Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

47 minutes ago, keljans said:

A Jokić se toliko potresao šta ljudi misle da je otišao na rafting Tarom sa braćom i drugarima.... 

Ako se dobro sećam, 2005 na evropskom prvenstvu u Srbiji Pau Gasol nije igrao iako je bio u Novom Sadu (napio se kao svinja kad su dobili SCG u grupi) pa mu niko nije glavu skidao u Španiji. Nekako mi se čini da je to naš trademark, da svima koji otkažu merimo SrBska krvna zrnca... 

Ps. U nedelju ima neki 3x3 turnir u Somboru koji radim i pokušaću da saznam razlog koji je njima rekao pošto kontam da je rekao drugarima.... 

Ne talasaj, Pau Gasol je bio povredjen to leto i bio je gost  komentator na nekoj spanskoj televiziji za to prvenstvo , propustio je to i evropsko prvenstvo u Sloveniji , sva ostala takmicenja je odigrao, tako da je glupo porediti Jokica sa njim, istinskom legendom svetske kosarke ,Jokic  koji  je samo  odigrao jedne Olimpijske igre i svetsko prvenstvo na kojem se pojavio debeo kao svinja, potpuno neprofesionalan nastup .

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

2 minutes ago, dragance said:

 

Ma daj. Rodio se sa talentom. Uzeo ga pod svoje Misko i provukao kroz Megu nekoliko godina - sto mu je Misko debelo naplatio, a i dalje naplacuje. Ne zajebavajte se sa tim "skola kosarke". Nema toga u Srbiji odavno.

 

Javi to Kinezima koji angazuju agencije da dovuku stotine nasih trenera na svim nivoima. 

 

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

 

Ma daj. Rodio se sa talentom. Uzeo ga pod svoje Misko i provukao kroz Megu nekoliko godina - sto mu je Misko debelo naplatio, a i dalje naplacuje. Ne zajebavajte se sa tim "skola kosarke". Nema toga u Srbiji odavno.

naravno da ima toga u srbiji, bukvalno je to razlog zasto smo poslednjih 30 godina najbolji psole amerikanaca na svetu. i ne, nije samo sfrj generacija, najbolji smo i poslednjih 7-8 godina. sigurno razlog nije taj sto se ovde slucajno radjaju talenotvani igraci. 

Link to comment
35 minutes ago, Mos said:

Smaramo sad već, razlog je: jer neće da igra. 
 

Slab sam ja Jumanji, treba da otvorim topik ‘Nikola Jokić, svinja na konju’ pa da teram tamo kritičare i hejtere da pišu uz pomoć moderacije. :D

 

@Jumanjiništa lično, sprdnja

Eeee vids, ali o tome si trebao ranije da razmisljas, jer nije mu ovo prvi put 🤨

 

I samo da se zabalezi da ja nikad moderaciju ne zovem u pomoc, pomesao si me sa nekim :vikleri:

Link to comment

Ako se ne varam on je kod Miška došao sa nekih 17 godina.

U tom uzrastu košarkaš je već tehnički i taktički manje-vise formiran.

Nije on u Megu došao kao klinac koga treba učiti da hoda.

Link to comment
17 minutes ago, Filozof manijak said:

Nemoj se vraćati u read only, što više ljudi u diskusiji koji ukazuju na neki novi ugao sagledavanja stvari, to bolje.

 

Nije mi bila namera da budem arogantan ili osoran, moja poenta je da je ovo sportski podforum pa na ovoj temi  posmatramo ovaj slučaj više iz sportske/košarkaške vizure. 

 

Što se tiče te atmosfere koja se podgrevala u javnosti i medijima, mislim da je to više za diskusiju na Društvu ili Medijima.

 

Nema veze, ne mislim ja da me neko tera, daleko bilo, sport ionako sad citam ovako, vise normalnog portala gotovo i da nema, kao i za druge stvari. U neku ruku i zabavnije je ovako.

 

Sport volim, amaterski se bavila jednim ozbiljnije i kosarku volim.  Mi smo dobri jer je bar nekad uz svaku zgradu ili bio teren ili sam kos za basket namontiran iznad garaze. Nemam vremena da pratim bog zna koliko intenzivno, a ni priliku, a nemam nameru da skrecem diskusiju na gluposti i da kvarim zabavu onima koji imaju vise vremena da posvete tome. 

 

Samo sam osvetlila jedan aspekt koji se razume kad si sticajem okolnosti okruzen drugom ili drugim kulturama, kad si udaljen pa ne mozes da doputujes i svasta nesto sto coveku ne pada na pamet dok sam ne dodje u tu situaciju. Za boldovano se slazem, jeste tema za drustvo.

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 minutes ago, Micko8 said:

Ne talasaj, Pau Gasol je bio povredjen to leto i bio je gost  komentator na nekoj spanskoj televiziji za to prvenstvo , propustio je to i evropsko prvenstvo u Sloveniji , sva ostala takmicenja je odigrao, tako da je glupo porediti Jokica sa njim, istinskom legendom svetske kosarke ,Jokic  koji  je samo  odigrao jedne Olimpijske igre i svetsko prvenstvo na kojem se pojavio debeo kao svinja, potpuno neprofesionalan nastup .

