Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

Idi bre u kurac. Kako se to sad odražava? :unsure:
-_- Zavisi na šta misliš..."Znam čoveka koji je ostao bez noge... Pa se navikao..."(ovo je bio odgovor jednog od pacijenata na pitanje lekara kako se oseća, evo već par godina bez pića).Žudnja ostaje (iako slabi sa godinama)... Ali to je što je... Osećam ja žudnju i prema komšinici sa četvrtog sprata... I prema kuminoj sestri... Pa ništa... Ćutim i apstiniram...Zavisnike (a i one koji to nisu) uvek treba zaposliti i ponuditi im nova interesovanja. Nova perspektiva i posvećenost nekim drugim stvarima čini čuda. Da čovek ne poveruje.Generalno, u periodu 1992-1998 drugi su davali krv i mokraću za mene na lekarskim... Od 1998 više nisam mogao da varam... Ostao sam bez licence (dozvole za rad) i sve profesionalne ispite polagao ispočetka sa novom generacijom kolega 2002/2003. Negde 2005 sam povratio sva ranije stečena zvanja dozvole i LD.Što se tiče mog zdravlja, fala na pitanju OK. Jetra malo hronično uvećana, sa par ožiljaka ali bez večih fokalnih promena, transeminaze nešto malo iznad normale, ali nikad trocifrene. Izgledam puno mladje od svojih 50, ali je to neka druga priča, vezana za drugu temu (ima tamo fotki na "Africi za početnike" koga zanima)...(BTW. Za sve koji svakodnevno piju, da imaju na umu da ciroza počinje izmedju 7-10god svakodnevnog (i noćnog) pijenja kod muških, a 3-7 godina kod svakodnevnog pijenja ženskog sveta. )Šta dalje da kažem... Delujem normalno, ljudima koji me lično poznaju...Vi i ja znamo da to baš nije potpuna istina... :P
Link to comment
tebi svaka čast, kao što već rekohnego, mene <kao potencijala> najviše zanima: kada i kako si shvatio da je to to?
Tačku kada sam prešao crtu umerenog pijenja nikada, pa evo ni sada nikada nisam locirao. Takav je slučaj i sa većinom ljudi kad je alkohol u pitanju. Sa ove distance pretpostavljam da je u mom slučaju 1992 godina bila presudna jer sam tada postao solo drinker. Radio sam za Ryanair u tad novootvorenom Stanstedu i rešio da štedim novce i ne idem po kafanama sa lokalnim momcima i curama. Tu sam na kvarno pazario i iznosio viskiće i pivo iz lokalnog free shopa za posadu i laganica tukao isto u gajbi uz knjige i filmove...Pitao me jednom neki lekar u vezi solo pijenja... I ja mu rekoh:"Znate doktore, ja sam uvek bio otvoren da sednem, popijem, popričam i razmenim argumente sa pametnim ljudima...I šta ćeš... U nemaštini istih sednemo ti Ja i Ja, sipamo "po jednu" i siti se ispričamo..."Negde u jesen 1996 u pomenutoj dozi i u još uvek punoj snazi fizičkoj i materijalnoj odlučio sam da se obratim za stručnu pomoć...I taj prvi stručnjak mi reče: Gospodine, apstinirajte tri meseca, pa mi se javite na lečenje...Gospodine, odgovorih mu... Hvala. U tom slučaju vi mi više nećete biti potrebni...Tako se završio moj prvi pokušaj. Godinu kasnije zimu 1997 proveo sam u Drajzerovoj. Edited by dare...
Link to comment

Imaš razloga da budeš ponosan na sebe, jasno uvek se može reći: "inteligentna, obrazovana osoba, znala da uoči problem i proba ga rešiti na najbolji mogući način" ali svejedno, respect.

