December 27, 2025Dec 27 7 minutes ago, Pixisis said:@adam čuj, protov gulaša i paprikaša nemam ništa protiv 😃 al to nije taj češki deo srednje Evrope, nego onaj bliži nama, komšijski. Taj ima i karakter i ukus, a ovoga se sećam kao manjkavog u oba sektora. Knedle ima skoro svaki narod u ovom ili onom obliku i pod ovim ili onim nazivom. Ali ove su bile bezukusne. I bele.Pošto je bilo davno, možda su u međuvremenu doterali i tu nacionalnu gastro scenu. Verovatno jesu. Al ono što sam ja probala je u tom slučaju približnije njihovoj autentičnoj domaćoj ishrani nego ovo sad ako je doterivano u međuvremenu.aaaaaaa.... vidim da sam se pogresno izrazio. ovo sto nabrojah je dobro al malo sta ima osim toga, to sam hteo reci. nije bas raznovrsno. u tom smislu mi je sve to manjkavo. a slatka salata je je je.... ja ne znam kako to uopste da svrstam u hranu. tacno kad probas mislis da si il drogiran il da su ti cula otisla u majcinu. a ko bi ga znao, mozda oni tako kad probaju nasu slanu varijantu. to ko kad je u starom pozoristu u kuci vasa s tajicic probao kafu kod gospodje nikolajevic pa odlozio na stocic sa strane. pa gospodja pita - gosn vaso, vi ne pijete kafu? da nije tanka? pa ce vasa - ne, ne, naravno. odlicna je, nego mi doktor zabranio slano zbog pritiska.
December 27, 2025Dec 27 2 hours ago, adam said:jedna od najgorih stvari koju sam ikad probao - zelena salata sa secerom. pa kako jebote! kako???!!!Samo da se dopisem … Edited December 27, 2025Dec 27 by Moonwalker
December 27, 2025Dec 27 Mađari, uz gulaš takođe umeju da posluže služe slatku salatu od kupusa. Meni se ne dopada.
December 27, 2025Dec 27 42 minutes ago, Pixisis said:Koliko sam čula, u kafanske salate od kupusa obavezno ide malo šećera.Da, ali mislim da nije do ukusa, već da bi se održala svežina/hrskavost lista.
December 27, 2025Dec 27 Danas sam jela slatkz salatu od krastavca. Odlična! (nisam je takvu ni tražila, samo dobila)Inače, tek sam sad provalila nešto što se zove "jidelna", kao neka menza Sve ovo košta oko 15 evra. Gulaš s knedlama, salata, supa, pivo. Tako da od sad - samo tamo. (Red se čeka 20 min)Pixisis, ne znam gde si jela gumaste knedle, jedan jedini out sam naišla na takve, kad sam kupila u prodavnici. Sve u hlebaste i kozistencije da super upijaju soseve.
December 27, 2025Dec 27 Junior skoro bio na zurci sa veslacima i svako od njih doneo po nesto za jesti ili piti.Kaze bila jedna Poljakinja, Agnjeska (mozda Radvanjska) koja je donela kobasice sa kiselim kupusom. Koliko donela toliko i odnela. Zabarima miris nije prijao.Inace junior ulazi u kucu sa zapusenim nosom kad mama kuva sarmu
December 28, 2025Dec 28 17 hours ago, Moonwalker said:Samo da se dopisem …I ja da se dopisem. Zelenu salatu sa kristal secerom (da krcka kad se jede) sam vise puta jela kod nasih Madjara u Vojvodini. Pri tome se salata opere I zacini dosta ranije, bude sva meka, pa kristal secer stave I odozgo nekad kiselo mleko. Ja mogu da pojedem bilo sta sto mi se stavi na tanjir, ali ovo je stvarno uzas…
December 28, 2025Dec 28 8 hours ago, Serena said:Inace junior ulazi u kucu sa zapusenim nosom kad mama kuva sarmuOvaj moj junior je utrcavao u kucu kad se kuva sarma.
December 28, 2025Dec 28 Došao pokojni vodoinstalater Boža ujutru da nešto popravi. A mi taman seli da doručkujemo. Jaja na oko. Sede i Boža, nije jeo. “Mala, deder, donesi mi šećer.” “Kakav šećer, crni Božo?”, reče neko. “Jaja na oko samo sa šećerom jedem.” I sipa Boža, uguši ona jaja šećerom. I posle 30 i kusur godina ta slika mi i dalje pred očima.
December 28, 2025Dec 28 @Boksi čitam i mislim da pišeš o trenutnom događaju Došao pokojni vodoinstalater Boža ujutru da nešto popravi
Create an account or sign in to comment