Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

ja imam obrnut problem. htela bih da male kolicine alkohola zato sto je zdrav*, ali ga ne volim. vino mi je gadno, zestina mi je prejaka (isto gadna), pivo mi je ok, ali nekako when push comes to shove, i konobarica gleda u mene iscekujuci, uvek sebe cujem kako kazem: diet coke, please....sto se tice pijenja da bi se napila, bas moram da se potrudim, ne ide mi lako, iako mi je mnogo zabavno u principu (vino mi je gadno, zestina mi je previse zestoka, a piva bas treba dosta se pije da bi se postigao efekat..., i tako).
evo, ovo je meni da kazem zanimljiv primer. niko ne garantuje da neces biti zavisna od alkohola jednog dana. zivot je cudo. okolnosti mogu da se promene. primer. moj drug iz osnovne skole, je umro od heroina. za njega nikad, ali NIKAD ne bih rekao da ce da se bode. igla i on... wow. neverovatno nesto nespojivo. da ne pricam sta je sve pricao o heroinu u negativnom smislu. cini mi se da osim sto nas drugi ne poznaju, mi sami ne poznajemo sebe 100%. kada sam bio mladji, mogao sam da se zakunem da neke stvari ne bih uradio u svom zivotu, ali vise to ne radim. primer: cujem da se neko ubio. imao je taj i taj problem itd. onda u drustvu kazem: "covece... kakvi god da su mi problemi, ja necu da se ubijem, uvek cu gledati da izadjem iz kakve god situacije" ovo prakticno znaci u nekom smislu da sam ja bolji od te osobe, da sam vise nego sto je i ona, ali nisam. zato vise nikada ne govorim... "ja necu, ne bih.." ili "meni to ne moze da se dogodi.." okolnosti za cas mogu da se promene i da se nadjem u goroj situaciji nego sto je bio on ili ona i da mi svasta u tom trenutku padne na pamet, mozda i gore stvari. vaznije je kako se tada snalazim nego kada je sve ok i stojim cvrsto na zemlji. koliko imam snage, volje da prebrodim nesto u takvoj situaciji... itd.ako ti nesto ne prija i koliko god da je zdravo ili sta vec, nemoj to da radis na silu. evo, ja garantujem da ce nas drugar kada se vrati iz kafane da me psuje i ko zna sta, moli moderaciju da me banuje zato sto mu se nije prikazala u najboljem slucaju julie delpy :D. stvarno, ima toliko stvari koje su zdrave da mozes da biras. to silno voce i povrce. probaj mozda raw food. probaj da grickas npr. celer ili djumbir. lupam, ali ima toliko svega sto mozes da probas i moze da ti prija. da ti bas prija u svakom smislu, da ne poverujes. ne treba ti u ovom slucaju alkohol koliko god da je zdrav u umerenim kolicinama.
Link to comment
da rezimiram ovako laicki:sve dok mozes da pricas o tome, a pijes - light alkoholicar. to je na skali bele, zute i crvene: zuta. [bela je za one koji povremeno, jednom godisnje popiju, povodi i slicno. crvena je alarmantno]
pa ti bi i mene ovom podelom svrstao u zute a pijem za koji red velicine manje nego ti :D (bar po ovome sto si opisao. varira od perioda do perioda ali ako bi rasirio na celu godinu to bi verovatno bilo nesto manje od dve case vina nedeljno). ja kod alkohola (preciznije: kod alkoholnih pica) volim samo ukus, pa mi je tako ovo najomiljenije pice na svetu :wub: a piva, konjake, viskije ne zelim ni da omirisem.
Link to comment
ne mislim da je iko od vas (nas) sa ličnim iskustvom patkometrisao.ne želim da tema postane sterilna. s druge strane, bilo bi lepo da se na prvu loptu ne komentariše ugao iz kojeg neko piše, kao ni da se na prvu lopticu ne vrati druga (indy vs. glas razuman).znam da je ovo lično i da je osetljivo - zato mi je i važno.znam šta bi, na primer, moja majka napisala na ovu temu. ona na "a" od alkoholičar uradi shut down. i ne mogu joj zameriti.pokušavam da razumem pojavu i da pišem o njoj neostrašćeno.
ne, ne mislim ni ja da je iko patkometrisao, samo sam htela reci da razumem da je teren klizav i da lako moze tako da se dozivi.iskreno - ja uopste nisam sigurna da sam u stanju da o temi pisem potpuno neostrasceno.
Link to comment
pa ti bi i mene ovom podelom svrstao u zute a pijem za koji red velicine manje nego ti :D (bar po ovome sto si opisao. varira od perioda do perioda ali ako bi rasirio na celu godinu to bi verovatno bilo nesto manje od dve case vina nedeljno).ja kod alkohola (preciznije: kod alkoholnih pica) volim samo ukus, pa mi je tako ovo najomiljenije pice na svetu :wub: a piva, konjake, viskije ne zelim ni da omirisem.
hahahhaha :D izbaci se iz zutih, stani u bele. ima i ta kategorija kod mene :Dnije mi dobra ta tabela. hteo sam nesto da uradim, ali sam se malo spetljao.
Link to comment
ne želim da tema postane sterilna. s druge strane, bilo bi lepo da se na prvu loptu ne komentariše ugao iz kojeg neko piše,pokušavam da razumem pojavu i da pišem o njoj neostrašćeno.
@PointTakenzove se Englez. (ostalo je da imenujem još tri preostala igrača)
Link to comment
  • 2 weeks later...

