Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Jeo salatu sa nikad prostijim receptom dobijenim od matorog zabara, vero baresija.

 

Salata od rukole, pecuraka i ovcijeg sira. Rukola se ocisti (ko voli ide cela), pecurke se zive narendaju/naseckaju a sir se fino izmrvi. Sve se to prelije sa malo mulja i kad se ohladi da pusas sa dve viljuske!!

Link to comment

kuulll..daj recept ili opis,nesto..

 

 

Na 4 patlizana 500g mlevenog mesa, (mesano govedina jagnjetina)

preprzis na mulju dva crna luka, pola cena bluka, jednu stabiljiku celera, jednu sargarepu (sitno)

dodas meso na laganoj vatri dinstas 5-10 min

 

nzmq.jpg

 

U medjuvremenu patlidzane prepolovis na pola izdubis.

2z5uhi0.jpg

 

Onu sredinu patlidzna iseckas sitno dodas u meso i luk i to jos 10min.

Na kraju dodas 2 sveza paradajza na kockice, persun, mirodjiju i sa time punis. So, biber ...

 

Patlidzane malo posolis a dno pospes sa rendanim sirom

 

mlkqyv.jpg

 

Sada bechamel sauce. Kasiku buttera, kasiku brasna, nutmeg & mleko. Da bude malo gusce. Ne ko meni ovako retko!

 

2vb4mkz.jpg

 

Preko toga paradaiz na ploske, i preko njega strugani sir.

 

f03dd0.jpg

 

U sud, tepsiju, keramiku u kojoj su napunjeni patlidzani dodas pola prsta vode, prekrijes folijom i rernu. 180c oko sat.

Posle 45min skines foliju, iako treba malo rerna grill,da dobij boju i da se sir malo zapece.

 

Ovo su slikice od proslog kuvanja koje sam slao prijateljima.

Link to comment

Kuvao sam i dezert za celu nedelju :) A to ce tek da se jede sutra, kada se stegne.

 

2aj1hu.jpg

ilvzux.jpg

 

Evo recept:

 

Moja bez ovih pistaca za ukras. Jagode i pistac? sumljivo.

Link to comment

hefe,hvala za recept..tako slično i ja pravim samo bez bešamela

 

 

nc-slatko od latica ruže... već nekoliko godina me jako kopka kakvo je pa reših da napravim eksperiment..

Link to comment

dakle slatko od latica ruze ...inace ja nemam pojma zasto sve to pravim kad ne jedem al bar cu imati da delim okolo :D

 

po nekom pravilu bi trbale biti majske,svetloruzicaste i puzave..ali ja sam danas bila kod mog dede koji tu ruzu ima milion godina,rascvetala,daleko od prasine,neprskana i sine mi ideja koja me kopka vec nekoliko godina i naberem

 

2014-06-10-090.jpg

 

ociste se i opreu,treba oko 100g..ja sam stavila 200g :D

i iseku se

 

2014-06-10-093.jpg

 

u serpu se stavi 1l vode da prokljuca i stave se ruze,kada se ruze stave u kljucalu vodu desi se neka grozna diskoloracija

 

2014-06-10-096.jpg

 

ali nista ne brinite to je ok,voda dobije njihovu boju

tako se kuvaju 15min pa se u to doda 1kg secera i posle secera pola limuntusa

i onda se boja vrati nazad u latice :D

 

2014-06-10-098.jpg

 

i tako se sve to krcka nekih 40-50-60min da bi se zgusnulo

 

2014-06-10-104.jpg

 

 

onda sam pokrila mokrom krpom i sacekacu do sutra da sipam u teglice sa kriskom limuna. 

 

dakle nikakva kulinarska mudrost ali tacno bih umrla da to nisam napravila,kad tad :D

Edited by ivy
Link to comment

Later cooking: naneo me put do Kalenića, pa pazario dve lepe deverike (dobro, de, krupatice), već zarezane i spremne za prženje.

Uz to ću prostačku krompir salatu i vršački Kutreš rajnski rizling

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Uh ... ja to volim. Moje ruze precvetale (maj) :)

Dobio sam neko industrisko iz Turske, ne valja.

 

ne bih znala,nemam sa cim da uporedim jer nisam nikad jela a i samo sam lickala malo sa kasicice dok sam probavala gustinu i mogu ti reci da je slatko zubi otpadaju :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...