Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

11 minutes ago, djeneralche said:

Nevezano za Jokica, nije ni prvi ni poslednji koji ce propustiti neko takmicenje, da li je kosarka jedini sport gde se otkazuju ucesca masivnije nego u drugim sportovima? Ja nesto ne znam za fudbal ili neke druge sportove.

Mislim da u fudbalu postoje i neke sankcije saveza za odbijanje igranja za reprezentaciju.

 

U manjim sportovima igrači se promovišu kroz reprezentaciju više nego kroz igranje za klubove.

Klupska odbojka ili vaterpolo se slabo prate, da nema reprezentativnih takmičenja šira javnost ne bi ni znala ko su najbolji svjetski rukometaši, odbojkaši, a o vaterpolistima da i ne govorimo.

Naravno i Fiba je u značajnoj mjeri devalvirala reprezentativna takmičenja.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

ULEB i FIBA jesu grobari (no pun intended) kosarke. Glupave kvalifikacije, menjanje formata i sve to i jeste doprinelo da je ovako kako jeste. Naravno, NBA klubovi bi uvek kenjali i tesko pustali svoje igrace, ali bi bilo lakse hendlovati sve to da su stvari jednostavnije. 

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ima li sportiste koji moze da bar kaze selektoru da nece da igra ako nece javno? umesto da pusta saopstenja preko tanjuga i salje caleta da nesto nagovestava da mu je zena mozda trudna po kuririma. 

 

1 hour ago, Mos said:

Nemam pojma, verovatno ima ili je bilo samo nisu popularni kao ovaj pa da svi znamo.

 

Ja se sećam jednog, zove se Dejan Bodiroga. Pojavio se na konferenciji za novinare u savezu sa selektorom i objavio da će propustiti takmičenje. Nije mu se porađala žena, samo je bio umoran i imao neke povredice. Nisam čuo nikoga da mu je zamerio.

  • +1 2
Link to comment

Odosmo sa teme.

 

Meni se repka baš sviđa. Super je Bogdan, ali je i Dobrić u životnoj formi, neka igra i pokaže se, ima ozbiljno iskustvo i u EL i u finalima ABA, nema izgovora. Defanzivno slabo branimo koš, ali imamo dobre defanzivce na trojci, plus Kalinić i to nije nerešiva stvar. Ni pod razno ne rizikovati sa Milutinovom. Siguran sam da će se Stefan Jović brzo vratiti na stari nivo i biti jedan od najkorisnijih. Za plasman ne brinem, na OI nas vode poeni iz reketa.

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Nevezano za Jokica, nije ni prvi ni poslednji koji ce propustiti neko takmicenje, da li je kosarka jedini sport gde se otkazuju ucesca masivnije nego u drugim sportovima? Ja nesto ne znam za fudbal ili neke druge sportove.

То је и мени запало за око, увек је са кошаркашком репрезентацијом повуци потегни ко ће се одазвати (и то за највећа такмичења, не квалификације) док код фудбалера (који узгред имају много мање респекта међу људима у Србији и много чешће су наједавани говнима) то није случај готово никада. Имамо ове ситуације где се неко посвађа са (не)људима из савеза и сл па неће да игра, али генерално нема тих прича “не могу, прескачем, одмарам, тимарим коња, порађам жену” итд.

 

Мада и у баскету су углавном у питању играчи који су у Нба или се врзмају око исте, ређи проблем је рекло би се са евролигашким играчима.

Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

 

 

Ja se sećam jednog, zove se Dejan Bodiroga. Pojavio se na konferenciji za novinare u savezu sa selektorom i objavio da će propustiti takmičenje. Nije mu se porađala žena, samo je bio umoran i imao neke povredice. Nisam čuo nikoga da mu je zamerio.


Rekao da nema volje i motiva? Ako je tako sročio masivan rispekt.

Link to comment

Ne, ne nadovezao se i kvotovao postove o načinu komunikacije, da se kaže selektoru, a ne preko ćaleta i Kurira. Rekao je manje-više isto što i Jokić minus porođaj. Umor, vučem povrede, telo u lošem stanju...