 

Plus je sazvao konf. za štampu, odgovarao dva sata na pitanja i ridao kao dete kad mu roditelji ne daju napolje.

 

Inače sam skoro pročitao da je Diao najluđi od svih - tipa 14 reprezentativnih takmičenja bez pauze.

 

Ali dobro, Jokara je po mnogo čemu specifičan, suludo je očekivati da će svaki aspekt te specifičnosti da nam ide niz dlaku. 

Link to comment
19 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

naravno da ima toga u srbiji, bukvalno je to razlog zasto smo poslednjih 30 godina najbolji psole amerikanaca na svetu. i ne, nije samo sfrj generacija, najbolji smo i poslednjih 7-8 godina. sigurno razlog nije taj sto se ovde slucajno radjaju talenotvani igraci. 

 

Slucajno nije, ali ja sam i dalje ubedjen da je to zaostatak te starije generacije koja zna da prepozna talenat, i ugradi im nesto osnovno dok ih Misko i slicni njemu ne izbruse.

Jokic je jedan u 30 godina talenat. Bogi, Teo, Micic i jos nekoliko koji su zaista vrhunski igraci - ostatak nam je meh. Blizanci igraju sa strancima uglavnom jer se mora ici na rezultat. Imamo Megu kao poseban projekat. A ostalo, kako koga usere.

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

 

Slucajno nije, ali ja sam i dalje ubedjen da je to zaostatak te starije generacije koja zna da prepozna talenat, i ugradi im nesto osnovno dok ih Misko i slicni njemu ne izbruse.

Jokic je jedan u 30 godina talenat. Bogi, Teo, Micic i jos nekoliko koji su zaista vrhunski igraci - ostatak nam je meh. Blizanci igraju sa strancima uglavnom jer se mora ici na rezultat. Imamo Megu kao poseban projekat. A ostalo, kako koga usere.

Nije nam ostatak meh, reprezentacija nam je vrhunska. I njje starija generacija prepoznala talenat, sa njima su uglavnom radili mladi treneri. 

Link to comment

Prestaće da bude super ako preovlada Jokićev pogled na stvari i najbolji igrači prestanu da igraju za reprezentaciju. Reprezentativni uspesi zatvaraju krug i upumpavaju novu energiju (igrački i trenerski talent pool i pare u konačnici) i bez toga je neminovan pad. I to pričaju sve naše košarkaške legende kada je odnos prema reprezentaciji u pitanju - vrati košarci nešto nazad, da starije generacije to nisu radile ni ti ne bio tu gde jesi. Stara generacija ili nova, Miško ili blizanci, svejedno je. Ničeg od toga nema u Rumuniji. 

  • +1 7
Link to comment

Ako Jokara treba da bude zahvalan što se rodio u Bačkoj a ne u Mađarskoj ili Rumuniji pa zbog toga zna igrati košarku i postao je MVP, šta onda treba da rade ovi što se rode u Nišu? Kome oni da se žale? 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
18 minutes ago, kralj said:

 

Plus je sazvao konf. za štampu, odgovarao dva sata na pitanja i ridao kao dete kad mu roditelji ne daju napolje.

 

Inače sam skoro pročitao da je Diao najluđi od svih - tipa 14 reprezentativnih takmičenja bez pauze.

 

Ali dobro, Jokara je po mnogo čemu specifičan, suludo je očekivati da će svaki aspekt te specifičnosti da nam ide niz dlaku. 

veliki igraci obicno vole kosarku, zive za nju, nema tu nekog posebnog patriotskog naboja i vracanja dugova drzavi ili sta god da se trazi od jokica. sta janis ima toliko da vraca grckoj drzavi pa da se pojavljuje svako leto da igra. da neko ovoliko daleko dogura kao jokic, a da je dozivljava samo kao profesiju, nesto cime se bavi izmedju dve kasacke sezone, to je stvarno jedinstvena pojava.

 

i naravno da je sranje za sve ljubitelje reprezentacije da najbolji igrac nece da igra, ipak smo mi nesto u ovom sportu.

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

Ako Jokara treba da bude zahvalan što se rodio u Bačkoj a ne u Mađarskoj ili Rumuniji pa zbog toga zna igrati košarku i postao je MVP, šta onda treba da rade ovi što se rode u Nišu? Kome oni da se žale? 


Kada će Niš da prestane da bude predmet sprdnje kad je košarka u pitanju i zašto nikad? :) Dali smo jednog reprezentativca, od koga je. dosta je .

Link to comment

On živi od košarke, živi za konje i društvo. Supruga se poradja u septembru, sad imaju trenutak da uživaju dok još mogu, a od avgusta mora biti na užetu, jer porodjaj može od tada da se desi bez najave. A kad dodje dete život će mu se totalno promeniti. Jebo olimpijadu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...