Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

To je zato sto u panici bezi, picketina izopacena. :tongue:

 

Nego jedna od mojih omiljenih je ona kad se povede prica o reinkarnaciji i sl. Obavezno uvece, mesano drustvo bar 5-6 ljudi. Podesis glas na tiho i krenes:

Ja verujem. Bio sam jednom kod jedne zene i rekla mi je da sam bio pas u proslom zivotu. Isao sam sa gazdom u lov i greskom me upucao iza uha. Sad u ovom zivotu imam malu rupicu iza uha ... i stvarno, evo da vidis ... nagnes se curi do tebe, da proveri ... mrtva tisina, ona krece rukom da napipa ... u tom trenutku iznenada punim glasom zalajes AVAVAV, ako si simpa izbegnes batine :D  mene su grebele :cry:

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

28 minutes ago, Uskebasi said:

Odluka nije skandalozna kako u vesti pise, nego je ocekivana

 

 

Nije baš toliko očekivana čim je tužilaštvo zahtevalo produžetak pritvora.

 

 

I još jedna stvar (nevezana za tekst), zašto se ovaj čovek ubica i dalje samo navodi kao Vladimir V. (iako ima 43 godine), nije valjda da ga neko štiti?

Link to comment
35 minutes ago, Uskebasi said:

Odluka nije skandalozna kako u vesti pise, nego je ocekivana

 

ocekivano je da covek koji je ispravnim automobilom naleteo na kolonu dece bude pusten da ceka sudjenje na slobodi? jel to definisano zakonom?

 

33 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ali kakve to veze ima šta piše u zakonu. Važno je šta kurir piše.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Nije baš toliko očekivana čim je tužilaštvo zahtevalo produžetak pritvora.

 

 

Nije mu bio određen pritvor, nego je zadržan radi saslušanja najduže 48 sati.

1 minute ago, nenad said:

 

ocekivano je da covek koji je ispravnim automobilom naleteo na kolonu dece bude pusten da ceka sudjenje na slobodi? jel to definisano zakonom?

 

 

 

Ovo su taksativno navedeni razlozi za pritvor:

Spoiler

Pritvor se može odrediti protiv lica za koje postoji osnovana sumnja da je učinilo krivično delo ako:

1) se krije ili se ne može utvrditi njegova istovetnost ili u svojstvu optuženog očigledno izbegava da dođe na glavni pretres ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bekstva;

2) postoje okolnosti koje ukazuju da će uništiti, sakriti, izmeniti ili falsifikovati dokaze ili tragove krivičnog dela ili ako osobite okolnosti ukazuju da će ometati postupak uticanjem na svedoke, saučesnike ili prikrivače;

3) osobite okolnosti ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo ili dovršiti pokušano krivično delo ili učiniti krivično delo kojim preti;

4) je za krivično delo koje mu se stavlja na teret propisana kazna zatvora preko deset godina, odnosno kazna zatvora preko pet godina za krivično delo sa elementima nasilja ili mu je presudom prvostepenog suda izrečena kazna zatvora od pet godina ili teža kazna, a način izvršenja ili težina posledice krivičnog dela su doveli do uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka.

U slučaju iz stava 1. tačka 1) ovog člana, pritvor koji je određen samo zbog toga što se ne može utvrditi istovetnost lica traje dok se ova istovetnost ne utvrdi, a pritvor koji je određen samo zbog toga što optuženi očigledno izbegava da dođe na glavni pretres može trajati do objavljivanja presude. U slučaju iz stava 1. tačka 2) ovog člana, pritvor će se ukinuti čim se obezbede dokazi zbog kojih je pritvor određen.

Kad izrekne presudu na kaznu zatvora ispod pet godina, sud može optuženom koji se brani sa slobode odrediti pritvor ako postoje razlozi iz stava 1. tač. 1) i 3) ovog člana, a optuženom koji se nalazi u pritvoru ukinuće pritvor, ako za pritvor više ne postoje razlozi zbog kojih je bio određen.

Koja razlog može da se primeni na ovaj slučaj?

Link to comment

pa jebes ga, meni je stvarno skandal da covek koji ubije dete bude pusten na slobodu da ceka sudjenje. nisam pravnik pa ne bih da se izjasnjavam da li je skandalozna odluka sudije ili sam zakon ako isti primorava sudiju da ovoga pusti.

Link to comment

Skandalozna ce da bude presuda kojom ovaj bude osudjen na 15-18 meseci za ovo delo, a za odredjivanje pritvora zaista ne postoji nijedan razlog.

Opasno iritiraju novinski clanci u kojima se po pravilu neodređivanje pritvora tretira kao skandal, bez obzira o kakvom se delu radi i o okolnostima slucaja. Odatle polemika nuzno vodi ka neophodnosti uvodjenja smrtne kazne, ako je ikako moguce uz javno mučenje i egzekuciju.

Link to comment

ma ok, pa nismo na kurirovom sajtu. oni ce da napisu sta god zbog klikova, svi njihovi tekstovi iritiraju. 

 

kontam ja da ste vi pravnici oguglali na takve stvari, ali meni je stvarno suludo da sudija nema opciju da za coveka koji je naleteo na kolonu dece ispravnim autom, i pritom ubio jedno, odredi zadrzavanje u pritvoru do sudjenja. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...