Link to comment
46 minutes ago, Joe D said:

nba timovi mogu da ga saftaju svojim igracima. znam da je milion puta receno, ali svaki put valja ponoviti. 


Ni ovo nije u potpunosti tačno. Da, mogu da ga saftaju Jokiću i Bogdanu, ali očigledno neki Poku i Smailagić moraju da slušaju preporuke™.

Edited by Mos
Link to comment
Just now, Djuro said:

Bodiroga se tog leta ozenio.

Vidiš toga se ne sećam, ali eto znači skroz slično kao Jokara, samo što je malkice veći staž, nije bila olimpijada i pojavio se kao čovek zajedno sa selektorom na presici kao što priliči nekome ko sebe smatra delom reprezentacije.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Ne, ne nadovezao se i kvotovao postove o načinu komunikacije, da se kaže selektoru, a ne preko ćaleta i Kurira. Rekao je manje-više isto što i Jokić minus porođaj. Umor, vučem povrede, telo u lošem stanju...


Tako je i Debeli trebao da uradi, suočavanje je zakon, ali je očigledno slabić za to.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Vidiš toga se ne sećam, ali eto znači skroz slično kao Jokara, samo što je malkice veći staž, nije bila olimpijada i pojavio se kao čovek zajedno sa selektorom na presici kao što priliči nekome ko sebe smatra delom reprezentacije.

 

Slucajno sam upucen u stvari pa znam da nije slicno. 

Bodiroga je vec u rano prolece odlucio da ce mu to leto biti slobodno ali je to rekao samo uzem krugu ljudi. Zakazao je i svadbu ali znam 100% da mu nije to bio primarni razlog za otkaz reprezentaciji.

Naravno, bila mu je frka sta ce "narod" reci ali covek je pre toga bio i svetski prvak, i evropski, i srebrni na olimpijadi, i mvp, i svasta nesto. 

Link to comment
24 minutes ago, johan nagel said:

Имамо ове ситуације где се неко посвађа са (не)људима из савеза и сл па неће да игра, али генерално нема тих прича “не могу, прескачем, одмарам, тимарим коња, порађам жену” итд.

 

Мада и у баскету су углавном у питању играчи који су у Нба или се врзмају око исте, ређи проблем је рекло би се са евролигашким играчима.

 

Nekako ispada da publika i javnost treba da imaju monopol nad zivotima tih ljudi ispred potreba njihovih porodica, da li primarne, da li one iz koje su potekli. 

 

Sta treba neka se poradja sama, koga boli ona stvar (jos malo da se cuje gde su se babe poradjale), kako drugi mogu da postave svoje gde im je mesto, koja si ti,  koliko je to sebicno i autisticno. Eto nama Boga dao da mozemo da se  bavimo sta koga zabavlja ili zanima, neko kladzom neko necim drugim, a one tamo neka se snalaze. Je li ima para, ima para? Ajd sad tisina tamo. Da moraju da izmisljaju kojekakve glupave razloge, pa sad ako nisu bas vesti onda to.  

 

Nevezano od price ovog foruma, videlo se i kroz djubroide da vodja je angazovao ekstra botove da blate ovoga, dzaba mu inauguracija. Izgleda da je svaki bust popularnosti u ovoj godini vazan.  Meni je jasno pristojno razocarenje kod ljudi koji vole kosarku i koji je profesionalno poznaju, ali ovo sto visi u vazduhu i cemu je verovatno izlozen nije samo to, to su teledirigovani idioti.

 

Evroligaski igrac je kao gastos u Evropi, Sa vrha Evrope si za para sati do Beograda, mozes da zadovoljis svoju potrebu da imas svoje vreme sa roditeljima, konjem psetom, sta kome fali. Oni u SAD ne uvek, cak i sa 100 miliona dolara na kontu, a pogotovo ne u vreme pandemije.

 

19 minutes ago, Mos said:

Rekao da nema volje i motiva? Ako je tako sročio masivan rispekt.

 

Pa pamtniji je od ovoga, I odbij efekat socijalnih mreza.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...