Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

Možda nisam bio jasan, pa sam izazvao nekoliko Reply-a.Mislio sam, za očekivati da inteligntna i obrazovana osoba lakše prihvati i suoči se s problemom koji ima nego "prosečna", slabo obrazovana.Ne kažem da je pravilo, ne kažem da ovi drugi isto to ne mogu, jednostavno veću šansu dajem ovim prvim, gde sam i tebe svrstao.

Link to comment
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

ako sam dobro shvatila ti si pilot ili kontrolor leta? pretpostavljam da te kontrole i gubljenje licence nije bilo tek tako, bez razloga. da li osecas grizu savesti sto si ugrozavao zivote nekim ljudima? da li su ti ljudi sto su ti ljubaznotm ustupali svoju pisacku i krv imali neki problem s tim?mislim, ne bi bio prvi pilot koji je pokusao da leti pijan, citam svako malo u vestima o nekom takvom , ali mi nikako nije jasno da li ti ljudi imaju neku savest ili ih boli uvo skroz.
Moral je relativna stvar i kod nazovi normalnih ljudi. Vrlo je teško pričati o moralu kad je bilo koja zavisnost u pitanju... I glupavo je ako mene pitaš, jer prioriteti zavisnika nisu ono što normalan čovek razume... Bez obzira da li je u pitanju kocka, internet ili supstanca...Biti pijan je relativna stvar. Znam ljude koji pobrljave sa 0,5 promila... A znam ljude koji deluju normalno i voze bez problema sa 2 promila... A pilot je čovek kao i svaki drugi... Isto kao vozač autobusa... Ili čovek koji vozi svoju porodicu posle slave...Moralisanje je po meni u svim tim slučajevima suvišno... Te stvari se rešavaju globalnim kontrolama, duvanjem u balone i sankcijama...Ja lično sam se trudio da sebe održavam na oko 1 promil tokom celog dana i za okolinu sam delovao funkcionalno.
Link to comment
Možda nisam bio jasan, pa sam izazvao nekoliko Reply-a.Mislio sam, za očekivati da inteligntna i obrazovana osoba lakše prihvati i suoči se s problemom koji ima nego "prosečna", slabo obrazovana.Ne kažem da je pravilo, ne kažem da ovi drugi isto to ne mogu, jednostavno veću šansu dajem ovim prvim, gde sam i tebe svrstao.
Potpuno netacna teza.
Link to comment
Možda nisam bio jasan, pa sam izazvao nekoliko Reply-a.Mislio sam, za očekivati da inteligntna i obrazovana osoba lakše prihvati i suoči se s problemom koji ima nego "prosečna", slabo obrazovana.Ne kažem da je pravilo, ne kažem da ovi drugi isto to ne mogu, jednostavno veću šansu dajem ovim prvim, gde sam i tebe svrstao.
Hvala. Stoji to što kažeš. Mada bi se začudio koliko intelektualci (a tek lekari alkosi), umeju da budu teški i nerazumni u celoj toj priči.
Link to comment
OK.Zbog?
Inteligentna i obrazovana osoba ce samo naci vise razloga da opravda odsustvo volje. A volja nema veze sa inteligencijom i obrazovanjem. Edited by bergasa19
Link to comment
Inteligentna i obrazovana osoba ce samo naci vise razloga da opravda odsustvo volje. A volja nema veze sa inteligencijom i obrazovanjem.
Volje za čim? Vrlo bitno.
Link to comment
volja i inteligencija su povezane stvari.al nije to tema ovde da se raspreda.veliki naklon Dare!!!
Mogu da ti iznesem tezu da ce pre inteligentan covek da se navuce na poker aparate jer pokusava da nadje pobednicku kombinacuju, dok ce budala reci da svako sa malo mozga zna da se masina ne moze pobediti.
Link to comment
tako sam i mislila :)ali šta znam, ponadah se da postoji neka definicija
ima definicija. prva jutarnja casica. kad ne mozes da pocnes dan bez nje. to je tako u teoriji, za praksu ne znam.
Link to comment
Daj da se ne davimo i shvati da budala moze imati jacu volju od pametnog. Da to nema veze sa inteligencijom.
Slažem se da smo zasrali temu.Probaj da shvatiš da za početak treba volja da se suočiš s postojanjem problema i volja da probaš naći rešenje.Onda ide volja da izdržiš do kraja, ovo je volja o kojoj ti pričaš, a ja o ove prve dve.Daretu sam čestitao za ove prve dve. I na te sam mislio da su inteligentiniji i obrazovaniji donekle u prednosti.Samo na te dve.Bilo bi lepo da moderacija ovo naše naganjanje negde skloni, nije mu mesto na ovoj temi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...