Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

Ako im je zivot stvarno tuzan, napet i dosadan, mozda i nije zgoreg da popiju nesto. EDIT. Zesce.
Pogotovu ako su slabog karaktera, emotivni, ne daj bože skloni depresiji ili paranoji. U tom slučaju, spasenje je u flaši, no dilema.
Link to comment
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

Pogotovu ako su slabog karaktera, emotivni, ne daj bože skloni depresiji ili paranoji. U tom slučaju, spasenje je u flaši, no dilema.
Uopste ne kapiras da opisani likovi iz ovih referenci imaju veliki problem kako god se okrene, sa alkoholom ili bez njega.I nije u redu pricati sa visine o onima koji su posrnuli. Doduse, lako je, posebno na forumu.
Link to comment
Pogotovu ako su slabog karaktera, emotivni, ne daj bože skloni depresiji ili paranoji. U tom slučaju, spasenje je u flaši, no dilema.
ja sam sve ovo. a ne pijem.pokušala 2-3x u ekstremnim stanjima sa tabletama za umirenje. samo sam se ispovraćala.ukratko, moraću naživo život da podnesem.i imam puno razumevanje za one kojima to baš ne polazi za rukom.
Link to comment
nemaju samo alkoholičari tapiju na nesreću, ali da - osudi nema mesta.oko biranja društva.pomenula sam već vezu sa alkoholičarem. davno je bilo, pa su sećanja bleda al pamtim da u prvo vreme nisam kapirala, mislila sam da je ponašanje uzrokovano razlikom u sredinama iz kojih dolazimo (on je do rata živeo u sarajevu), meraklijski život i tako to... posle, kad sam ukapirala, imala sam moralnu dilemu da li treba nešto da pokušam da pomognem s jedne strane, i konstantan osećaj da smo mi u dve realnosti najveći deo vremena i da mi je on u drugoj realnosti (bilo da je pijan ili mamuran) i odbojan i stran.ovo za (ne)uživanje u piću se i meni čini.
For most normal folks, drinking means conviviality, companionship and colorful imagination. It means release from care, boredom and worry. It is joyous intimacy with friends and a feeling that life is good. But not so with us in those last days of heavy drinking. The old pleasures were gone. They were but memories. Never could we recapture the great moments of the past. There was an insistent yearning to enjoy life as we once did and a heartbreaking obsession that some new miracle of control would enable us to do it. There was always one more attempt—and one more failure.The less people tolerated us, the more we withdrew from society, from life itself. As we became subjects of King Alcohol, shivering denizens of his mad realm, the chilling vapor that is loneliness settled down. It thickened, ever becoming blacker. Some of us sought out sordid places, hoping to find understanding companionship and approval. Momentarily we did—then would come oblivion and the awful awakening to face the hideous Four Horsemen—Terror, Bewilderment, Frustration, Despair. Unhappy drinkers who read this page will understand!Now and then a serious drinker, being dry at the moment says, "I don't miss it at all. Feel better. Work better. Having a better time." As ex-problem drinkers, we smile at such a sally. We know our friend is like a boy whistling in the dark to keep up his spirits. He fools himself. Inwardly he would give anything to take half a dozen drinks and get away with them. He will presently try the old game again, for he isn't happy about his sobriety. He cannot picture life without alcohol. Some day he will be unable to imagine life either with alcohol or without it. Then he will know loneliness such as few do. He will be at the jumping-off place. He will wish for the end.
Inače. Indy, ja stvarno nisam primetio da se ovde o alkoholičarima govori sa visine. Ja svakako nisam tako govorio, a nisam primetio da je tako ni sa drugima, koji uglavnom govore o svojim bliskim i dragim koji imaju ovaj problem. I sam sam, kao i još par ostalih, povremeno smatrao da se približavam alkoholizmu, ali sam realno bio vrlo daleko, što govori i lakoća sa kojom sam izlazio iz takvih perioda. Ipak, jasno je da je načelno u pitanju krhkost ljudske prirode, na koju niko nije potpuno imun (ako ne po pitanju alkohola, ono po pitanju drugih stvari) i zaista nikakvom gledanju s visine nema mesta, tu se slažemo. Edited by Syme
Link to comment
jeste ako iscupas samo tu recenicu. ceo post je odlican.
Istina. Izvinjavam se PT. Iznervirao me je GlasRazuman sa svojim ragbi senzibilitetom. BTW. On je taj na kog sam mislio kad sam rekao "govori se s visine". On "zna" da je neko drugi, posrnuli lik, "slabog karaktera" (za razliku, pretpostavljam, od njega).
Link to comment
Uopste ne kapiras da opisani likovi iz ovih referenci imaju veliki problem kako god se okrene, sa alkoholom ili bez njega.
Naravno da kapiram, samo ne odobravam alkohol kao rešenje.
I nije u redu pricati sa visine o onima koji su posrnuli. Doduse, lako je, posebno na forumu.
Još je "lakše" kada izgubiš roditelja zbog alkohola pa imaš iskustva iz prve ruke.Mogao bi da napišem čaršav samo takav na ovu temu, ali nešto mi se ne proživljava sve to ponovo.
i imam puno razumevanje za one kojima to baš ne polazi za rukom.
Takođe. Ako će neko da se u takvim situacijama oseća bolje posle koje čašice, samo napred. Samo kažem da neretko to ume da bude put ka totalnoj propasti života, pogotovu u situacijama kada neko nije u situaciji da kontroliše svoje nagone, emocije, raspoloženje u meri da barem ne pribegavaš extremnim merama kada dođu dani crnog raspoloženja kada je sve sivo, teško, loše. A alkohol po defaultu nije extremna mera ali u nekim slučajevima to jasno postaje. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
ja sam sve ovo. a ne pijem.pokušala 2-3x u ekstremnim stanjima sa tabletama za umirenje. samo sam se ispovraćala.ukratko, moraću naživo život da podnesem.i imam puno razumevanje za one kojima to baš ne polazi za rukom.
ne znam sta pijes, rivotril na mene deluje kao da se raznesem od dobrog shita
Link to comment
Ovaj tvoj post je bio cisto, nicim izazvano, proseravanje. U tolikoj meri, da me posle njega vise ne zanima ni kontekst u kome si ga zamislio.
Taj moj post je 101% sarkazam. Za nekog kome je život "tužan napet i dosadan" kontam da postoji 100 pametnijih stvari kojima bi mogli da se bave od alkohola, al kao što rekoh, ako nekome pomaže, ja zaista podržavam dokle god ne prelazi u extreme. Nisam se "proseravao o tuđoj nesreći", samo rekao da alkohol može da bude način da se ta nesreća samo produbi dalje a isto tako i proširi na ljude iz okruženja, para, porodicu i sl.Ne vidim da je to toliko teško razumeti te ću biti slobodan da zaključim da je proseravanje pre deo nekih drugih postova.
Link to comment
ne znam sta pijes
ništa. kažem, 2-3 puta u životu sam (smrti i slično) pokušala da se umirim tabletom za umirenje. tek mi od toga nije bilo dobro.otad naživo.@indy - nisam imala nameru da zvučim nadmeno, a prava na to tek nemam. to je bila prosta konstatacija da kauzalnost ne važi nužno za svakog od nas slabokarakternih itede...@syme - preletela tekst čim sam videla tvoj post. ostavila detaljno čitanje za kasnije, hvala :) Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...