Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, Bujodrag said:

 

A mnogi nisu ni želeli da ga nabave, prosto je bio takav sticaj okolnosti, ostalo im od oca ili iz rata i tako to.

Ne planiraju da ga upotrebe i nisu spremni za to.

 

Osim onih povremenih amnestija, ovo 'tako to ostajanje' je ilegalno i ako vec ne zele oruzje, zar nije najlakse bilo pozvati policiju da isto preuzme?

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Bujodrag said:

 

 

Ne.

Mnogi oružije nabavljaju samo zato što je to in, jer pripadaju takvoj kulturi ili zato što imaju iskrivljenu predstavu o značaju oružja.

A mnogi nisu ni želeli da ga nabave, prosto je bio takav sticaj okolnosti, ostalo im od oca ili iz rata i tako to.

Ne planiraju da ga upotrebe i nisu spremni za to.

Ali nažalost niko od nas nije savršeno dosledan svakog trenutka i zato mnoge treba držati daleko od oružja.

 

Oni koji su spremni da upotrebe oružje ne nabavljaju ga olako.

 

Ja da imam oružje, već bih ubio sebe a onda prešao na ostale.

 

----------------------------

 

Ono sa puškom u predstavi je tačno ali se ne odnosi na ljude nego na predstave.

šta da mislim o "tim mnogima" koji podnose zahtev i kupuju oružje "zato što je to in, jer pripadaju takvoj kulturi ili zato što imaju iskrivljenu predstavu o značaju oružja."? možemo libiti sigurni da im u nekom momentu neće da "pukne film"? mnoge ubice i ovd i u svetu su tretirane do onog momenta kao normalne, porodične, povučene. onaj tip koji je pobio ljude jer je njegova devojka bila u kafani u sitne sate ili u svetu one pucašine u US ili brejvik. 

 

ja kad ovopišem ne mislim na kriminalce kojima je pištolj osnovna alatka za "rad" već na obične ljude koji nisu svesni šta imaju u rukama sve dotle dok im se to ne učini kao spasonosno rešenje. i o onima koji brinu o pištolju nanje nego o ključevima za auto ili računu za struju.

 

nož služi za tranširanje buta, sekira za cepnje drva, šaka da uhvati bezbol loptu ali pištolj služi samo za to da se nekom prosvira mozak.

 

što se tiče ovih koji su nasledili oružje, mogu da g odjave, predaju,   ako ništa drugo da ne bi imali trošak za porez.

Link to comment
2 hours ago, teacher said:

 

pa šta da ti kažem kad tako nešto kažeš. bar milion ljudi poseduju oružje u srbiji i to nema nikakve veze sa njihovim vrednosnim sistemima niti sa psihološkim profilom. inače bi bilo krvi do kolena. evo npr ja ne posedujem oružje, ali bih sutra pobio bar 750k ljudi a da ne trepnem što govori o tome koliko nisam normalan. 

 

 

To ti je jedno 600-700 sanduka municije. Al' da štediš.

Link to comment
5 minutes ago, Host said:

Vise ti ne razumes nego sto je argument protiv oruzja besmislen. Sad cu da te naucim kako da razmisljas da ti ne bih u svakom poustu iznova objasnjavao.

 

Prva stvar: nije bitan broj komada oruzja nego broj grla koji poseduju oruzje.

 

Druga stvar: ako se pozivas na brojeve, onda posmatraj one relevantne. U ovom slucaju su to broj zrtava vatrenog oruzja po glavi stanovnika. Primera radi, u Evropi su lideri Crna Gora, Makedonija i Srbija sa nekoliko puta vecom stopom ubistava vatrenim oruzjem u odnosu na evropske zemlje. Taj broj dobro korelira sa nekoliko puta vecim posedom oruzja. 

 

Treca stvar: to sto ima korelacije, ne znaci da ima kauzacije. Srbija je ipak siromasna zemlja sa velikim stepenom raslojavanja blabla. E, onda pogledas Ameriku i vidis da i tamosnje statistike prate slican trend i kazes sebi u picku lepu materinu (pa te darling isprangija), sto se malo ne ugledam na Svecku?!

 

Ono sto bi se u praksi desilo je da u radnju uleti naoruzan magarac, naleti na naoruzanog, ali preplasenog djecarca, i izreseta mu debelo meso.

