Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Nakon što me je @makondoposlala u Lidl po patlidžan na akciji, tamo sam ulovio i današnji ručak - kraljevsku bukovaču.

 

Pripremio sam je standardno na tiganju, prethodno isečenu na pločice.

Nakon što sam odvadio pečurke, na tom ulju sam propržio luk sečen tanko, pa rukom izdeljen u srpove, zelenu papriku sečenu na trake dužine slične luku, malo čili paprike, jedan veliki čen belog luka sitno iseckan, začinio alevom paprikom i timijanom. Zatim sam ubacio i par srednje velikih paradajza, jedan sečen na četvrtine, drugi malo sitnije. Na kraju još so i biber i sveži peršun.

Uz pečurke i povrće poslužio sam okrajak raženog hleba, neki salatni miks i tanko rezanu kelerabu, začinjeno limunon i maslinovim uljem. 

 

  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Upravo se peče onaj patlidžan. Deo je za čorbu, ostatak za na leba, ali bez blendiranja - u komadima.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Piletina na pirinču sa mladim lukom i crni pasulj u salsi od grilovane paprike

 

piletina-pirina%C4%8D-salsa-crni-pasulj-

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!30799&authk

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30800&authk

embed?resid=30485E1F704BB219!30802&authk

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30801&authk

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30805&authk

 

Čorba od patlidžana, kozice u paradajz sosu uz prepečen hleb, blanširana špargla, stejk od tune sa sosom od limuna i putera.

  • +1 3
  • Wub 4
Link to comment

Svaka cast :).

Moze recept za tu tunu. 

Uvek sam joj zivot ubila i vise i ne spremam.

A kozice su ovo? 

On 8. 5. 2024. at 19:14, Ras said:

 

Retko kupujem morske plodove, a nedavno jesam kozice u Maksiju i bez lažne skromnosti ću reći da sam briljirao! Ajd kozice, par minuta na tiganju da se zarumene, ali sos, nešto poput putaneska sosa je bio brutalan. Kozice sam udavio u sosu, pa sve zapekao u rerni sa feta sirom odozgo i poslužio uz prepečen (naliven m uljem) hleb. Jedino što je tom obroku falilo da dobije mišlenovu zvezdicu je što mi more nije u kuhinji, nego su kozice iz Ekvadora morale do mene da stignu preko Dobanovaca i Maksijevog frižidera. 

 

 

Link to comment
Posted (edited)

Jeste, to su kozice, a za tunu zaista nemam neki rp, osim da ponovim neke uobičajene savete kojih je i net prepun.

Meso je pre pečenja na sobnoj temperaturi, nezačinjeno (obično stejk začinim tek neposredno pre  služenja, ali mislim da začinjavanje ne bi trebala da bude prepreka). Koristio sam čelični tiganj (otud oni zapaljeni krajevi), pa je meso nauljeno (a ne tiganj). Tiganj dobro zagrejan, a meso pečeno okvirno 2 min sa svake strane, odnosno jedna strana malo duže, druga nešto kraće (npr 2,5 min i 1,5 min). Meso se na tiganju ne pomera, ne odiže, itd... Ne koristim štopericu, već pratim šta se sa mesom dešava: sa strane raste ona linija po kojoj se razlikuje termički obrađeno od još uvek neobrađenog mesa, okrećem kad dođe do 2/3. Po pečenju komad tune se, poput svakog drugog stejka obavezno ostavi da odmori, a nije loše odmah ga zaliti maslinovim uljem (možda čak i limunom- danas sam izostavio, obzirom da sam imao sos koji je već na bazi limuna). So i biber na kraju.

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Riba, kozice i razno povrce u sosu baziranom na sojasosu. :) spargle kao salata :)

 

oTWRFMq.jpg

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
Posted (edited)

Juce u Rimu narucim picu capricciosu i donesu mi ovo

XgrxSXc.jpeg

Ja: Izvinite htela sam capricciosu :huh:

Ona: Pa dobiliste je :)

U zivotu nisam jela picu sa kuvanim jajima. U komsiluku imam piceriju koju drzi Napolitanac, on stavi sunkaricu, gljive, articoke, nekoliko kolutova ljute kobasice i masline. 

@aram sta ti kazes na sastojke? 

 

Edited by Serena
  • Haha 2
Link to comment
Posted (edited)

@Serena

Kakva je bila pica?

@x500

Ne znam zasto mi se cini da su ti tanjiri mali? 

Mozda zato sto sam gladna :D

Edited by Sandradjer
Link to comment
3 minutes ago, Sandradjer said:

Kakva je bila pica?

Bila je ukusna, taman za predjelo, za rucak malo. Za pola sata sam ponovo bila gladna. Jaja nisam jela, ne volim kuvana, a stavili samo jedno parcence sunkarice i malo gljiva, stipse Rimske :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
31 minutes ago, Serena said:

stavili samo jedno parcence sunkarice


pa zato su zabašurili jajima... capricciosa = mocarela, šunka, pačurke, artičoke. može da se doda par listova bosiljka, mogu i masline, a može i da se zapeče sa jajetom, ali ne kuvanim. i taj tvoj napolitanac zajebava sa ljutom kobajom.

mislim, može sve apsolutno, ali smisli joj onda neko drugo ime, nemoj mi je zvati capricciosa.

  • Hvala 2
Link to comment
15 minutes ago, aram said:

a može i da se zapeče sa jajetom,

Neka hvala, umesto zapecenog jajeta radije bih 4 kolutica ljute kobaje, one sto se stavlja na diavolu makar se ne zvala capricciosa :lolol:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...