Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 hours ago, mustang said:

sta lupas ne moze da bude dobar covek onaj ko ima pistolj. hajde molim te, bar su tebe godine mogle nekim iskustvim da nauce. 

 

ovo "šta lupaš" je najblaže rečeno, nepristojno. upravo su te moje, blizu 70, godine razlog zbog koga sam to napisao.

 

i u stara, komunistička, pravna vremena, kada se streljalo za ubistva, postojala je želja ljudi za posedovanjem oružja. bezbednost tada nije bila razlog. bio je to znak muževnosti, snage, kurčenja (šenlučenje na svadbama i s prozora novobeogradskih stanova)........

 

danas možemo da se saglasimo sa SNARCOM, da je država u raspadu, da ne pruža zaštitu kao nekad ali opet, nemamo svi oružje po kućama kao one dileje preko okeana. tvrdim da svako ko ima oružje u kući, ma kako bio dobar kao 'leb, negde u dubini malog mozga čuči crv. zašto ja, niko s kim sam blizak, ni od familije ni prijatelja nema oružje? a mogli bi da se plašimo za bezbednost. čovek od koga sam kupio ovo u vukojebini imao je pištolj. ja nemam.

 

na kraju, detalj iz mog života. klepnuo sam malca od 3 godine po dupetu kada je bacio kamen i razbio prozor na prozoru zajedničke prostorije. onako, iz čista mira (dosade) je to uradio. pola sata kasnije pojavio se njegov ćale na vratima, besan, pretio da će mi počupati bradu ako mu taknem dete.ostao sam nem, samo sam prozborio jedno "izvini", on se drao, ponavljao, psovao. na kraju je otišao. posle sam saznao da je imao pištolju kući, neobezbeđen, ispostavilo se kasnije da je vrlo loš čovek. ovde u selu, znam čoveka koji ima pištolj, znam i jednog koji nema. prijateljujem sa obojicom ali, po karakteru, načinu ponašanja......... se da prepoznati ko je naoružan, ko nije. treba li da naglašavam da je ugodniji razgovor sa nenaoružanim?

 

eto, ostajem pri stavu da niko, apsolutno niko ne treba da ima oružje. sem onih kojima je to alat, na radnom mestu.

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam jednom išao u streljanu. 

Al' to zbog jedne devojke u čije gaćice sam se hteo uvući. 

Al' bile su to vazdušne puške.

A ubrzo sam i odustao od uvlačenja

Link to comment
47 minutes ago, namenski said:

Oruzje je 1 zlo i to veliko, gadno zlo.

Treba bezati od njega k'o djavo od krsta...

 

Svaka cast za ceo post.

Link to comment
6 minutes ago, San Epifanio said:

 

Svaka cast za ceo post.

+1

 

namenski sublimirao problematiku. a i đorđevo zapažanje o imaocima i neimaocima je vrlo primenljivo

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Oruzje je 1 zlo i to veliko, gadno zlo.

.......

Prava, ako hocete hrabrost, cak i pred decom, sa sve rizikom da u njihovim ocima ispadnete sisa, ne dokazuje se u tim situacijama: prava hrabrost lezi na drugoj strani, tamo gde su odgovornost, sposobnost samokontrole, sposobnost da se ne reaguje na nacin 'e, da sam ja imao utoku, video bi on...'

Znam da je ovakav stav prema oruzju lako kritikovati, ponekad cak i opravdano, ali bi - svako za sebe - trebalo da se zapita - mogu li, jesam li sposoban, da cak i ako imam komad gvozdjurije, spreman da ga prvi - jer samo tako ima smisla - upotrebim.

 

 

:hail:

 

 

Link to comment
45 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

 

namenski sublimirao problematiku. a i đorđevo zapažanje o imaocima i neimaocima je vrlo primenljivo

jel ono đorđevo o tome da onaj ko poseduje oružje taj je govno, a onaj ko nema taj je bogotac? to je veća glupost i od njegovog glasanja na predsedničkim izborima 

Link to comment
48 minutes ago, teacher said:

jel ono đorđevo o tome da onaj ko poseduje oružje taj je govno, a onaj ko nema taj je bogotac? to je veća glupost i od njegovog glasanja na predsedničkim izborima 

zar i ti sine učo.

 

ovo prvo ti je bez veze.

Link to comment
13 minutes ago, djordje geprat said:

zar i ti sine učo.

 

ovo prvo ti je bez veze.

 

pa šta da ti kažem kad tako nešto kažeš. bar milion ljudi poseduju oružje u srbiji i to nema nikakve veze sa njihovim vrednosnim sistemima niti sa psihološkim profilom. inače bi bilo krvi do kolena. evo npr ja ne posedujem oružje, ali bih sutra pobio bar 750k ljudi a da ne trepnem što govori o tome koliko nisam normalan. 