Prvo, usled poreza na oruzije koji imas u srbiji, jako je mali broj ljudi koji ima vise od jednog komada
Pod dva, u srbiji i crnoj gori besni mafijaski rat,,koji je kriv za najveci deo ubistava vatrenim oruzijem. i kada vec hoces da posmatras relevantne brojeve, a oruzije se i posmatra kao faktor odvracanja, posmatraj broj ukupnih nasilnih smrti. Srbija tu nije u nikakvom vrhu u evropi, vec u sredini, ko sto rekoh brojke su tu precizne 
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

Treci je urnebes, jer si skocio sam sebi u usta :D

Ove rl insinuacije na kraju bas prijaju, jer pokazuju koliko ispizdi neko kad njegove gluposti tj kako zamislja svet ispadnu smesne 

Link to comment

Koliko dragi hoste nisi upravu, pokazuju podaci za 2015 , u kojoj su u evropi, ove zemlje imale vise ubistava na 100 000 stanovnika

A da, sto se ne ugledaju malo na svecku, sto nismo kao zapad, ko izadje poslednji nek ugasi svetlo 

 

 

23px-Flag_of_Serbia.svg.png Serbia 1.13 100 Europe Southern Europe 2015
23px-Flag_of_Sweden.svg.png Sweden 1.15 112 Europe Northern Europe 2015
Link to comment

Koliko ste mentalno ograniceni, al bukvalno nema razlike izmedju citaoca informera koji guslaju jednu pricu bez obzira na ocigledne podatke koji govore suprotno  :laugh:

Edited by kurjak92
Link to comment

Ja bi ukinuo alkohol, nesme niko nikad dumre nasilnom smrcu kad ti kazem ja, pa onda nozevi da se ukinu, pa tupi predmeti 

Pa naravno da je pwnd kad si ostrascen debil koji je navikao da diskutuje sa slicnim ostrascenim progun oruzja svima debilima, a ja pokusavam da objasnim da  se apsolutnim zabranama ne dobija to sto vi zamisljate, tj da masite fudbal :happy: hvatajuci se samo za jedan od mnogih faktora

Link to comment
Just now, Host said:

OK, istini za volju, statistika koju si okacio je mnogo iskrivljena zato sto je broj smrti od vatrenog oruzja tri puta veci od broja ubistava po toj statistici, a to je zato sto se ne uzimaju u obzir ubistva iz nehata, nerazjasnjene smrti isl.

Koja statistika ti ne valja, ova svedska il ova domaca zavoda za statistiku?  Jebem mu misa, zadnje vreme doslo, i statistika se okrenula protiv moderatorskih stavova

Link to comment
2 minutes ago, Host said:

Statistika koju koristis ne valja zato sto broji samo broj ubistava (bilo kojim sredstvom) sa predumisljajem, sto cini ne vise od 25% smrti pocinjenih samo vatrenim oruzjem.

 

UBR, nisam moderator, ali mogu da pogledam :fantom:

Ne, evo metapodataka i definicije zavoda za statitiku 

 

Насилна смрт је смрт која је последица несрећног случаја (све врсте саобраћајних удеса, падови, утапања, несреће са ватром, оружјем итд.), самоубиства, убиства и осталог (насилне смрти неутврђеног порекла, законске интервенције и ратне операције, компликације медицинског и хируршког лечења).

 

Link to comment

Prvo sam okacio podatke zavoda za statistiku kao odgovor djordju, nisam ja kriv sto ne pratis fabulu radnje. Okreni obrni, imamo broj od oko 100-+ ubijenih godisnje u Srbiji, deo je ubijen vatrenim ali nazalost nemamo podatke o zastupljenosti, mada znamo da godisnje u srbiji imamo oko 40tak mafijaskih ubistava, sto nam ostavlja 60tak ubistava hladnim/vatrenim/drugi nacin . Manje vise bi recimo zabrana posedovanja oruzija o kojoj toliko drecite spasila koliko,10 zivota godisnje? Mozda ni toliko, jer ce jedan deo u afektu da posegne za flasom, nozem, sekirom, jedan deo ubistava vatrenim oruzijem je uradjen nelegalnim oruzijem itd . Kada se pogleda nekoliko stotina poginulih u saobracajnim nesrecama u srbiji godisnje(cesto ta brojka predje i 1000, uz ogroman broj tesko povredjenih), ovo silno meketanje o oruziju u srbiji stvarno izgleda cudno, i verujem da svako od vas ima neke duboko licne razloge za taj mali besmisleni krstaski rat 
 

 

Link to comment

Elem,posto se ovde prilicno napisalo o oruziju,a manje o samom scenariju dogadjaja.Scenario 1;Dete mi je silovano,afekat,idem da ih pobijem sve.Usput se malo ladim,ali na posletku psihicko stanje nadvladava i prvo zelim da ubijem klinca,onda kaznjavam roditelje.

Sc.2.Uzimam pistolj jer je moguce da ce me nabosti u glavu kako pokucam na vrata,ili poslati SMS drugaru,bratu..mnozina.Izgazice me . U toku razgovora me hvata napad i potezem pistolj na klinca,pa na roditelje sto ga napravise.

Sc.3 idem da popricam i isteram na cistac,a ako ne bude nista od toga..presudicu im.U okviru ovoga ima pod a) ima istine da su ga odjebali i kaznio ih,ili shvata da kazna nece biti adekvatna.pod b) ne vadi pistolj jer je zadovoljan rezultatom konfrotacije.Bitna je predjasnja istorija pocinioca.Da li je bio nasilan,potezao pistolj.Kontekst pocinjenog nasilja od ranije.

