Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

I na te sam mislio da su inteligentiniji i obrazovaniji donekle u prednosti.Samo na te dve.
a odakle ti da je to tako za te dve? sam si smislio onako iz glave ili znas za neku studiju koja to potvrdjuje?
Link to comment
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

Ajde ovako... Zanimljivo je za diskusiju.Palmotićeva je pravila statističke analize prateći nekoliko generacija alkoholičara u porodicama čiji su se članovi od 1963 do danas lečili u pomenutoj ustanovi.I došla je do sledećih zaključaka koje ću malo slobodnije interpretirati.- Nije dokazano da se predispozicija ka alkoholizmu genetski prenosi, mada postoje indicije da postoje genetske predispozicije koje dovode do pojave sekundarnog alkoholizma. Npr. pojačana anksioznost i sl.- Statistički je dokazano da se alkoholizam generacijski prenosi u porodicama i to ženskom linijom. Linije funkcionisanja, oblici ponašnja i transakcione igre razvijene u alkoholičarskim porodicama, prenose se generacijski, a žene (supruge i ćerke) su one koje formiraju sredinu i atmosferu za budućeg alkoholičara. Iste se ili udaju za alkoholičara ili od supruga prave alkoholičare prenoseći patološke porodične obrasce iz svoje primarne porodice.Da se razumemo, ovo ne pričam ja nego statistika. Ima knjga izdata na tu temu.A ja na primer iz šire perspektive razmišljam da je obrazac matrijarhata u većini ruskih porodica i visoki procenat Rusa rano umrlih od akohola u direktnoj vezi imajući u vidu gornju priču.

Link to comment
Mogu da ti iznesem tezu da ce pre inteligentan covek da se navuce na poker aparate jer pokusava da nadje pobednicku kombinacuju, dok ce budala reci da svako sa malo mozga zna da se masina ne moze pobediti.
de si video budalu sa voljom?kako budala moze imatti volju?klizav je ovo teren a ovaj slavni pilot lovac se vec vata za celo pa da batalim pricu
Link to comment
Slažem se da smo zasrali temu.Probaj da shvatiš da za početak treba volja da se suočiš s postojanjem problema i volja da probaš naći rešenje.Onda ide volja da izdržiš do kraja, ovo je volja o kojoj ti pričaš, a ja o ove prve dve.Daretu sam čestitao za ove prve dve. I na te sam mislio da su inteligentiniji i obrazovaniji donekle u prednosti.Samo na te dve.Bilo bi lepo da moderacija ovo naše naganjanje negde skloni, nije mu mesto na ovoj temi.
Ne treba ti neka velika pamet kada se sudaris sa zidom milion buta da shvatis da ces se raspasti. Ti si sada poceo da rasclanjujes volje. Te ova, te ona volja. Ja sam ti lepo rekao da teza od koje smo poceli nije tacna. Edited by bergasa19
Link to comment
de si video budalu sa voljom?kako budala moze imatti volju?klizav je ovo teren a ovaj slavni pilot lovac se vec vata za celo pa da batalim pricu
Odustajem.
Link to comment
žene (supruge i ćerke) su one koje formiraju sredinu i atmosferu za budućeg alkoholičara. Iste se ili udaju za alkoholičara ili od supruga prave alkoholičare prenoseći patološke porodične obrasce iz svoje primarne porodice.Da se razumemo, ovo ne pričam ja nego statistika. Ima knjga izdata na tu temu.
koja knjiga? Edited by cmrlj
Link to comment
a odakle ti da je to tako za te dve? sam si smislio onako iz glave ili znas za neku studiju koja to potvrdjuje?
Iz glave, logično mi je da "pametniji" i obrazovaniji lakše prihvate da imaju problem i da ga trebaju rešiti.Daleko od toga da im je lako, samo mislim da imaju tu prednost.
Link to comment
Ne treba ti neka velika pamet kada se sudaris sa zidom milion buta da shvatis da ces se raspasti. Ti si sada poceo da rasclanjujes volje. Te ova, te ona volja. Ja sam ti lepo rekao da teza od koje smo poceli nije tacna.
da citiram samog sebe:Imaš razloga da budeš ponosan na sebe, jasno uvek se može reći: "inteligentna, obrazovana osoba, znala da uoči problem i proba ga rešiti na najbolji mogući način" ali svejedno, respect.Ovim bih završio diskusiju s tobom, čitaš kako ti odgovara.Pozdrav.
Link to comment
de si video budalu sa voljom?kako budala moze imatti volju?klizav je ovo teren a ovaj slavni pilot lovac se vec vata za celo pa da batalim pricu
Ne vatam se za čelo zbog tebe, btw volim tvoje postove na pijanom postovanju, nego su wall i bergasa zabagovali.
Link to comment
koja knjiga?
Alkoholizam i medjugeneracijsko prenošenje - Dr Petar Nastasić(isti je bio dugogodišnji načelnik bloka za alkoholizam u Palmotičevoj)A mislim da postoje i zajedničke studije o transgeneraciskom prenošenju od više autora
Link to comment
Ne vatam se za čelo zbog tebe, btw volim tvoje postove na pijanom postovanju, nego su wall i bergasa zabagovali.
Jesmo. :blush:Molim moderaciju da ovo prebaci južnije.
Link to comment
Alkoholizam i medjugeneracijsko prenošenje - Dr Petar Nastasić(isti je bio dugogodišnji načelnik bloka za alkoholizam u Palmotičevoj)A mislim da postoje i zajedničke studije o transgeneraciskom prenošenju od više autora
postoje, ali ni u jednoj ne pise da je zena napravila alkoholicara od muskarca za koga se udala, niti da zene i cerke prave muskarcima toliki pakao da nemaju druge nego da se odaju alkoholu. pise da se porodicni obrasci ponavljaju, a to je nesto sasvim drugo.
Link to comment
svaka cast svima koji su se iscupali iz ovisnosti, bilo koje
Tanka je granica dokle je nešto "loša navika", a odakle isto postaje ovisnost...Iskusni kažu da mi skloni ovisnosti, sa iste se lakše skidamo, ako jednu zamenimo drugom... Nekom manje opasnom...Ako mene pitate 1 forum je u toj priči 1 od bezalenih zavisnosti. -_-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...