Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, djeneralche said:

Sto se tice pistolja na stolu ocigledno je da pucac ima dobrog advokata.

Yes, sure. Samo nek' se ponada, kao da je prvi koji se setio da pouči okrivljenog da se brani na taj način.

 

Ovde s obzirom na uzrast oboje dece, ne bi smela nijedna informacija  da dođe do medija. 

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni je zao sto sam uopste saznao za ovaj slucaj. cisto mentalno smece

 

e:

4 minutes ago, Frile said:

kad smo već kod sikirčeta, jedno oftopik pitanjce:

 

Kako se zova ona mala najmanja sekirica, skoro igračka,  podužeg držalja, koja se dobro naoštri i koju seljak nosi onako usput da njom okreše pokoju grančicu duž staze?  Nekom prilikom mi rekoše naziv te sikirice ali sam zaboravio.

 

tomahavk

 

...ne ček

 

halebarda 

Edited by Krošek
Link to comment
20 minutes ago, Frile said:

kad smo već kod sikirčeta, jedno oftopik pitanjce:

 

Kako se zova ona mala najmanja sekirica, skoro igračka,  podužeg držalja, koja se dobro naoštri i koju seljak nosi onako usput da njom okreše pokoju grančicu duž staze?  Nekom prilikom mi rekoše naziv te sikirice ali sam zaboravio.

 

bradva

Link to comment
40 minutes ago, namenski said:

Ma mani amatere, to se skolovalotm na kojekakvim teksaskim masakrima motornom testerom i ostalim idimidodjimi holivudskim sarenim lazama, zaboravljajuci da su ovde vekovima pre секирче i кратеж radili pos'o... :sleep:

 

ja sam se skolovao izmedju ostalog i na knjizi koja je obradjivala ubistva (i samoubistva!) sekirom i rane koje nastaju na taj nacin ali u secanju mi je pretezno ostala ona ostra strana kao popularnija. narocito je cuveno samoubistvo lika koji je okacio sekiru na zid pa udarao glavom unazad, ili se zatrcavao unazad, ne secam se. nisam nikad gledao teksaski masakr motornom testerom:dry:


 


 

Link to comment
35 minutes ago, nenad said:

 

bradva

 

Izgleda kao ovo na slici, ali je glava sikirice minijaturna, otprilike veličine dlana. Viđao sam po brdima u Istočnoj Srbiji.

 

58766-bradva-valbg-s-darvena-drajka-95-s

 

Link to comment

@Krošek Ma zezam se bre, izvini :) 

 

@Frile Prvi put cujem da to malo, specijalno sikirce koje sam vidjao i u akciji, ima posebno ime, sledi raspitivanje; mislim da Nenad nije u pravu, hocu reci nije bradva.

100% si u pravu, mora da ima ime, to ti je k'o sa Eskimima :D: 100 vrsta snega i svaki ima ime, ko zna koliko je naziva seoskih alatki i predmeta za svakodnevnu upotrebu zaboravljeno, obaska lokalne varijacije na istu temu.

Samo volovska kola, na primer, mislim na srbijansku varijantu, imaju 100-ak delova i svaki je imao svoje ime: ruku dajem da danas nije sacuvano ni 10...

 

руда

рукуница

канате

јарам...

 

е јебига...

 

 

Link to comment
kako uopšte klinac od 11-12 godina može nekoga da siluje? 

Čini mi se da sam prvu svesnu erekciju doživeo tek u šestom razredu. Al' nek je i bilo ranije, sigurno ne bih uspeo nikog da silujem.

Pre nekoliko godina sam se našla sa društvom iz osnovne škole i muški deo je počeo da se seća svojih ranih dana, pa je ispalo da su u trećem razredu njih dvojica isli kod neke profi žene kada bi skupili od džeparca i slično. Ja se dosta nevinije sećam tih godina u skoli - tj. ne sećam se ničeg ;D ali eto..

 

Što se tiče celog slučaja, čitam samo šta pišete i sve vreme se nadam da je ovo samo neka novinarska podvala.

Link to comment
14 hours ago, Hamlet Strašni said:

Nema. Lice od 12 godina (dete) je apsolutno krivično neodgovorno.

 

 

 

mali oftopik: cudim se kako to domacim krimosima nije vec palo na pamet da koriste decu kao izvrsioce ubistava, em jeftinije em ubica ne odgovara krivicno, toga su se toga odavno vec setili meksicki i ostali latino karteli pitanje je vremena kada ce se toga setiti i domaci gangsterski klanovi

Edited by Pontijak
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Pre nekoliko godina sam se našla sa društvom iz osnovne škole i muški deo je počeo da se seća svojih ranih dana, pa je ispalo da su u trećem razredu njih dvojica isli kod neke profi žene kada bi skupili od džeparca i slično. Ja se dosta nevinije sećam tih godina u skoli - tj. ne sećam se ničeg ;D ali eto..

 

Što se tiče celog slučaja, čitam samo šta pišete i sve vreme se nadam da je ovo samo neka novinarska podvala.

 

Ni ja se ne sećam mnogo toga. Bolje pamtim otkriće muzike.

Ali ceo ovaj slučaj mi izgleda prilično nategnut

Link to comment
22 minutes ago, Pontijak said:

 

mali oftopik: cudim se kako to domacim krimosima nije vec palo na pamet da koriste decu kao izvrsioce ubistava, em jeftinije em ubica ne odgovara krivicno, toga su se toga odavno vec setili meksicki i ostali latino karteli pitanje je vremena kada ce se toga setiti i domaci gangsterski klanovi

Možda mogu da pokušaju, ali postoji institut neodoljive sile, gde se učiniocem smatra onaj ko je primenio neodoljivu silu. Isto važi i kad bi nekog starijeg od 14 godina ko nije sposoban za rasuđivanje npr. zbog duševne zaostalosti. To ako ih nagovore, nateraju i sl. 

Edited by halloween
Link to comment
23 minutes ago, halloween said:

Možda mogu da pokušaju, ali postoji institut neodoljive sile, gde se učiniocem smatra onaj ko je primenio neodoljivu silu. Isto važi i kad bi nekog starijeg od 14 godina ko nije sposoban za rasuđivanje npr. zbog duševne zaostalosti. To ako ih nagovore, nateraju i sl. 

 

to da sa pravnicke strane :) ovako laicki gledano i u meksiku ili brazilu i gde vec  postoji pravni sistem, drzava itd. pa je koriscenje dece kao ubica poprilicno popularno medju tamosnjim kartelima i ostalim bandama

Link to comment

Meni je zanimljivo kako  ljudi imaju potrebu da se izjašnjavaju o tome šta se dogodilo, na osnovu potpuno neproverenih informacija koje iznose najveća govna u štampanom formatu. I onda kako se pojavi neka nova superproverenaeksluzivna informacija direktno iz istrage ili iz salate™, tako ljudi menjaju perpektivu, mišljenje, Resetuju prethodno, naravno. Ne preispitaju da li je i ovo novo mišljenje utemeljeno, ako je ono prethodno tako lako na osnovu jedne vesti bilo odbačeno. 

 

Ja sam mislio da nas je slučaj Jelene Marjanović nešto naučio - da govna objavljuju bilo šta što će da se prodaje i na šta će da se klikne, i da su "informacije" iz takvih tekstova apsolutno bezvredne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...