomenuo. 1 dan u havani je super jer osetiš samo dobar šmek, ali ne i loše strane kubanskog života, niti imaš vremean da razmišljaš o tome.realnost je u toku dana otići na preteranu plažu, obići centar havane koje ima neverovatan šmek, jesti sladoled sa lokalcima, jahati konje po nekim livadama do vodopada i onda se vratiti do gajbe gde će te žena na ulici pitati da joj kupiš mleko za bebu ili da jednostavno na svakom koraku vidiš koliko se živi ispod svakog, čak i za srbiju, prihvatljivog strandardaprostitucija je neverovatno učestala i na svakom koraku. imao sam nekoliko hevi momenata i čuo par katastrofalnih priča. hajlatsi:- muž mi je nudio suprugu- dobar deo posluge po hotelima je rad spavati sa gostima (bio sam u varaderu par dana)- jedan poljoprivrednik (50+ godina, smrdi na sve, nema prednji red zuba) koji na kubi provodi po 2 meseca godišnje mi je dao da nekim njegovim devojkama odnesem poklone. u havani sam prvoj odneo farmerice sa pijace. dočekala me je devojka sa sumnjivih 18god i sela da mu napiše ljubavno pismo. posle toga smo bacili ostale poklone- jedan italijan je video devojku na ulici, pratio ju je do kuće, kucao na vrata i dogovorio cenu i vreme sa njenom majkom- jedno veče sam se vraćao iz kluba sa 1 lokalcem. njegov rođak me je odbacio do smeštaja, ali mu je bilo usput da pokupi drugarice. pokupili smo ih na njihovom ekvivalentu picinog parka. sa njima je bila klinka od 11 godina, koja je isto radilanaravno hit je bio kada sam u santa klari upoznao lika sa kojim ću izaći i visiti par dana i koji nas je proveo po gradu. ispostavilo se da je momak golman kubanske fudbalske reprezentacije. nešto pre toga je branio na kvalifikacijama za olimpijske igre, ako se dobro sećam. ima devojku iz španije i nada se da će se oženiti sa njom kako bi mogao otići u evropu da brani u nekom drugoligašu.nisam otišao u brazil Edited by Ravanelli
Link to comment
e to, zato se ja ne bih "odmarala" po zemljama treceg sveta. niti zivela tamo.
veliki utisak su na mene i ostavili belci koji žive po takvim zemljama, naročito tajlandu. dosta nesretni ljudi koji se tamo iživljavaju na način na koji to nisu mogli u svojoj zemlji, ali rođenjem u jačim ekonomijama i promenom lokacije je to postalo moguće. plus, u nekim trećim zemljama si više cenjen ako si belac. bilo je i prijatnih iskustava, naravnoprošle godine sam u hostelu u rimu upoznao upravnika luke u lagosu. čova gradi crkve, usvaja decu i piše pesme bogu. pentakostalac inače. već neko vreme ga mislim posetiti. sledeće zime možda Edited by Ravanelli
Link to comment
e to, zato se ja ne bih "odmarala" po zemljama treceg sveta. niti zivela tamo.
Pa sad, vidi, to ce neki uvek da smatraju predrasudama. Prvo, izmedju nas ovde na forumu, nema gde nismo bili (cak i ziveli), tako da po tom osnovu to nisu "predrasude" (vec iskustva). Na kraju, velika vecina nas potice iz jedne zemlje koja ima tendenciju da pripada trecem svetu (mada ne bi morala to da bude, geografski i nije), tako da svi imamo i direktno iskustvo. Drugo, mislim da svako ima pravo da mu na odmoru bude lepo (po njegovoj/njenoj definiciji sta je lepo).Odavno sam misljenja da bi mene eticki zuljalo na mozgu da se provodim i luksuziram u nekoj zemlji u kojoj se masovno gladuje i ljudi ubijaju da bi preziveli. (Iskusni forumasi ce se mozda setiti kako se forumasica elle provela u Brazilu, kada su momci zaduzeni od strane hotela za njenu bezbednost na njene oci ubili decka koji je pokusao nesto da joj ukrade). Edited by Indy
Link to comment

Da mi neko placa put valjda bih jedino odbila Saudi Arabiju.Druga je stvar sto bih negde isla kao turista a negde kao volonter (mada ni to nije crno bela prica, napisacu post na temi o Africi kad stignem).Japan mi je pozitivno iznenadjenje, prvo me uopste nije interesovao a sad planiram da naucim jezik pa se vratim za koju godinu, narocito Hokkaido.

Link to comment
^^meni farska ostrva izgledaju interesantno, makar ono sto se vidi na guglu i u bergmanovim filmovima. jedino sto ne znam sta tamo moze da se radi, osim estetizovanog samoubijanja.
jedan moj poznanik tamo zivi. cuo sam kako to izgleda. sedis u kaficu, prodju kola pored. posle pola sata, opet prodju ta ista kola. posle pola sata, ponovo prodju. "E ti u kolima, oni se tako zabavljaju". voze se u krug ljudi.ima jedna kafana, kazu, u koju izlaze Srbi, mahom fudbaleri.
Link to comment

I ja sam to isto izguglao, podseca po malo na Novi Zeland (u minijaturi). Mada je NZ toplija klima kud i kamo.Sve te severne zemlje (Skotska, Island, Norveska itd) mi izgledaju nenormalno dobro za umetnicku fotografiju. Prosto da istreniras majmuna da fotka, svaka slika da se okaci na zid.faroe-islands-village_54813_990x742.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...