 

Link to comment

pa šta da ti kažem. ako milion ljudi poseduje oružje to znači da milion ljudi je spremno i da ga upotrebi. jer, zašto bi ga inače imalo? i ima veze sa vrednosnim sistemima (zakon leži u topuzu) i sa psihološkim profilom (posedovanje krunskog argumenta u raspravi)

 

ovo o 750 k ljudi je teoretski.

 

kako beše ono o pušci koja visi i koja će sigurno da opali pre kraja filma/predstave?

Link to comment
7 minutes ago, djordje geprat said:

pa šta da ti kažem. ako milion ljudi poseduje oružje to znači da milion ljudi je spremno i da ga upotrebi. jer, zašto bi ga inače imalo? i ima veze sa vrednosnim sistemima (zakon leži u topuzu) i sa psihološkim profilom (posedovanje krunskog argumenta u raspravi)

 

ovo o 750 k ljudi je teoretski.

 

kako beše ono o pušci koja visi i koja će sigurno da opali pre kraja filma/predstave?

Ovi podaci zavoda za statistiku kazu da je tvoj kvaziargument besmislen, sa milion ili 750 hiljada komada oruzija, imas u 2016 

Убиства 77 46


77 su muskarci zrtve, 44 zene

Da ne idemo sad u sitna crevca koliko je od tih ubistava zaista ucinjeno vatrenim oruzijem
http://data.stat.gov.rs/Home/Result/18030304?languageCode=sr-Cyrl&displayMode=table

Link to comment
2 minutes ago, kurjak92 said:

Ovi podaci zavoda za statistiku kazu da je tvoj kvaziargument besmislen, sa milion ili 750 hiljada komada oruzija, imas u 2016 

Убиства 77 46


77 su muskarci zrtve, 44 zene

Da ne idemo sad u sitna crevca koliko je od tih ubistava zaista ucinjeno vatrenim oruzijem
http://data.stat.gov.rs/Home/Result/18030304?languageCode=sr-Cyrl&displayMode=table

jebeš statistiku, vuče.  po njoj je više ljudi stradalo od noža ili pesnica. moje pitanje je ovo :

Quote

ako milion ljudi poseduje oružje to znači da milion ljudi je spremno i da ga upotrebi. jer, zašto bi ga inače imalo?

 

Link to comment
Just now, djordje geprat said:

jebeš statistiku, vuče.  po njoj je više ljudi stradalo od noža ili pesnica. moje pitanje je ovo :

 

Da jebes statistiku i precizne podatke o stvarnosti, ajde da metafizicki palamudimo o motivima ljudi i onda izvlacimo neke umobolne,nama bliske zakljucke
Na novogodisnjem vasaru se proda stotine surikena i slicnih gluposti osnovcima, zasto bi ih inace kupili ako nisu spremni da ubiju coveka u nindza stilu pitam ja vas??

Link to comment
12 minutes ago, djordje geprat said:

pa šta da ti kažem. ako milion ljudi poseduje oružje to znači da milion ljudi je spremno i da ga upotrebi.  (.....)

 

 

 

 

Ne.

Mnogi oružije nabavljaju samo zato što je to in, jer pripadaju takvoj kulturi ili zato što imaju iskrivljenu predstavu o značaju oružja.

A mnogi nisu ni želeli da ga nabave, prosto je bio takav sticaj okolnosti, ostalo im od oca ili iz rata i tako to.

Ne planiraju da ga upotrebe i nisu spremni za to.

Ali nažalost niko od nas nije savršeno dosledan svakog trenutka i zato mnoge treba držati daleko od oružja.

 

Oni koji su spremni da upotrebe oružje ne nabavljaju ga olako.

 

Ja da imam oružje, već bih ubio sebe a onda prešao na ostale.

 

----------------------------

 

Ono sa puškom u predstavi je tačno ali se ne odnosi na ljude nego na predstave.

Link to comment

Btw ,umrecu ovako debeo od neporebnog nerviranja, tako da ukratko, po meni je sasvim legitimno biti nastrojen protiv oruzija ali stvarno nema potrebe izmisljati neke kvazi moralno filozofske zakljucke u prilog tome. Srbija, u svoj svojoj raspadnutosti, idalje ima racionalan i strog pristup posedovanju i koriscenju oruzija, i to ima svoje rezultate.
I jos vaznije, problemi sa kriminalom i raspadom drustva u srbiji nemaju veze sa oruzijem ili njegovom dostupnoscu, vec u nedelovanju drzave i njenih institucija.  I kada pricamo o kriminalu i kada pricamo o "obicnom" nasilju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...