Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

2 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nekako ispada da publika i javnost treba da imaju monopol nad zivotima tih ljudi ispred potreba njihovih porodica, da li primarne, da li one iz koje su potekli. 

 

 


Ono što ti fali u jednačini je to da sport (a i sportisti) žive od publike i javnosti, to nije jednosmerna ulica.  Kad je trka za MVP nagradu onda su publika i podrška javnosti više nego dobrodošli, ali kad se već živi od te delatnosti, onda se ponekad treba i pomučiti i preko bola. Što se tiče potreba njegove porodice, verujem da su vrlo dobro namirene, i ne samo materijalne prirode.

I ne, ne bi se njegova supruga porađala sama, pošto je ovde lepo napsisano da joj je termin za porođaj negde u septembru, posle OI.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

7 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nevezano od price ovog foruma, videlo se i kroz djubroide da vodja je angazovao ekstra botove da blate ovoga, dzaba mu inauguracija. Izgleda da je svaki bust popularnosti u ovoj godini vazan. 

 

ovo je zastrasujuce. ocekivano je, jeste, i po ko zna koji put nam pokazuje u kakvom smecu od drzave zivimo.

 

s'tim u vezi, koliko god sam razocaran Nikolinim nedostatkom reprezentativne ambicije, prinudjen sam da predjem na njegovu stranu. nikako ne zelim biti na strani ovih govana gore.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:


Ono što ti fali u jednačini je to da sport (a i sportisti) žive od publike i javnosti, to nije jednosmerna ulica.  Kad je trka za MVP nagradu onda su publika i podrška javnosti više nego dobrodošli, ali kad se već živi od te delatnosti, onda se ponekad treba i pomučiti i preko bola. Što se tiče potreba njegove porodice, verujem da su vrlo dobro namirene, i ne samo materijalne prirode.

I ne, ne bi se njegova supruga porađala sama, pošto je ovde lepo napsisano da joj je termin za porođaj negde u septembru, posle OI.

 

Pa sta sad ako glasam preko neta za njega, ima da me ispostuje i da skoci kad ja kazem hop, jer cu ja da odem i necu vise nikad da se igram. Ajde shvatam ja sam matora, pa mi Olimpijada nije vise ono ko kad si bi mladji.

 

Da li su potrebe njegove prodice namirene ili ne to niko ne zna. Ne moze niko od nas da kroz svoju dipotriju projektuje, sta je nekom potrebno, i da udara pecat je li to opravdano ili ne. Razumite me kako hocete, nije mi neki cilj da istrolujem temu, volim da citam, ali to je jedan poluorjentalni odnos prema ljudima oko nas. U bliskoj okolini, pa i javnim licnostima. 

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Djuro said:

 

ovo je zastrasujuce. ocekivano je, jeste, i po ko zna koji put nam pokazuje u kakvom smecu od drzave zivimo.

 

s'tim u vezi, koliko god sam razocaran Nikolinim nedostatkom reprezentativne ambicije, prinudjen sam da predjem na njegovu stranu. nikako ne zelim biti na strani ovih govana gore.

 

Eno na jos jednom sportskom forumu. Jedno je ovo sto pisu momci ovde, ono je sramno ubijanje karaktera.

Link to comment
22 minutes ago, Mos said:


Ni ovo nije u potpunosti tačno. Da, mogu da ga saftaju Jokiću i Bogdanu, ali očigledno neki Poku i Smailagić moraju da slušaju preporuke™.

ne moraju ni oni nista, timovi samo mogu da im kazu - ocekujemo da popravis to, to i to da bi igrao sledece sezone, evo ti trener, evo ti hale, pa ti izvoli radi ako hoces. s tim da mislim da je smailagicu trenutno ugovor neizvestan. ali gledaoci olimpijade svakako nece patiti za pokusevskima i smailagicima, oni veliki skoro bez izuzetka igraju kad mogu.

Link to comment

Javne licnosti su dužne da trpe visi nivo kritike u javnom prostoru. To je stav Evropskog suda za ljudska prava. Naravno ne govorim o vredjanju i sličnom, ali javnost ima zakonsko i suštinsko da se bavi javnim ličnostima.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Nevezano za Jokica, nije ni prvi ni poslednji koji ce propustiti neko takmicenje, da li je kosarka jedini sport gde se otkazuju ucesca masivnije nego u drugim sportovima? Ja nesto ne znam za fudbal ili neke druge sportove.

 

sportisti većinski reprezentaciju doživljavaju kao profesionalnu obavezu, jer u suštini ona to i jeste. kad si reprezentativac svaki ugovor će biti otprilike duplo veći nego da nisi. gubiš mnogo novca ako ne igraš. zato rukometaši, odbojkaši, vaterpolisti i ostali ne mogu ni da razmišljaju o neigranju za repku.

kod košarkaša je specifično što svako leto imaju takmičenje jer je eurobasket svake druge godine, a još plus naši mufloni iz saveza će svako leto da zovu sve igrače umesto da ih skupljaju samo za OI.

fudbaleri imaju takmičenja svake druge godine, plus se našima uglavnom zalomi da se ne kvalifikuju, pa onda prođe i po 4-6 godina da nemaju obaveza preko leta. što jeste dobro ako oćeš da odmaraš i blejiš na plaži, ali nije dobro za biznis jer imaš slabije transfere i slabije ugovore.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nevezano od price ovog foruma, videlo se i kroz djubroide da vodja je angazovao ekstra botove da blate ovoga, dzaba mu inauguracija. Izgleda da je svaki bust popularnosti u ovoj godini vazan.  Meni je jasno pristojno razocarenje kod ljudi koji vole kosarku i koji je profesionalno poznaju, ali ovo sto visi u vazduhu i cemu je verovatno izlozen nije samo to, to su teledirigovani idioti.