Bog je stvorio ljude,a Sammuel Kolt ih ucinio jednakima.Eto,zato ima toliko oruzija kod ljudi.Problem je sto je od vremena Kolta mnogo sta otislo napred,osim na par mesta na planeti.Nazalost i kod nas.

Link to comment

Zoran Grujić (49), fudbalski menadžer koji se sumnjiči da je u nedelju uveče hicem iz pištolja ranio roditelje dečaka koji je probao da siluje njegovog šestogodišnjeg sina, posle saslušanja u Višem tužilaštvu u Beogradu, pušten je na slobodu.

 

Grujićev branilac, advokat Momčilo Minić, potvrdio je za Kurir da njegovom klijentu nije određen pritvor.

 

- Sud je izrekao meru zabrane prilaska i kontaktiranja sa porodicom koja u postupku ima status oštećene - potvrdio je Momčilo Minić za Kurir.

 

Grujić se sumnjiči da je nezakonito nosio oružje bez dozvole, kao i za izazivanje opšten opasnosti. 

 

Podsetimo, on je uhapšen u ponedeljak pošto je u nedelju uveče pucao u noge bračnom paru čiji je sin prethodno, kako se sumnja, pokušao da siluje njegovo šestogodišnje dete.

 

Kako Kurir saznaje, Grujić je prethodno na salušanju u Višem tužilaštvu u Beogradu priznao da je ispalio dva hica u roditelje jedanaestogodišnjaka u afektu, pošto je otac drugog dečaka počeo da se podsmeva situaciji navodeći da je sve to bila "dečja igra".

 

Pištolj iz kog je pucao, kako je naveo, nije bio njegov već je kako saznajemo ispričao da je on pripadao muškarcu kom je ispalio hitac u nogu.

 

- Iznenađen sam da tužilaštvo nije preduzelo ni jednu radnju da se utvrdi čije je zapravo oružje iz kog je moj klijent ispalio hice, kao i time da se uopšte ne bavi dokazima i lekarskim nalazima koji ukazuju na to zbog čega se incident dogodilo te večeri - kaže Minić za Kurir. 

Link to comment

Ovo je interesantan obrt;

 

Quote

 

Pištolj iz kog je pucao, kako je naveo, nije bio njegov već je kako saznajemo ispričao da je on pripadao muškarcu kom je ispalio hitac u nogu.


 

ako je tacno...

Link to comment
1 minute ago, Host said:

Ovde se cesto pise o uticaju ruskih medija na javno mnjenje, ali izgleda da su americki jos gori. Siri se propaganda ekstremne desnice po pitanju licnih sloboda (prava zena i manjina), religijskih budalastina (pseudo-naucna vidjenja sveta), teorija zavera, a sad vidim da je jak i oruzarski lobi (sto ima smisla, jer je i Srbiji proizvodnja "usisivaca" jedan od glavnih izvoznih aduta).

 

Elem, kako da ti odgovorim na ovako selektivno cerupanje podataka? Racunas samo ubistva, izuzimas mafijaska ubistva, bagatelises zivotima (mozes da pricas o samo 10 spasenih zivota sve dok se ne desi nekom tebi ili tebi bliskom), ne razmisljas o posledicama lecenja ranjavanja, trauma isl. 

 

Treba reci i da ne znamo sta se stvarno desilo. Poslednje sto Srbiji treba je forsiranje vigilantizma. 

Ne znam kako da ti ovo saopstim, ali srbija je kao trziste za vatreno oruzije pa skoro mrtva, usled zasicenosti,siromastva,procedura,poreza .Tako da ne znam o kakvom oruzarskom lobiju pricas u tom unutrasnjem smislu. Srbija izvozi oruzije, al to su neki drugi lobiji i grupe, i njih bas briga da li ce sutra da se zabrani potpuno posedovanje oruzija ili legalizuje po principu teksasa, jer rade sa inostranstvom i vojnim naoruzanjem(najvise municijom). Novi zakon nije doneo nikakvu liberalizaciju, vec je zaostrio stvari, tako da ni tu nema nikakvih naznaka super oruzarskog lobija iz senke

Ko sto rekoh, srbija kao drzava sutra moze da krene putem velike britanije i zabrani posedovanje vatrenoh oruzija, nece se nista epohalno promeniti. Novi zakon, a jos vise novcani deo potreban za uverenja,takse,porez i municiju motivise sve vise vlasnika da preda ili proda svoje oruzije. Zasto neki ljudi vole da drve toliko i tako o tome poput tebe i jos nekih na forumu, i da vode imaginarne bitke sa istim progun zaludjenicima koji misle da ce pistolj svima spasiti svet, idalje je misterija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...