Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

A ko misliš da placa botove? SNS?

 

Ovo zadnje da. Ili kako ih vec podmiruju.

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Just now, Djuro said:

 

ovde si odgovorio i na pitanje "zasto nije duzan da igra za reprezentaciju".

Nije dužan, ali ne može da kaže šta se oni bune - mogu da radim šta hoću. Isto kao i glumci npr, posto se suštinski bave istim poslom - industrija zabave.

Link to comment
1 minute ago, Djuro said:

 

ovde si odgovorio i na pitanje "zasto nije duzan da igra za reprezentaciju".

 

Ja odgovaram na tezu koja je izneta. Reprezentacija je druga priča koja nije mnogo daleko od ovoga. Nije Jokić dužan da igra za reprezentaciju opet se vraćamo na to. Samo je pitanje koliko će onda imati respekta u ovoj državi. A ne da ljudi podmeću svoje telo izmedju zamišljenih pljuvača po vox forumima ili šta ti znam. Veliki je momak, neće mu biti ništa, sve ima svoju posledicu. A i nije se Nikola Jokić teleportovao u Denver 2015. godine. Nego je imao neki razvojni put negde ovde u ovoj državi. 

  • +1 2
Link to comment

Dezavuisane su malo i reprezentacije, pogotovo naše reprezentativne selekcije. U košarci je to generalno izraženo naturalizacijom iako se mi u muškoj konkurenciji ne damo, ali koliko nam se arče i zloupotrebljavaju svi nacionalni simboli i koliko ništa ne može biti sačuvano, dobro i imamo reprezentacije koliko se recimo oko naše košarke vrzmaju Čović, Đilas, Suzana i slični. Kad pomislim da će ovi morati da idu na poklonjenje prije ili poslije ako se nešto osvoji (je li bilo neko dupeuvlačenje onomad kad je kao država dala lovu za organizaciju kvalifikacionog turnira) malo mi se sve smuči. Ali ok, svi mi žmurimo i pravimo neke kompromise čim pogledamo minut utakmice blizanaca.

Link to comment
11 minutes ago, omiljeni said:

 

sportisti većinski reprezentaciju doživljavaju kao profesionalnu obavezu, jer u suštini ona to i jeste. kad si reprezentativac svaki ugovor će biti otprilike duplo veći nego da nisi. gubiš mnogo novca ako ne igraš. zato rukometaši, odbojkaši, vaterpolisti i ostali ne mogu ni da razmišljaju o neigranju za repku.

kod košarkaša je specifično što svako leto imaju takmičenje jer je eurobasket svake druge godine, a još plus naši mufloni iz saveza će svako leto da zovu sve igrače umesto da ih skupljaju samo za OI.

fudbaleri imaju takmičenja svake druge godine, plus se našima uglavnom zalomi da se ne kvalifikuju, pa onda prođe i po 4-6 godina da nemaju obaveza preko leta. što jeste dobro ako oćeš da odmaraš i blejiš na plaži, ali nije dobro za biznis jer imaš slabije transfere i slabije ugovore.

Nisam mislio samo na nase reprezentativce, nego generalno. Najbolje fudbalske reprezentacija, igraci igraju i lige, reprezentacija i sl.

Edited by djeneralche
Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

 

Promiče ti koncept profesionalnog sporta u 2021. godini i uzročno posledične veze izmedju broja fanova i zarade koju dotični sportista ima. Pojednostavljuješ stvari, ne traži se od Nikole Jokića da skoči kad ti kažeš hop kao i što sam dobro znaš nego pojednostavljaš diskusiju da bi pojačao svoj narativ. Da nema miliona ljudi širom sveta i u Americi koji su pasionirani ljubitelji košarke, Nikola Jokić ni za 3 života ne bi mogao da računa na ugovore od 200 miliona dolara. Da nema ljudi koji će da plate TV prava 24 milijarde dolara za 7 sezona za NBA ligu, salary cap bi bio manji, maximalni ugovor manji onoliko koliko para manje ima. Možda Ted Turner ne poznaje kapitalizam dovoljno pa daje pola ove sume zato što nema ljudi koji će da gledaju reklame tokom prenosa? Ako već počinješ sa tezom da profesionalni sportista nije dužan nikome ništa. 

 

Nije mi bila namera to sto si napisao, samo sam napisala svoju opservaciju na temu "opravdanosti" pripriteta iz mog ugla, ili kako ti definises narativa. Jasan mi koncept profesionalnog sportiste ili profesionalne javne licnosti ciji konto zavisi od publike i mada 200 miliona dolara deluje primamljivo, ostatak uz posao bas ne.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa djubroidi u izdanju sluzbe, ja sam snimilia samo Kurir. Odradi skeniranje na vox forumu i mozes da napravis razliku izmedju stvarno razocarnog pojedinca, sto ja svakako makar donekle razumem, i placenu hijenu.

koliko ja mogu da primetim, njegov otac se preko kurira obraca i oni uopste ne vode nikakvu kampanju protiv njega, naprotiv.

 

dalje, famozna naslovna strana blica ga naziva izdajnikom, a unutra zarko korac daje misljenje kako se ljudi pojacano identifikuju sa sportistima jer smo neuspesni u oblasti ljudskih prava i vesna pesic analizira nba rezim treninga. 

