Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

4 minutes ago, morgana said:

 

kako pravis riblje veknice?


ovako nekako: samleo u food procesoru kilo repova lososa (to se našlo, može i bilo koja druga riba, što jeftinija to bolje, najbolje neka rečna ali ne mora). 5 komada tosta natopio mlekom, dodao 2 jajeta, samlevenu ribu, jedno 50 grama putera, peršun, vlasac, biber, beli luk, so, dve šake narendanog čedar sira i prezlu, prezlu, prezlu dok nisam postigao gustinu da može da se oblikuje. napravio par ovih veknica pa ih turio u podmazanu vatrostalnu činiju i u rernu na 200 dok nije postiglo unutrašnju temperaturu od 65°C, a to je bilo za 45 minuta u ovom slučaju.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, aram said:


ovako nekako: samleo u food procesoru kilo repova lososa (to se našlo, može i bilo koja druga riba, što jeftinija to bolje, najbolje neka rečna ali ne mora). 5 komada tosta natopio mlekom, dodao 2 jajeta, samlevenu ribu, jedno 50 grama putera, peršun, vlasac, biber, beli luk, so, dve šake narendanog čedar sira i prezlu, prezlu, prezlu dok nisam postigao gustinu da može da se oblikuje. napravio par ovih veknica pa ih turio u podmazanu vatrostalnu činiju i u rernu na 200 dok nije postiglo unutrašnju temperaturu od 65°C, a to je bilo za 45 minuta u ovom slučaju.

 

hvala, probacu :)

Link to comment
On 24. 12. 2023. at 16:35, aram said:

Refiku bi ženio iz odma, da sam malo mlađi.

I da mi žena dozvoli :blush:

Tebe prose na sve strane, a i ne prosile te :dry: kuvaj malo ružnije :dry:

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Tebe prose na sve strane, a i ne prosile te :dry: kuvaj malo ružnije :dry:


nemoite da ste ljubomorna :tongue2:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
2 minutes ago, Ras said:

Kakv je ovo prilog uz meso, desno na slici, liči na lisnato testo?

To je krompir, mislim da ga zovu graten - kao "prazna" musaka (listovi krompira) sa nekom blagom pavlakom i bez jaja.

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

I dalje nisam siguran koje sve biljke kupujem tamo, uvek pitam i nikada ne zapamtim, ali nije ni bitno- super je imati takav izvor.

 

Sličan, zanimljiv miks bilja u Maksiju se prodaje pod imenom Orijentalni miks. Ne znam koliko dugo to već postoji u njihovom asortimanu, za mene je relativno nov.

Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...