 

koji su ga mediji blatili? 

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Javne licnosti su dužne da trpe visi nivo kritike u javnom prostoru. To je stav Evropskog suda za ljudska prava. Naravno ne govorim o vredjanju i sličnom, ali javnost ima zakonsko i suštinsko da se bavi javnim ličnostima.

 

Neka su i duzne, ali u svemu postoji granica kad nesto prelazi iz krtike u socijalnu patologiju. Neka neko proseta do jednog sportskog foruma, pa vidi placene botove, ne razocarane pojedinice. Jbo posla postenije je voziti kamion na Aljasci

Edited by Moonwalker
Link to comment

@Moonwalker želim samo jedno da razgraničimo, niko ovde na forumu ne blati Jokića, niti mu želi sve najgore ili slično, zato što je odlučio kako je odlučio. Zato je pominjanje Vučućevih blatoida i komentara sa neta, blago rečeno, baš bzvz.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

 

Pa sta sad ako glasam preko neta za njega, ima da me ispostuje i da skoci kad ja kazem hop, jer cu ja da odem i necu vise nikad da se igram. Ajde shvatam ja sam matora, pa mi Olimpijada nije vise ono ko kad si bi mladji.

 

Da li su potrebe njegove prodice namirene ili ne to niko ne zna. Ne moze niko od nas da kroz svoju dipotriju projektuje, sta je nekom potrebno, i da udara pecat je li to opravdano ili ne. Razumi te me kako hocete, nije mi neki cilj da istrolujem, ali to je jedan poluorjentalni odnos prema ljudima oko nas. U bliskoj okolini, pa i javnim licnostima.

 

 

 

 

Promiče ti koncept profesionalnog sporta u 2021. godini i uzročno posledične veze izmedju broja fanova i zarade koju dotični sportista ima. Pojednostavljuješ stvari, ne traži se od Nikole Jokića da skoči kad ti kažeš hop kao i što sam dobro znaš nego pojednostavljaš diskusiju da bi pojačao svoj narativ. Da nema miliona ljudi širom sveta i u Americi koji su pasionirani ljubitelji košarke, Nikola Jokić ni za 3 života ne bi mogao da računa na ugovore od 200 miliona dolara. Da nema ljudi koji će da plate TV prava 24 milijarde dolara za 7 sezona za NBA ligu, salary cap bi bio manji, maximalni ugovor manji onoliko koliko para manje ima. Možda Ted Turner ne poznaje kapitalizam dovoljno pa daje pola ove sume zato što nema ljudi koji će da gledaju reklame tokom prenosa? Ako već počinješ sa tezom da profesionalni sportista nije dužan nikome ništa. 

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, Joe D said:

ne moraju ni oni nista, timovi samo mogu da im kazu - ocekujemo da popravis to, to i to da bi igrao sledece sezone, evo ti trener, evo ti hale, pa ti izvoli radi ako hoces. s tim da mislim da je smailagicu trenutno ugovor neizvestan. ali gledaoci olimpijade svakako nece patiti za pokusevskima i smailagicima, oni veliki skoro bez izuzetka igraju kad mogu.


Pa to, ne moram ni ja da se pojavim na razgovoru za vizu osim ako ne želim novu vizu.

Edited by Mos
Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

koji su ga mediji blatili? 

 

Pa djubroidi u izdanju sluzbe, ja sam snimilia samo Kurir. Odradi skeniranje na vox forumu i mozes da napravis razliku izmedju stvarno razocarnog pojedinca, sto ja svakako makar donekle razumem, i placenu hijenu.

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Promiče ti koncept profesionalnog sporta u 2021. godini i uzročno posledične veze izmedju broja fanova i zarade koju dotični sportista ima. Pojednostavljuješ stvari, ne traži se od Nikole Jokića da skoči kad ti kažeš hop kao i što sam dobro znaš nego pojednostavljaš diskusiju da bi pojačao svoj narativ. Da nema miliona ljudi širom sveta i u Americi koji su pasionirani ljubitelji košarke, Nikola Jokić ni za 3 života ne bi mogao da računa na ugovore od 200 miliona dolara. Da nema ljudi koji će da plate TV prava 24 milijarde dolara za 7 sezona za NBA ligu, salary cap bi bio manji, maximalni ugovor manji onoliko koliko para manje ima. Možda Ted Turner ne poznaje kapitalizam dovoljno pa daje pola ove sume zato što nema ljudi koji će da gledaju reklame tokom prenosa? Ako već počinješ sa tezom da profesionalni sportista nije dužan nikome ništa. 

 

ovde si odgovorio i na pitanje "zasto nije duzan da igra za reprezentaciju".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...