umjesto muzike iz studija :s_d:izvinite gospodjice, mogu li vam ponuditi jedno pice?ne, hvala gospodine, alkohol nije dobar za moje noge!o, zao mi je, sigurno vam oteknu?ne, razmaknu se...

Link to comment
  • 1 month later...
dobar dan, moje laжno ime je pt - upgraded version 2.0 i ja nisam alkoholičar, ali me jako interesuje SVE o tome.dakle, linkovi, literatura, iskustva, sve.
Nema me na forumu, jerbo RL uzima svoj danak...Elem... Bilo ovde pomalo pre nekoliko godina...http://forum.b92.net...ohol/?p=1687069http://forum.b92.net...ohol/?p=1753619Dobro veče, moje ime je dare... i ja sam alkoholičar. U apstinenciji od 1999 doduše... Ali, jednom zavisnik, uvek zavisnik... Receptori pamte supstancu... Manje sa godinima istina, ali pamte i čekaju... Od 1992 do 1999 funkcionalno pio od 0,7-1l na 24h preračunato u žestinu. Od 1997-2004 Drajzerova, Gornjačka, Palmotićeva do funkcionera KLA (kluba lečenih alkosa).Ukoliko želiš možeš me pitati šta god... Odgovoriću.Inače dobrom stihu uvek ima mesta... Pa neka...Ne marim da pijem, al` sam pijan cestoU graji, bez druga, sam, kraj pune case,Zaboravim zemlju, zaboravim mesto,Na kome se jadi i poroci zbrase.Ne marim da pijem. Al` kad pridje takoSvet mojih radosti, umoran, i moliZa mir, za spasenje, za smrt ili pak`oJa se svemu smejem pa me sve i boli...I pritisne ocaj, sam, bez moje volje,Ceo jedan zivot, i njime se krece,A urlik me prolama...”Nece biti bolje,Nikad, nikad bolje, nikad biti nece”...I ja zalim sebe. Meni nije danoDa ja imam zemlju bez ubogih ljudi,Oci plave, tople kao leto rano,Zivot u svetlosti bez mraka i studi...I zeleci da se zaklonim od sramaPijem. I zazelim da sam pijan dovek.Tad ne vidim porok, drustvo gde je čama,Tad ne vidim ni stid sto sam i ja covek. DIS
Link to comment
Od 1992 do 1999 funkcionalno pio od 0,7-1l na 24h preračunato u žestinu. Od 1997-2004 Drajzerova, Gornjačka, Palmotićeva do funkcionera KLA (kluba lečenih alkosa).
Idi bre u kurac. Kako se to sad odražava? :unsure:
Link to comment
Idi bre u kurac. Kako se to sad odražava? :unsure:
poznanik (muzicar) je do 2003 pio vecu dozu zestine ( regularno oko 1l zestine, do 2l dnevno).prestao je piti u 40. godini. u pedesetoj izgleda bolje od mene (37), bavi se sportom, bacio i pusenje, napravio prvo dete 2006.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...