Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Poslednja korekcija. Pred sam kraj sipati malo soka od limuna (recimo cetvrtinu limuna) u sos.

 

9l3ol.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ja juce bio na nekakvom poslovnom druzenju, ubio se od razne klope, a zatim jos vise od vina, pa rekoh, ajd nesto lagano, da smirim stomak. iseckao teletinu od buta na kockice, bacio na puter malo da se proprzi. iseckao na kocke tri krompira, cetiri tanke tikvice i jedan luk srebrnjak, sunuo to u serpu i nezno promesao, podlio belim vinom i dodao malo mulja i ostavio da se krcka sat vremena. od zacina korijander, suseni ruzmarin, kurkuma i sad cu malo bibera da nameljem ozgo, sarenog :)

Link to comment

Jeeee! Super, super izgleda, i dobro ti je ovo tučano posuđe.

 

Čuvala sam u zamrzivaču jagnjeći vrat od uskršnje jage sve do ovog vikenda. Dvoumila sam se da li da pravim čorbu ili da ispečem sa krompirićima u rerni, pa sam se odlučila za ovo drugo (keramička posuda pokrivena alu folijom). Nije bila dobra ideja, jer iako je meso od vrata ukusno i mekano, nema ga previše pa nije izdašno, a uz to vrat ima dosta vezivnog tkiva koje kuvano može da se pojede ali pečeno baš i ne (ili sam ja previše probirljiva).

Kad pred sobom imam jagnjetinu savlada me njuh za mesištem pa primenim minimalistički pristup kad su u pitanju začini  i dodam samo so, a verovatno utiču i navike u ishrani. Nekako su mi začini više za starije mesište npr.od dviske, ali sam spremna da revidiram stav posle ovih fotografija.

Edited by halloween
Link to comment

zacini su za uvek i za sve!!posebno travke(majcina dusica,zalfija,ruzmarin,persun,menta),limun,bluk,mulje,biberi a i to mu sve dodje prilicno basic i jednostavno a bas,bas mnogo uradi

Link to comment

kuvani paradajz klasik moć prirode! Zar nije moć prirode pukla, ovo je neko ponovo pokrenuo ili?

Kakav je?

Da li nije kečapast nego više na domaće?

To je jedini kupovni sa kojim bladi meri ima smisla, meni, moram da potražim.

Link to comment

nisam optimista

 

 

 

 

edit: sad mi pade na pamet, u neko prastaro vreme, pred kraj prošlog veka, namirnice u frižideru su bile ohoho izdržljivije

 

pa je mleveno meso moglo da stoji do tri dana, piletina isto, suhomesnate zajebancije i celu nedelju...

 

a danas, ako u danu ne zamrzneš ili upotrebiš, oči ispadaju od smrada

 

e sad, ne znam da li sam alchajmerovan, lud, ili je to, jednostavno, tako

Edited by rođeni
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...