Link to comment
Tačku kada sam prešao crtu umerenog pijenja nikada, pa evo ni sada nikada nisam locirao. Takav je slučaj i sa većinom ljudi kad je alkohol u pitanju.
tako sam i mislila :)ali šta znam, ponadah se da postoji neka definicijau svakom slučaju, tebi respect kao što mnogi, pa i ja, već rekošea inače, ljudi:nemojte kombinovati alkohol i sredstva za smirenjenikakonikadazlo je
Link to comment
"inteligentna, obrazovana osoba, znala da uoči problem i proba ga rešiti na najbolji mogući način"
ovo nema veze sa mozgom glede bilo koje zavisnosti a pod tim nikako ne mislim samo na zloupotrebe ozloglasenih supstanci,bilo koje zavisnosti,
Link to comment
Imaš razloga da budeš ponosan na sebe, jasno uvek se može reći: "inteligentna, obrazovana osoba, znala da uoči problem i proba ga rešiti na najbolji mogući način" ali svejedno, respect.
Lepo je to tako reći, ali generalno to tako ne ide.Doktrina lečenja alkoholizma kaže da alkoholičar nikada dobrovoljno ne dolazi na lečenje i da su saradnici (porodica,prijatelji,kolege) oni koji dotičnog moraju primorati na lečenje (klasičnim ucenama -razvod, otkaz i sl.)Ja lično jesam uočio problem, ali nisam imao rešenja za isti. Javno priznanje i odlazak u Drajzerovu doneli su mi gubitak profesionalne dozvole i prepolovljenu platu. To je otprilike slično kad te banka obavesti da više nisi kreditno sposoban, ali da zatečene minuse i kredite moraš izmiriti odmah, jer si od tog dana nepouzdan.
Link to comment
ovo nema veze sa mozgom glede bilo koje zavisnosti a pod tim nikako ne mislim samo na zloupotrebe ozloglasenih supstanci,bilo koje zavisnosti,
Ko govori o zavisnosti? Ja govorim o lečenju.Ako misliš da će "manje inteligentna" i neobrazovana osoba na isti način pristupiti problemu i probati ga na isti način rešiti, ne slažem se.
Link to comment
Generalno, u periodu 1992-1998 drugi su davali krv i mokraću za mene na lekarskim... Od 1998 više nisam mogao da varam... Ostao sam bez licence (dozvole za rad) i sve profesionalne ispite polagao ispočetka sa novom generacijom kolega 2002/2003. Negde 2005 sam povratio sva ranije stečena zvanja dozvole i LD.
ako sam dobro shvatila ti si pilot ili kontrolor leta? pretpostavljam da te kontrole i gubljenje licence nije bilo tek tako, bez razloga. da li osecas grizu savesti sto si ugrozavao zivote nekim ljudima? da li su ti ljudi sto su ti ljubaznotm ustupali svoju pisacku i krv imali neki problem s tim? mislim, ne bi bio prvi pilot koji je pokusao da leti pijan, citam svako malo u vestima o nekom takvom , ali mi nikako nije jasno da li ti ljudi imaju neku savest ili ih boli uvo skroz.
Link to comment

Uzgred volja i voljni momenat nisu ono što odlikuje 1 zavisnika.Podrška sredine i strpljenje svih u okruženju je po meni ključna stvar.EDIT: Nisam pilot, ni kontrolor. Majstor sam koji opravlja avione

Edited by dare...
Link to comment
Lepo je to tako reći, ali generalno to tako ne ide.Doktrina lečenja alkoholizma kaže da alkoholičar nikada dobrovoljno ne dolazi na lečenje i da su saradnici (porodica,prijatelji,kolege) oni koji dotičnog moraju primorati na lečenje (klasičnim ucenama -razvod, otkaz i sl.)Ja lično jesam uočio problem, ali nisam imao rešenja za isti. Javno priznanje i odlazak u Drajzerovu doneli su mi gubitak profesionalne dozvole i prepolovljenu platu. To je otprilike slično kad te banka obavesti da više nisi kreditno sposoban, ali da zatečene minuse i kredite moraš izmiriti odmah, jer si od tog dana nepouzdan.
Ali: "Negde 2005 sam povratio sva ranije stečena zvanja dozvole i LD."Gde bi bio 2005 da se nisi prihvatio rešavanja problema?
Link to comment
Ko govori o zavisnosti? Ja govorim o lečenju.Ako misliš da će "manje inteligentna" i neobrazovana osoba na isti način pristupiti problemu i probati ga na isti način rešiti, ne slažem se.
Što se lečenja tiče, postoji u pomenutim ustanovama trijaža koja diskriminiše. Za lečenje se većinom birkaju ljudi sa najvećom šansom za izlečenje. Znači ljudi sa dobrim stalnim zaposlenjem koji nisu neposredno materijalno ugroženi i koji imaju intelektualnih kapaciteta da isprate psihoterapeutski, transakcioni i druge vidove lečenja.Samim tim takve terapijske grupe imaju veliki procenat uspešnosti... Oni drugi sa manjom šansom imaju mnogo tužniju perspektivu...U doba Cara Dušana isti je naredio da se motkama krene na sve alkose u državi... One koji dignu ruku da se brane, rekao je dovedite ovamo i otreznite... Od njih još uvek može biti čovek...One ostale zatucite... Edited by dare...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...