 

ni jednu prozivku ja u medijima nisam procitao od bilo koga po ovom pitanju, u stvari deluje da rade sve da ga zastite. mediji nisu uopste prica ovde. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Dezavuisane su malo i reprezentacije, pogotovo naše reprezentativne selekcije. U košarci je to generalno izraženo naturalizacijom iako se mi u muškoj konkurenciji ne damo, ali koliko nam se arče i zloupotrebljavaju svi nacionalni simboli i koliko ništa ne može biti sačuvano, dobro i imamo reprezentacije koliko se recimo oko naše košarke vrzmaju Čović, Đilas, Suzana i slični. Kad pomislim da će ovi morati da idu na poklonjenje prije ili poslije ako se nešto osvoji (je li bilo neko dupeuvlačenje onomad kad je kao država dala lovu za organizaciju kvalifikacionog turnira) malo mi se sve smuči. Ali ok, svi mi žmurimo i pravimo neke kompromise čim pogledamo minut utakmice blizanaca.

 

I treba da se zahvale državi jer da nije kvalifikacioni turnir kod nas ovaj ili prethodni, šanse da se kvalifikujemo bile bi jedno 20-30 posto manje čisto jer bi žreb bio drugačiji. Potpuno normalna stvar ako skinemo anti Vučić naočare. 

Link to comment

Očigledno da je Jokiću primarno važna ova publika od koje ima ~30 miliona godišnje, on ima sasvim dobru reputaciju među NBA publikom, radi sve što treba. S druge strane, čovjek je bukvalno protrčao kroz srpsku košarku na putu do NBA, i to igrajući u roze dresovima. Jasno nam je koja mu je publika bitnija. Kao i to da je njemu košarka posao koji radi odlično, ali mu te neke stvari tipa status legende i obožavanje masa za dž nisu neki prioritet.

  • +1 3
Link to comment

Pa sad, videćemo. Lično, nešto ne verujem baš u to, ma kolika flegma on bio. Isto kao što baš i nisam nešto ubeđen da ga trka za ovogodinjim MVP-ijem uopšte nije zanimala (ponašanje na terenu mi govori upravo suprotno)

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

 

Ja odgovaram na tezu koja je izneta. Reprezentacija je druga priča koja nije mnogo daleko od ovoga. Nije Jokić dužan da igra za reprezentaciju opet se vraćamo na to. Samo je pitanje koliko će onda imati respekta u ovoj državi. A ne da ljudi podmeću svoje telo izmedju zamišljenih pljuvača po vox forumima ili šta ti znam. Veliki je momak, neće mu biti ništa, sve ima svoju posledicu. A i nije se Nikola Jokić teleportovao u Denver 2015. godine. Nego je imao neki razvojni put negde ovde u ovoj državi

 

hajde da zaboravimo to "vracanje duga drzavi", to su gluposti.

ne dugujemo mi svojim drzavama nista, sve je to vec (pre)placeno.

 

inace se slazem da je trebao izaci i reci sta, kako i zasto. 

(treba da menja PR agenciju)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

I treba da se zahvale državi jer da nije kvalifikacioni turnir kod nas ovaj ili prethodni, šanse da se kvalifikujemo bile bi jedno 20-30 posto manje čisto jer bi žreb bio drugačiji. Potpuno normalna stvar ako skinemo anti Vučić naočare. 

Samo je pitanje šta je kome cilj u životu. Drago mi je da je njima bio cilj da odu na takmičenje ali svako ko se ikad zahvaljivao Vučiću što je od državnih para sebi napravio promociju ima pravo i da ga nahranimo govnima, kao što hranimo i Jokića. A meni je i dalje bitnije pitanje ko je na vlasti i kako skloniti ovog satrapa (i odnos prema njemu) nego ko će ići na OI ili SP. Samo da ne slušam priče "morali su", jer jbg, žrijeb je veoma bitna stvar u poređenju sa tim što lik urniše Srbiju tako da je neće biti za 50 godina.

 

Sori na političkom ofu.

 

Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

koliko ja mogu da primetim, njegov otac se preko kurira obraca i oni uopste ne vode nikakvu kampanju protiv njega, naprotiv.

 

dalje, famozna naslovna strana blica ga naziva izdajnikom, a unutra zarko korac daje misljenje kako se ljudi pojacano identifikuju sa sportistima jer smo neuspesni u oblasti ljudskih prava i vesna pesic analizira nba rezim treninga. 

 

ni jednu prozivku ja u medijima nisam procitao od bilo koga po ovom pitanju, u stvari deluje da rade sve da ga zastite. mediji nisu uopste prica ovde. 

 

Ajde neka bude da je moj utisak pogresan, bolje je da je tvoj ispravan. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Djuro said:

 

hajde da zaboravimo to "vracanje duga drzavi", to su gluposti.

ne dugujemo mi svojim drzavama nista, sve je to vec (pre)placeno.

 

inace se slazem da je trebao izaci i reci sta, kako i zasto. 

(treba da menja PR agenciju)

jokic je vratio drzavi, i mnogo preko toga.

 

kosarci sa druge strane...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...